Ücretsiz Deneyin
E-Ticaret için SEO Çalışması Nedir ?

E-Ticaret için SEO Çalışması Nedir ?

e-ticaret seo,e-ticaret,seo fiyatları,seo paketleri

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • E-Ticaret için SEO Çalışması Nedir

   26.04.2017

   E-Ticaret SEO çalışması iç ve dış SEO çalışmasının birleşimi ile oluşan, doğru uygulandığında sitenizin arama sonuçlarındaki konumuna katkı sağlayan çalışmalardır. Temel olarak iç ve dış seo olarak iki aşamadan oluşur.

 • SEO Paketlerimiz ile Google Sıralamanızı Yükseltin ! 

   

  Şeffaf fiyat politkamız ile seo paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

   

   

  E-Ticaret için SEO Çalışması Nedir ?


  E-Ticaret SEO çalışması iç ve dış SEO çalışmasının birleşimi ile oluşan, doğru uygulandığında sitenizin arama sonuçlarındaki konumuna katkı sağlayan çalışmalardır. Temel olarak iç ve dış seo olarak iki aşamadan oluşur.


  İç SEO : Site içinde yapılması gereken işlemler toplamıdır. Örnek vermek gerekirse ürün satışı yaptığınız bir e-ticaret sitesinde ürün girişleri yapılırken, bu ürünün müşterileriniz tarafından hangi anahtar kelimeler ile Google üzerinden aranıp size ulaşacağını düşünerek, bu anahtar kelimeleri ürün adı,başlık(title),description(açıklama),keywords(anahtar kelime) ve içerik kısımlarında uygun şekilde girişlerini yapmak olacaktır..


  Ürün bazında verdiğimiz örnek aynı temel mantıkla kategori, sayfa, site ana sayfası gibi her alanda geçerlidir. Önemli bir not olarak özellikle title yani sayfa başlığınızı tekrarlamayan şekilde gerçekleştirmelisiniz yani her sayfaya farklı title girmek önemlidir. Bu her sayfanın bağımsız güçler oluşturmasını sağlar. Her şeyi ana sayfaya toplamaya çalışmak hatalı bir stratejidir.


  Dış SEO ( Backlink ) : SEO çalışmalarının önemli bir adımıdır. Backlink farklı sitelerden sizin sitenize verilen linklerdir. Bu linkleri örneğin a sitesinden sizin sitenize gelen bir link olduğunu farz edersek, a sitesi Google’a sizi tavsiye ediyor şeklinde düşünebilirsiniz. Doğru ve anlamlı backlinkler almak dış SEO nun temeli ve SEO çalışmalarını en önemli ayaklarından biridir.


  Gelişigüzel bir şekilde yerli veya yabancı sitelerin özellikle mesaj alanlarından linkler almak size google sandbox isimli karalistenin yolunu açar.. Yani sitenizi geliştirmek yerine tam tersine arama sonuçlarından tümden kaldırılmasına sebep olur.. Bu gibi risklerle karşı karşıya gelmemek için seo paketlerimizi inceleyebilirsiniz.


  Gelişen algoritmaları sayesinde Google bu tip sahte linkleri daha sıkı takip etmekte ve algılamakta, bu ve benzeri durumları engellemek için kara liste uygulamaları yapmaktadır.


  Doğru ve Etkin Bir SEO Çalışması Nasıl Olmalı ?


  En başta homojen bir yapıda olmalıdır. Yani Google istekleri göz önüne alındığında istediği link yapısı tamamen bir noktaya odaklı olmayan genele hitap edecek şekildedir.
  Örneğin sadece sosyal ağlardan veya sadece sitelerden alınacak linkler yerine hepsinden karma bir link grubu oluşturmak her zaman daha olumlu sonuçlar verecektir.


  Site içinde seçilen başlıklar, açılmalar, anahtar kelimeler ile site dışından verilecek backlinkler birbiri ile örtüşmelidir. Bu sayede bir bütünlük oluşacak ve sıralamadaki yerinizi adım adım üst sıralara çıkarmanıza katlı verecektir.


  SEO Çalışmaları Ne Zaman Etki Eder ve Ne Zaman Etkisi Geçer ?


  SEO Çalışmaları genel olarak kalıcı sonuçlar verir. Kalıcı sonuçlardan kasıt bir defa yapılan çalışmanın elbette sonsuza kadar sizi bu konumda tutacağı anlamına gelmemektedir. Çalışılan dış sitelerdeki linkler zamanla yeni eklenenlerden dolayı geriye düşmeye başlar ve sonunda Google için önemsizleşir, bu süreçte sitenizin konumu önce yükselen zamanla gerileyen bir eğri şeklinde düşünülebilir. Bu eğri aşağı doğru ivme almadan çalışmaların tekrarlanması önemlidir.


  Çalışmalar genelde 2-4 ay içinde maksimum etki vermeye başlar ve sonrasında etkileri zamanla düşüşe geçer. Bu düşüşte dahi kalıcı katkısı mutlaka vardır. Yani kazanılan bir nokta yok olmak yerine gerileme yaşar. Tabi rakiplerinizin yapacakları çalışmalar veya yeni rakipleriniz oluştukça bu etki değişkenlik gösterir.


  SEO Çalışmasının Sonuçları Kesin Midir ?


  Hiçbir SEO Çalışması sonucu kesin değildir ve olamaz. Burada unutulmaması gereken rakiplerinizin olduğu, onlarında çalışmalar yapabileceği ve sonuçları SEO uzmanlarının değil Google algoritmalarının karar verdiğidir. Elbette bir çok çalışma pozitif katkı yapacaktır ancak çalışmanın sonucunu kesin olarak iletmek ticari bir bakış açısı olabilir.
  Her zaman ve her çalışmada beklenilen sonuçları almama gibi bir olasılık vardır. Bu gibi durumlarda SEO çalışması yerine sonuçları kesin olan Adwords reklamları tercih olabilir. Adwords Reklamı Nedir ? makalemizi inceleyebilirsiniz.


   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  2575
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  e-ticaret seo

  e-ticaret

  seo fiyatları

  seo paketleri  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America