Ücretsiz Deneyin
E-Ticaret Paketlerimiz İçin Ücretsiz Güncellemeler

E-TİCARET PAKETLERİMİZE UYGULADIĞIMIZ ÜCRETSİZ GÜNCELLEMELER


 
 
 
 
Versiyon 6.8 Güncellemesi                                                                                   01.05.2024
 
1-      N11 API altyapı güncellemesi yapıldı, fiyat stok güncelleme alanları yeni N11 RestAPI sistemine göre tekrar oluşturuldu.
2-      Hepsiburada sipariş onay aşamasındaki stok düşüm alanı yeni Hepsiburada API güncellemesine göre tekrar düzenlendi.
3-      Kullanıcı hesabım sayfasında altyapı güncellemesi yapıldı.
4-      Kargo fişi alanında kredili kargo barkodlarının gösterimine dair güncelleme yapıldı.
5-      MNG kargo kredili kargo sisteminden kapatıldı.
6-      Admin alanında performans güncellemeleri yapıldı.
7-      Genel düzenlemeler ve performans düzenlemeleri sağlandı.
8-      E-Fatura sisteminde düzenlemeler sağlandı.
 
 

 

 

 

 

 

 

 Versiyon 6.7 Güncellemesi                                                                                    06.03.2024

1-      Hesabım & Hizmetlerim sayfası yenilendi, bu sayfada pakettiniz, paket geçiş isterseniz anlık ödeme ile geçiş, bizde kayıtlı modülleriniz, alan adlarınız, destek talepleri, şifre-mail-kullanıcı adı değişimi bu alandan yapılacaktır.

2-      Size özel alanı değiştirildi bu alanda size özel kampanyalar dışında tüm modüller, satın alınabilen hizmetler, paketinizi değiştirmek istediğinizde anlık ödeme linki ile üst paketlere otomatik geçiş alanları eklendi

3-      Modüller  > modül ekle alanı güncellendi burada artık hangi pakette hangi modüllerin olduğunu görerek paket değişimi yapabilir veya almak istediğiniz ek modüllerin tamamını görüp tek modül olarak satın alabilirsiniz

4-      Tüm modüller yönetim panelinizde Modüller / Modül Ekle alanına eklendi, hangi pakette hangi modüller olduğunu görebilir, uygun olan pakete geçebilir veya tek olarak modül içeriği görerek satın almak isteyen müşterilerimiz inceleyebilir.

5-      Kişiselleştirme modülü hazırlandı, ilgili modül ile ürünlerinizde bir çok seçenek ile satın alım yaptırabilirsiniz. Metin kutusu, Fotoğraf, İlave seçenek, Liste ve tarih seçimi gibi seçenekler sunabilirsiniz.Modülü modüller alanından satın alabilirsiniz.

6-      Yönetim paneli Siparişler ekranında sipariş durumların ait renklendirmeler yeniden düzenlendi, üst alanla renkler eşitlendi, kargo seçenekleri arttırıldı, performans düzenlemeleri yapıldı. ( Admin / Siparişler )

7-      Siparişler ve üyeler excel çıktı alanları yeniden düzenlendi. ( Admin / Siparişler )

8-      Paytr pos ödeme sayfasına müşteri tarafından giriş sağlandığında site yönetim panelinde siparişler alanındaki ödeme türü o anda "Kredi Kartı" olacaktır, bu durum müşterinin ödeme sayfasına girdiğini size gösterecektir, sipariş durumu "ödeme bekliyor" olacaktır, ödeme geldiğinde bu durum güncellenecektir. Ödeme bekliyor durumu 60dk dan fazla süredir varsa ödeme sayfasına girildiği ancak ödeme yapılmadığı anlamına gelicektir.  ( Admin / Siparişler )

9-      Yönetim panelindeki siparişler alanında periyodik olarak siteye gelen yeni sipariş veya entegrasyonlar üzerinden gelen yeni siparişler kontrol edilerek panelde ilgli alanlarda sipariş adetleri gösterilebilecektir (  Ayarlar / Gelişmiş Ayarlar / Siparişleri Otomatik Kontrol Et & Sipariş Sayısını Göster alanından açılabilir )

10-  E-Fatura altyapısı güncellendi, tckn ve vergi numaralarının hatalı girişlerine karşı otomatik düzeltmeler eklendi. Otomatik fatura kesme alanına hepsiburada ve çiçek sepeti alanları eklendi.

11-  Ürün sayfalarına mobilden girildiğinde sağa sola kaydırarak mevcut ürün resimleri arasında geçiş yapılması özelliği eklendi.

12-  Tasarım / Sayfa Dizayn & Modül Yerleşimi alanına Yorumlar Slider modülü eklendi. Bu alandan aktif ederek site ana sayfasında yer verebilirsiniz. Modül sitenize gelen yorumların hepsini slider şeklinde ana sayfada göstermektedir. 

13-  Tasarım / Sayfa Dizayn & Modül Yerleşimi alanına Seo-Yazı alanı eklendi. Bu alana yazacağınız yazıyı otomatik kaydırma çubuğu olan görsel bir kutu içinde ana sayfada gösterebilirsiniz.

14-  Tasarım / Sayfa Dizayn & Modül Yerleşimi alanına Blog alanı eklendi. Blog modülü kullanıcıları içindir, ana sayfada son eklenen ve en çok okunan blog yazılarını görselleri ile gösteren bir alan açacaktır.

15-  Yeni yorumlar sayfası eklendi yönetim panelinizdeki ayarlar / menü-sayfa alanındaki sabit sayfa ekleme alanından sitenize ekleyerek bu sayfadan hem yorum alıp hemde tüm yorumları - yorum slider alanı ve alttaki yorum kısımlarında gösterebilirsiniz

16-  Yönetim panelinde menü geçişlerde tekrar tıklamaları engelleme adına bekleme görseli eklendi.

17-  Panelde açılan entegrasyonlar alanı içinde  Cimri,Akakçe ve Google Merchant dinamik xml linkleri eklendi ( Cimri ve Akakçe Gold ve üzeri paketlerde geçerlidir )

18-  Google merchant için ürün güncelleme sayfasında yeni google xml yapısında ilgili ürünün yer alıp almamasına dair seçim yapabilirsiniz.  ( Admin / ÜrünGüncelleme )

19-  Entegrasyonlar alanı içinde Premium pakette Google Merchant kategori eşleştirme özelliği eklendi. Bu özellik ile kategori-altkategorilerinizin Google kategori karşılıkları seçip kaydererek merchant xml inde yer almasını sağlayabilirsiniz.( Entegrasyon / Kategori Eşleme)

20-  Google merchant xml yapısı yeniden düzenlendi, yeni link yapısında daha hızlı yükleme ve belli süre hafızada kalma gibi ek özelliklerde eklenerek performansı arttırıldı. ( Entegrasyon / Google XML )

21-  Entegrasyon alanında site XML çıktı alma alanı düzenlendi, uygun formatla istediğiniz zaman bu alandan sitenizdeki tüm ürünleri XML olarak çıktı alabilirsiniz. ( Entegrasyon / XML Çıktı )

22-  Mobil hesabım sayfasına giriş alanında önbellek düzenlemesi yapıldı

23-  Ayarlar  / Temel ayarlar kısmı ve gelişmiş ayarlar kısmı düzenlendi.

24-  Müşteriler tarafındaki mail değişikliği alanı yeniden düzenlendi.

25-  Ürün yönetimi sayfasına lazyload özelliği eklendi, ürün fotoğrafları kaydırdıkça yükleneceği için bu alanda da performansta artış sağlandı.

26-  Kategori ve altkategori sayfalarında lazyload altyapısında performans değişimleri yapıldı.

27-  Yönetim panelindeki tüm ürün arama bölümlerine boşluk temizleyici eklendi, yani bir ürün adını veya kodunu kopyalarken olası aldığınız boşlukları otomatik temizleyecektir.

28-  Sistemdeki tüm modüller modüller>modül satın al - size özel alanlarına eklendi, tüm modülleri bu alandan inceleyebilirsiniz.

29-  Tüm site yapısı içinde performans düzenlemeleri sağlandı 324 alanda değişim performans değişimi yapıldı.


 

 

 

 

 Versiyon 6.6 Güncellemesi                                                                                    06.03.2024

1-      Tüm entegrasyonlar için günlük güncelleme özelliği eklendi, her entegrasyonun ayarlar alanında "Ürünleri Günlük Otomatik Stok-Fiyat Güncelleme" adı ile yer almaktadır. Aktif edildiğinde gün sonu seçili mağaza ürünleri stok-fiyat güncellemesi yapılacaktır.Sadece ilgili mağazada olan ürünler güncellenecektir, diğer ürünler gönderilmeyecektir. Ürün sayfasında entegrasyon dışı bırak seçilen ürünler güncellenmez. Güncellemede sitedeki fiyat-stok baz alınacaktır. Günlük güncelleme sonucu otomatik mail olarak iletilecektir.

2-      Ürünlerde tam yükleme seçili değilse n11-ptt-trendyol-hepsiburada-çiçeksepeti mevcut ürünün fiyat-stok adetini güncelleyecektir.

3-      Kredili kargo seçeneklerine Yurtiçi Kargo altyapısı eklendi.

4-      Kredili kargo seçeneklerine Sendeo Kargo altyapısı eklendi.

5-      Kredili kargo alanında sağ üst bölüme kargo değiştirme butonu eklendi, mevcut kargo yerine farklı bir kargoya bu alandan geçebilirsiniz, değişim sonrası kredi yüklemesi gereklidir, mevcut kredinize eklenir.

6-      HepsiBurada modülü hazırlandı, Premium paketle ücretsizdir. Entegre üstü paketlerde ek olarak satın alınabilir.

7-      ÇiçekSepeti modülü hazırlandı, Premium paketle ücretsizdir. Entegre üstü paketlerde ek olarak satın alınabilir.

8-      Excel ile ürün fiyat stok güncelleme modülü hazırlandı, ilgili modül ile tüm ürün listenizi Excel formatında alıp, fiyat-stok-desi -kargo süresi-kargo ücreti -stok kodu- gtin - mpn alanlarını güncelleyerek tekrar yükleme imkanı sağlandı. Premium paketle ücretsiz diğer paketlerimiz için modüller alanından satın alınabilir.

9-      PTTAVM fiyat - stok güncelleme ve ürün yükleme alanları başta olmak üzere bir çok alan yeniden düzenlendi.

10-  PTTAVM ayarlar kısmına ürün durumlarını göster seçeneği eklendi. Bu alan aktif edildiğinde mevcut bir ürünün ptt deki durumu ürün alanında gözükecektir.

11-  N11 ürün özellikleri alanında  Katalog Numarası alanı eklendi. Katalog ürünlerinizde n11 katalog numarasını ekleyip direkt eşleştirerek kullanabilirsiniz.

12-  N11 ürün özelliklerinde ürüne özel kargo şablonu girebilme özelliği eklendi.

13-  Hepsiburada-N11-Trendyol mağazalarına ürün yönetimi bölümlerinde aktif - pasif ürünleri görme özelliği eklendi

14-  Trendyol, N11,HepsiBurada, ÇiçekSepeti entegrasyonlarının ürün özellikleri alanında eşleşen kategori numarası girebilme özelliği eklendi. Bir kategoride olup mağazada seçili kategorisi tam olarak eşleşmeyen bir ürüne özel olarak eşleştirme yapılmasını sağlamaktadır.

15-  Trendyol - Hepsiburada - N11 ve ÇiçekSepeti için ürün özellikleri alanlarında ayrı barkod alanı eklendi. Özellikle Trendyolda barkod ürün eşleme koduda olduğu için farklı barkod girilebilmesine olanak sağlandı. Ürün ve mağaza özelinde barkod girilebilir ( mevcut aktif ürünlerde işlem sağlamayınız )

16-  Tüm entegrasyonlarda arama kısmına ürün kodu ile arama yanına ürün adı ile arama özelliğide eklendi  

17-  Trendyol- HepsiBurada ve Çiçek sepetine İşlem Kontrolü alanları eklendi. Mağazaya gönderilen bir ürünün sonucu anlık olarak gelmediğinde bu alandan daha sonra kontrol edilebilir.

18-  Ürün özellikleri sayfasında işlemlerinizi hızlandırmak için kaydet butonu yanında kaydet&gönder butonu eklendi. Buradan özellikleri seçtiğiniz ürünü tekrar ana sayfaya dönmeden gönderebilirsiniz.

19-  Trendyol sipariş ekranından onaya basıldığında "kargo bekliyor" durumundan "kargo hazırlanıyor" durumuna geçiş sağlayacaktır.

20-  Trendyol onayda olan ürünleri silebilme özelliği eklendi

21-  Instagram katalog modülü güncellendi

22-  Entegrasyon sayfaları arayüzleri güncellendi, ortak arayüze geçişler sağlandı

23-  Entegrasyon altyapısı genelinde 246 mini güncelleme yapıldı


 

 

 

 

 

 Versiyon 6.5 Güncellemesi                              28.03.2022

1-      United Payment yeni ödeme kuruluşu eklendi ödeme seçenekleri alanından başvuru yapılabilir.

2-      Bayii altyapısı performans güncellemesi yapıldı.

3-      Ödeme ayarları sayfası güncellendi, sipariş alt limiti, taksit limiti v.b. alanlar bu alana eklendi.

4-      Trendyol kargo ayalar alanı ve sipariş onay bölümleri güncellendi.

5-      PttAvm ürün yönetiminde PttAvm kaynaklı yavaşlıkları önlemek için performans güncellemesi yapıldı.

6-      N11 api güncellendi.

7-      Kredili kargo altyapı güncellendi.

8-      E-fatura modülümüz ile kesilen trendyol siparişlerinin otomatik fatura yükleme özelliği eklendi.

9-      Ipara 10-11-12 taksit seçenekleri eklendi ödeme seçeneklerinden vade farkı eklenmesi gerekliyse lütfen ekleyiniz ve en fazla taksit sayısı alanını 0 yapınız.

10-  Parampos 10-11-12 taksit seçenekleri eklendi vade farkı eklenmesi gerekliyse lütfen ekleyiniz  ve en fazla taksit sayısı alanını 0 yapınız.

11-  Parampos altyapı güncellemesi yapıldı.

12-  Ipara altyapı güncellemesi yapıldı.

13-  Hesap no sayfası fontları büyütüldü dizayn düzenlendi.

14-  Ürün detay sayfasındaki ödeme seçenekleri alanına hızlı getiri özelliği eklendi, performans güncellemeleri yapıldı.

15-  SEO og:tile alanları güncellendi.

16-  Minislider fırsat yazısı alanı düzenlendi.

17-  Genel css - js ler performans yapıları düzenlendi.

18-  Sepetteki Çek kodu alanı eğer sistemde hiç çek kodu yoksa otomatik kapanma özelliği eklendi.

19-  Yeni banner ekleme alanlarına sıkıştırma özelliği eklendi.

20-  Ana sayfadaki resimlerin açılış performansı düzenlendi.

21-  Dress temada düzenlemeler yapıldı.

22-  Gittigidiyor kapanışı nedeniyle sistemden kaldırıldı. 

 


 

 

 

 

Versiyon 6.4 Güncellemesi                                                                                         02.11.2022

 

1-      Yeni Dress Tema Eklendi.

2-      Tasarım alanında üst bölümde marka veya girilen görselleri gösterip link verilebilen yeni bir slide bar alanı eklendi. ( Tasarım > Sayfa Modül Yerleşimi > En Üst Slider )

3-      Tasarım alanında dinamik bannerlar ekleme alanı eklendi. Tasarım bölümünden yeni banner ekleme alanından banner yapısını ( 1-2-3-4-5-6 ve varyasyonlarından birini ) seçerek sistemin size ilettiği boyutlarda görseller ekleyerek daha esnek bir tasarıma sahip olabilirsiniz. ( Tasarım > Sayfa Modül Yerleşimi > Yeni Banner Modülü Ekle )

4-      Altyapı performans güncellemesi yapıldı.

5-      Arama altyapısı güncellendi.

6-      Ürün detay sayfalarında performans ve yapı güncellemeleri yapıldı.

7-      En yeniler – yeni ürünler bölümleri ürün ekleme tarihi yerine ekleme sırasına göre yeniden düzenlendi. Eklenme sırasına göre son eklenen ürün sıralamada üstte kalacaktır.

8-      Ürün ekleme-güncelleme tarihi ( ürün eklendiğin veya güncellendiğinde güncellenen tarih ) yeni ürün etiketi var-yok kısımları için kullanılacaktır.

9-      Ana sayfa altyapısı yeniden düzenlendi ürün görsel açılış , java altyapısı, yerleşim bölümleri yenilendi performans artışı ve dizayn güçlendirmesi sağlandı.

10-  Sipariş yönetim alanına yeni filtreler eklendi altyapısı ve dizaynı güncellendi.

11-  Toplu ürün güncelleme altyapısı güncellendi.

12-  QNB Finansbank sanalpos eklendi.

13-  Görsel sıkıştırma performansı arttırıldı.

14-  Sepet altyapısında performans ve düzenlemeler yapıldı.

15-  Yorum sayfasındaki güvenlik yapısı güncellendi.

16-  Kredili kargo altyapı güncellemeleri yapıldı.

17-  E-fatura altyapısı güncellendi.

18-  N11 altyapı güncellemeleri yapıldı.

19-  Trendyol altyapı güncellemeleri yapıldı.

20-  PTT kargo api modülü hazırlandı modül olarak alınabilir.

21-  Sendeo kargo api modülü hazırlandı modül olarak alınabilir.

22-  Güvenlik altyapı güncellemeleri yapıldı.

23-  Marka yönetim alanı düzenlendi.

24-  Sistemde tanımlı herhangi bir indirim kodu olmadığında sepetteki kupon alanını otomatik kapatan modül eklendi.

25-  SEO altyapı düzenlemeleri sağlandı.

26-   Kategoriler ve alt kategoriler performans güncellemesi yapıldı, görsel önbellek alanları düzenlendi.

27-   Galeri yapısı güncellendi.

 


 

 

 

 

 Versiyon 6.3 Güncellemesi 09.05.2022

1- Genel Altyapı performans güncellemesi yapıldı
2- Arama altyapısı performans güncellemesi yapıldı
3- Toplu ürün güncelleme altyapısı yenilendi , performans ve yapı güncellemesi sağlandı. Fiyat artışlarında küsürat kaldırma - yuvarlama özelliği eklendi.
4- Dizayn modül yerleşim alanına alanına 11. Dizayn yapısı eklendi. Solda kategoriler sağda slider altında diğer alanlar yer alacak şekildedir.( Tasarım > Sayfa & Dizayn Modül Yerleşimi )
5- Açılır popup yapısı mobile uyarlandı masaüstü ve mobil için ortak tek yapı halinde sunuldu. Dizayn ve yapısı güncellendi.
6- Müşteri hesabım - siparişler –puan çek-alarm listesi sayfaları tasarım olarak düzenlendi ve altyapıları güncellendi.
7- Sepette havale eft – kapıda ödeme ve bazı banka kartlarında ödeme seçtikten sonra açılan sözleşmelerin yer aldığı siparişi onaylıyorum kısmı revize edilerek sayfaya entegre edildi onaylama tek butonla sağlanacak şekilde düzenlendi.
8- Tüm banka poslarının, ParamPos ve iPara pos sayfalarının ödeme sayfalarının dizaynları yenilendi.
9- Kapıda ödeme - Havale sonuç sayfalarının tasarım ve altyapıları düzenlendi.
10- Pasif ürün listesinden girilen ürünler özellikleri değiştirilip aktif şekilde güncellenebilir hale getirildi.
11- Ürün sayfalarındaki ürün özellikleri açılınca genişlik sekme ayarları düzenlendi.
12- Ürün güncellemede varyant alanı yenilendi, düzenle-güncelle butonlarına gerek olmadan direkt varyantın fiyat-stok ve özellikleri değiştirilip ürünün güncellemesi yapıldığında varyantlarda otomatik güncellenecek şekilde dizayn edildi ( Ürün Yönetimi / Urun Güncelleme )
13- Ürün yönetim - güncelleme - ekleme alanlarında görsel düzenlemeler yapıldı
14- Markalar altyapısı performans güncellemesi yapıldı
15- Markalistesi eklendi, tüm eklenen markalar tek sayfada gösteren harfe göre filtre eden ve o markaya ait ürünlere gönderen sayfa yapısıdır eklemek için ( Ayarlar / Menü Sayfa / Sabit Sayfa Ekleme / Markalarımız ) seçilmelidir.
16- Yorum ekleme alanlarına ip kontrol yapısı eklendi günlük limit ve vpn-yurtdışı bağlantıları üzerinden gelen yorumlara dair engelleme sağlandı.
17- Facebook Pixel ,Google Ads,Google Sepet Dönüşüm, Google Analytics Dönüşüm altyapıları yenilendi.
18- Siparişler sayfası dizayn ve altyapı düzenlemeleri yapıldı
19- Siparişler sayfası telefon ile müşteri siparişi bulma, siparişleri sayfayı yenilemeden seçme, kargo api düzenlemeleri eklendi.
20- Siparişler sayfasında toplam tutar aylık - günlük - haftalık seçimlerde seçilen bölüme ait olarak değişecek şekilde güncellendi
21- Sipariş sonuç maillerini düzenleme alanı eklendi ( Ayarlar / Ödeme Mailleri )
22- Temel ayarlar kısmın dizaynı düzenlendi ( Ayarlar / Temel Ayarlar )
23- Şirket bilgileri kısmında şirket veya cep telefonu boş olarak kaydedilince iletişim sayfasından kaldırılacak şekilde düzenlendi ( Ayarlar / Temel Ayarlar )
24- İletişim maili sipariş mailinden ayrıldı iletişime girilen mail iletişim sayfasında yer alacaktır, siparişler kısmına girilen mail size ve müşterilerinize sipariş bilgileri – gelen - giden mailler için kullanılacaktır. ( Ayarlar / Temel Ayarlar )
25- Kargo ayarlar kısmı altyapı ve dizayn güncellendi ( Ayarlar / Kargo Ayarları )
26- Kategori ve altkategoriler için SEO - Bilgilendirme amaçlı alt html giriş alanı eklendi, bu alana girilen yazı-grafikler hem masaüstü hem mobilde kategori alt alanında yer alacaktır. ( Ürünler > Kategori Yönetimi )
27- Kategori - altkategori ekleme alanı dizayn ve yapısı yenilendi.
28- Kategori ekleme alanında üst menüde göster seçeneği eklendi.
29- Kategoriye menü alanı için mini icon eklemenin yanına özel mini icon ile PNG image formatlı icon ekleyebilme özelliği eklendi. Eklenen iconlar hem üst hem sol kategori alanlarında yer alacaktır.
30- Ana sayfa iconunu aktif pasif yapabilme, tüm kategoriler alanını aktif pasif yapabilme seçenekleri eklendi.
31- Menü sayfa bölümünün altyapısı ve dizaynı güncellendi.
32- Sabit sayfalar bölümü kaldırıldı, menü-sayfa alanında hakkımızda-referanslar sayfaları alan içinden kontrol edilebilir şekilde düzenlendi. ( Ayarlar / Menü-Sayfa )
33- Sayfaların içindeki sosyal medya iconları ve yapısı güncellendi.
34- Sözleşmeler sayfası güncellendi, KVKK ve Çerez Politakası ekleyebilme alanları eklendi. ( Ayarlar / Menü-Sözleşmeler )
35- Blog modülü altyapısı güncellendi.
36- Kredili kargo altyapısına MNG kargo güncellemesi sağlandı.
37- E-fatura kesilen faturaların olduğu satırdan erişme ve hatalı tekrar kesimlere karşı kesildi işareti ve kesilen faturaya hızlı erişim özelliği eklendi.
38- E-fatura faturaları seçerek eş zamanlı toplu pdf yazdırma özelliği eklendi.
39- Trendyol marka eşleştirme kısmına sitedeki markasız tüm ürünleri tek alandan eşleştirme eklendi
40- Trendyol, N11, Gittigidiyor ve PttAvm de güncellenmesini istemediğiniz ürünler için entegrasyon kapatma özelliği eklendi ( Ürün Yönetimi / Urun Güncelleme )
41- Trendyol, N11, Gittigidiyor ve PttAvm sipariş-ürün yönetimi- yorum sayfaları dizayn olarak güncellendi,,yapısal ve dizayn olarak tüm entegrasyonlar tek formata çevrilerek ve renklendirilerek kullanım kolaylığı arttırıldı.
42- N11 api entegrasyonu altyapı güncellemesi yapıldı.
43- N11 yorum sayfası altyapısı güncellendi.
44- N11 Siparişler sayfası tamamen yeniden hazırlandı.
45- Trendyol,N11,Gittigidiyor ve PttAvm sipariş sayfalarında stok düşürmek için yer alan sipariş onay butonu tıklanınca otomatik olarak butonun tekrar tıklanmaması için kaldırılma özelliği eklendi.
46- Gittigidiyor API Sürat Kargo sepette öder özelliği eklendi.
47- Facebook API ile bağlan-üye ol altyapısı tamamen yenilendi. Herhangi bir kayıt işlemi yapmadan tarafımızdan oluşturulacak yapı ile otomatik olarak çalışacaktır. ( Ayarlar > Temel Ayarlar > Facebook Bağlan Özelliği Aktif )
48- Google API ile bağlanye ol özelliği eklendi. Herhangi bir kayıt işlemi yapmadan tarafımızdan oluşturulacak yapı ile otomatik olarak çalışacaktır. ( Ayarlar > Temel Ayarlar > Google Üyelik Özelliği Aktif )


 

 

 

 

 

 

 Versiyon 6.2 Güncellemesi 17.02.2022

1- İletişim sayfası dizayn ve altyapısı yenilendi
2- Ürün sayfasındaki sepete ekleme ve hemen al butonları mobil sitede alt alana sabitlendi
3- Ürün sayfasındaki sepete eklenme durum alanın tasarımı ve işlevi yenilendi
4- Varyant seçmeden sepete ekleye tıklandığı durumda varyant alanı işaret çizgisi eklendi ve o alana otomatik kayma sağlandı
5- Sepet alanında butonlar,giriş alanları ve dizayn tasarımları yenilendi
6- Üyelik sayfası dizayn ve altyapı değişimi yapıldı
7- Üyelik alanında müşteriden istenilecek bilgiler için 7 farklı şablon oluşturuldu ayarlar > gelişmiş ayarlardan seçilebilir, seçilmediği takdirde mevcut yapı devam eder
8- Sepet alanında istenilecek bilgiler için 5 ayrı şablon oluşturuldu ayarlar > gelişmiş ayarlardan seçilebilir, seçilmediği takdirde mevcut yapı devam eder
9- Üyelik alanında otomatik şifre yerine müşterinin şifre girebilme alanı eklendi
10- Yönetim panelinde Size Özel alanı eklendi burada ücretsiz hizmetler-kampanyalar - yeni eklenen modüllere yer verilecektir yenilik olduğunda icon yanıp sönmeye başlayacaktır
11- Jivochat canlı destek otomatik entegrasyonu panellere eklendi ayarlar > pazarlama dönüşüm
12- Alarm favori listesi sayfası güncellendi
13- Jivochat ücretsiz canlı destek sistemi tek tuşla üyelik ve api entegrasyonu panele eklendi tüm paketlerde geçerli pazarlama dönüşüm > canlı destek
14- Euroexpress üyeleri aktarım için liste çıkarım alanı eklendi üye bayii yönetimi > üye yönetimi
15- Birfatura efatura api modülü hazırlandı modüller sayfasından alınabilir
16- Kredili kargo sisteminde mng kargo anlaşması ve altyapısı ilave edildi
17- Whatsapp sipariş modülü yenilendi açılan popup mesaj ve dizayn düzenlemeleri yapıldı
18- Android-ios-huawei uygulama butonları için mobil yapıda alan aktif edildi
19- Ios-android bildirimli uygulama müşterilerine özel panel içi bildirim gönderme özelliği eklendi
20- Uygulamalar için mobil versiyonda native bar alanı eklendi, en alttaki bu bardan hızlı ulaşım alanları sağlandı
21- Gittigidiyor Api tüm kargoları ücretsiz yap seçeneği eklendi
22- Gittigidiyor Api altyapısı güncellendi

 


 

 

 

 

 

 

 

Versiyon 6.1 Güncellemesi 30.11.2021

1- Yeni Google zengin sonuçlar için yapılandırılmış veri altyapısı tüm paketlere ücretsiz olarak eklenmiştir sitenizdeki ürün içeriğinin ve detayların Google a bildirilmesi ile SEO katkısı sağlayacaktır kullanımı için ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur sistem otomatiktir
2- Facebook piksel entegrasyonu eklendi tam entegreli ve otomatiktir pixel kodu girilmesi yeterlidir ( ayarlar > pazarlama dönüşüm )
3- Google ads için dinamik yeniden pazarlama entegrasyonu sağlandı otomatiktir google dönüşüm kodu girilmesi yeterlidir ( ayarlar > pazarlama dönüşüm )
4- Google ads için sepet dönüşüm entegrasyonu sağlandı dönüşün kodu girilmesi yeterlidir ( ayarlar > pazarlama dönüşüm )
5- Yeni google analytics yapısı için giriş alanı hazırlandı,diğer dönüşümlerle tek sayfada birleştirildi daha önce UA ile başlayan sadece kod numarası girişi yapıldıysa bu alana scriptin kendisinin girilmesi gerekir ( ayarlar > pazarlama dönüşüm )
6- Canlı destek ayarları ayarlar > pazarlama dönüşüme aktarıldı
7- ETBIS kodu gösterim alanı footer için eklendi (ayarlar > pazarlama dönüşüm)
8- Anket-duyuru-yorum bölümleri ayarlardan alınarak üyeler üst menüsünün içine aktarıldı
9- Ürün ekleme ve güncelleme sayfaları dizayn yapısı güncellendi
10- Ürün ekleme ve güncelleme sayfalarında performans güncellemesi sağlandı
11- Toplu ürün güncellemeye oran seçimi yanına direkt fiyat arttırma/azaltma eklendi
12- Üründetay sayfasında sepet alt açılımı düzenlendi
13- Ürün detay sayfasında zoom alanı ve buton güncellemesi yapıldı, dizayn değişimleri sağlandı
14- Ürün sayfalarında performans ve altyapı güncellemeleri yapıldı
15- İkili kutu varyantlarda birini seçtikten sonra açılan yapı yerime iki seçim birlikte gösterilmesi sağlandı
16- Benzer ürünler otomasyonu eklendi, ürün sayfalarında otomatik olarak ilgili kategoriden ürünlerin gösterim alanı aktif edildi, otomatik işlemdir ayara gerek yoktur
17- Tavsiye ürünler alanı slider şekline döndürüldü böylece sayfa içinde hareketli kolaylaştırıldı dizaynı iyileştirildi, tavsiye ürünler varken ürünün ana kısmında bunlar yer alırken benzer ürünler otomatik olarak sayfa altına eklenecektir, tavsiye ürün yoksa benzer ürünler üst alanda yer alacaktır otomatik işlemdir herhangi ayara gerek yoktur
18- Ürün sayfalarında varyant seçimleri alanı güncellendi sayfayı yenilemeden aynı sayfa içinde varyant seçim özelliği eklendi
19- Ürün ve sayfalarda yer alan yorum ekleme alanı tamamen yenilendi, eklenen yorum ve puanlar ürün üst alanındaki yorum alanına ve ayrıca ürün sayfasındaki açıklama alanın üstüne özeti eklendi
20- Ürün sayfalarında yer alan ödeme seçenekleri düzenlendi ve ana açılışta da bu seçeneklerin gösterimi açıklama altına eklendi
21- Yönetici panelindeki yorum yönetim bölümü yenilendi, gelen yorumları onaylanması, düzenlenmesi, silinmesi ve kontrol kısımları revize edildi.
22- Kargo düzeltmede fatura bilgileri alanında değişim yapıldığında fatura bilgileri olarak kaydedilecek şekilde düzenlendi
23- Siparişler alanında altyapı güncellemeleri yapıldı
24- Mng kargo yeni takip altyapısı düzenlendi
25- Ptt kargo yeni takip altyapısı düzenlendi
26- Sepette sizin için seçtiklerimiz alanı yeniden düzenlendi hem görsel hem performans güncellemesi yapıldı
27- Sepette indirim kodu alanı için düzenleyeceğiniz çeklerde tüm kullanıcılar seçildiğinde sepete girişte üye olmadan kodun kullanılmasına imkan sağlayan düzenleme sağlandı
28- Çek kodu için üst üste hatalı girişler olması durumunda kod giriş alanın otomatik kapanması özelliği eklendi
29- E-fatura ve kredili kargo için email üzerinden üye bilgilerini çekerek hızlı işlem özelliği eklendi
30- Api entegrasyonlarındaki özellik seçim alanları sayfa ve performans olarak güncellendi
31- Api entegrasyonları altyapı düzenlemeleri yapıldı
32- Gittigidiyor api entegrasyonunda yeni alıcı sepette öder özelliği eklendi
33- n11 api entegrasyonunda tüm ürünler için genel kargo süresi seçeneği eklendi
 

 


 

 

 

 

Versiyon 6.0 Güncellemesi 04.02.2021

1- Sepette indirim modülüne yüzde ile indirim seçeneği eklendi (kampanyalar / sepet kampanyaları)
2- SEO altyapısında geliştirmeler sağlandı
3- Modül yerleşim alanında altslider bölümünün düzenlenmesi ( marka / kampanyalar ) alanı eklendi
4- Yönetim panelindeki mobil site önizleme alanı düzenlendi
5- Online kullanıcı listesi performans iyileştirmesi yapıldı
6- Sepette performans iyileştirmesi yapıldı
7- Bayii kontrol ve üye kontrol altyapısında güvenlik - performans iyileştirmeleri yapıldı
8- Kategorilerdeki marka filtre alanlarının yüklenme hızında geliştirme yapıldı
9- Arama sayfasında performans iyileştirmesi ve altyapı düzenlemesi sağlandı, kelime eşleştirme alanı geliştirildi
10- Yeni güvenlik kontrol yapısı tüm sistemlere eklendi
11- Mobil ve masaüstünde dil modülü düzenlemeleri yapıldı
12- Sepet anlık gösterim alanları düzenlendi
13- Hesabım sayfasında sipariş detay alanı güncellendi
14- Paytr sipariş kargo hesaplama ayarları güncellendi
15- Ana sayfa fırsat ürünleri gösterim alanları, slider efektleri , minislider düzenlendi, performans arttırımları sağlandı
16- Ürün detay sayfasında mobil sitede tıklanan resimlerin geçişleri düzenlendi, performans iyileştirmesi yapıldı
17- Ana sayfadaki slider efektlerine yenileri eklendi mevcutlar düzenlendi
18- Admin panel Seo yönetim alanı yenilendi
19- Admin panel Ürün yönetim alanı yenilendi marka filtresi eklendi
20- Admin panel Siparişler ekranında görsel düzenleme yapıldı
21- Admin panel menülerinde ve yerleşiminde görsel düzenlemeler yapıldı, hızlı ulaşım alanı yenilendi
22- Admin paneldeki hesabım & hizmetlerim sayfası yenilendi, kolay şifre-mail değişimi sağlandı
23- Admin panel siparişler alanındaki kargolara horoz lojistik eklendi
24- Admin Siparişler alanında daha hızlı açılış ve geçişler için performans iyileştirmesi yapıldı
25- Parampos sepet seçin alanı yenilendi
26- Parampos sanalpos altyapısı tamamen yenilendi, bekleme alanları eklendi, hatalı ödemelerdeki dönüşler tekrar ödeme sayfası üzerinden dönecek şekilde düzenlendi
27- Footer alanındaki siparişlerim alanı eklendi tıklandığında sipariş no ve telefon/email girilerek sipariş durumu sorgulanan yeni bir sayfa oluşturuldu
28- epttavm api entegrasyonu varyant altyapısındaki değişime uygun şekilde güncelleme yapıldı
29- epttavm api altyapısı güncellendi
30- n11 katalog yapılı kategorileri için servis güncellemesi yapıldı yüklenecek veya güncellenecek ürünlerin gtin varsa ürünün gtin kısmına yoksa n11katalogid değerini mpn kısmına giriniz
31- n11 katalog yapısındaki ürünlerinizin önceden yüklenmiş ve onaylanmış olanları için otomatik n11katalogid tanımı yapan method eklendi
32- gittigidiyor yeni mesajlaşma servisi entegrasyonu yapıldı
33- n11 yorum sayfası n11 deki veri kısıtlamalarına uygun şekilde 10 dk sürede 1 defa soruları alacak şekilde düzenlendi
34- Yeni efatura- kredili kargo – online teslimat modülleri geliştirildi altyapıları güncellendi
 


 

 

 

 

Versiyon 5.9 Güncellemesi 24.02.2020

1- Yeni Simple tema sistemlere eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları )
2- Yeni Smooth tema sistemlere eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları )
3- Soft, Magna, Zero3D, Stark, Power tema arama motor görsel ve yapıları güncellendi
4- Slim tema görsel düzenlemeler yapıldı
5- Mobil görünüm için yeni tema yapısı oluşturuldu
6- Üyeliksiz yarım sepet uygulaması sistemlere eklendi ( üyeliksiz girişlerde sepetleri saklama ve daha sonra yarım kalan sepeti tekrar gösterme) mevcut üyelikli sistemle birlikte ortak yapı oluşturuldu
7- Yönetim paneli slider alanı güncellendi ( Tasarım > Slider Ayarları )
8- Ana sayfa sepete ekleme alanları yenilendi
9- Site font seçeneklerine Google Poppins font eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları > Font Seçimi )
10- Sepette eklenen ürünleri gösteren sol üst alan görsel ve yapısal olarak yeniden düzenlendi
11- Masaüstü ve mobil tüm sayfalarda jquery altyapısı güncellendi
12- Masaüstü ve mobil Fontawesome icon versiyon güncellemesi yapıldı yeni iconlar eklendi
13- Ana sayfa hesabım giriş kısmının dizaynı güncellendi
14- Üst menüde tüm kategoriler menüsü oluşturuldu istenilen temada kullanılabilir şekilde seçeneklere eklendi ( Ayarlar > Menü Sayfa > Sabit Sayfalar > Tüm Kategoriler Aç / Kapat )
15- Ana sayfa ürün gösterim alanları yenilendi slider - liste - kaydırma şeklinde 3 yapı hazırlandı ( Tasarım > Sayfa Modül Yerleşimi > Fırsat Ürünleri )
16- 3 yapı için mobil - masaüstü özel boyut ve gösterim dizaynları hazırlandı
17- Arama sonuç sayfasında masaüstü düşük çözünürlüklü ekranda kayma engelleyici kod eklendi
18- Arama çubuğuna yeni otomatik doldurma scripti yüklendi daha yüksek performans elde edildi
19- Masaüstü üst açılır menüye saydam açılış efekt eklendi

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Versiyon 5.8 Güncellemesi 24.02.2020

1- 17- Ürün slider altyapısı değiştirildi sürükleyerek mobil - masaüstü kullanımı eklendi ( Tasarım > Slider Ayarları )
2- Yeni slider altyapıları hazırlandı büyük – normal ve sıralı slider olarak dizayn edildi
3- Yeni sliderlar için yeni px ayarları eklendi
4- Yeni slider yapısı için 77 efekt seçimi ile yeni efekler
5- Yeni slider yapısında yükseklik sınırı kaldırıldı
6- Yeni Sıralı Slider özelliği eklendi bir sonraki ve öncekini saydam gösterim ile modern bir dizayn elde edildi ( Tasarım > Slider Ayarları )
7- Otomatik scroll hesaplayıcı kategori alanlarına eklendi bu sayede sayfa açılırken kayan scroll yerine otomatik ürün sayısına uygun boyutta açılarak görsel hızlanma sağlandı
8- Kategoriler lazy load altyapısı yenilendi, kategori açılır açılmaz ilk ürün görselleri yüklenerek aşağı kaydırma anında işlem yapabilme imkanı sağlandı
9- Masaüstündeki sliderlardan farklı bir görünüm için mobile özel slider alanı eklendi ( Tasarım > Mobil Site Yönetimi > Mobile Özel Slider )
10- Mobilde kategoriye gelen ürün sayısı tek sayı ise en altta tek ürün kalmaması için hesaplayıcı eklendi
11- Mobile özel logo ekleme alanı hazırlandı yönetim paneline eklendi ( Tasarım > Mobil Site Yönetimi > Mobile Özel Logo Yükleme )
12- Mobil sepette küçük ekran ve dik görünümde ürün satırı genişletilip ürün görsel-adı iki satır haline getirildi
13- Mobil footer alanı değiştirildi
14- Mobil üst dizayn alanı değiştirildi
15- Mobil kategori menüsü yerine aktif menü eklendi hesabım üyelik gibi alanlar burada toplandı
16- Mobil aşağı kayan sayfada stick üst yapı eklendi, bu sayede menü ve sepete sürekli erişim sağlandı
17- Mobil icon yapıları değiştirildi

 

 


 

 

 


Versiyon 5.7 Güncellemesi 24.02.2020

1- Sepet dizayn ve altyapısı değiştirildi
3- Sepette desi üzerinden hassas hesap sistemine geçildi desilere ait küsuratlarda hesaba alındı
4- Sepetteki ürünlerin üzerine tıklayarak ilgili ürüne detay sayfasını görüntüleme özelliği eklendi
5- Sepetteki onay kısmının icon yapısı değiştirildi
6- Sepet üye sayfasındaki dizayn değiştirildi
7- Sepette sipariş notu kısmı dizaynı değiştirildi
8- Sepette üye girişi kısmı aktif açık hali yerine tıkla aç şekline çevrilerek sadeleştirildi- Tüm sepete ekleme sistemi - görseli değiştirildi
9- Sepete ekleme aşamasında çıkan görsel yapısı ve bekleme süreleri kaldırıldı ekranı bekleten mesaj yerine işleme devam etmeye olana veren yeni üst mesajlar eklendi
10- Tema ayarlarda 3-4-5 li satıra gelecek şekilde ürün gösterimi eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları > Ürün Görsel Boyutları )
11- 3-4-5 li satır / ürün yapısı kategorilere eklendi
12- Varyantlı gösterim görseli tüm alanlarda kaldırıldı ve yerine yeni formatla değiştirildi
13- Gittigidiyor ayar paneli güncellendi ( Gittigidiyor > Ayarlar )
14- Dil modülü 6 dilden 10 dile çıkartılıp dizaynı güncellendi
15- Ana sayfadaki sepete ekleme - varyantlı gösterim butonları ve çalışma yapıları yenilendi
16- Fırsat urunleri bölümü görsel ve altyapısal olarak güncellendi performans düzenlemeleri yapıldı ( Tasarım > Sayfa Modül Yerleşimi > Fırsat Ürünleri )
17- Fırsat ürünleri slider bölümü slider yapısı değiştirildi altyapısı güncellendi performans düzenlemeleri yapıldı
18- Ana sayfa minislider altyapı çalışma sistemi yenilendi ( Tasarım > Sayfa Modül Yerleşimi > Mini Slideri )

 

 


 

 

 

Versiyon 5.6 Güncellemesi 24.12.2019

 

1- Kategori alanlarında performans güncellemesi yapıldı
2- Sanal pos altyapılarında kart son kullanım tarihleri güncellendi
3- Arama sayfasında performans ve altyapı güncellemesi yapıldı
4- Kategori ürün filtreleme özelliği mobil site üst alanına eklendi
5- Ürün yönetim sayfasındaki ürün fotoğraflarının üzerine gelince büyük gösterim özelliği eklendi
6- Çoklu kargo altyapısında güncelleme ve düzenlemeler yapıldı
7- Online fatura modülünde güncelleme ve düzenlemeler yapıldı
8- Ürün sayfası min-max ürün adet seçimlerinde düzenleme yapıldı
9- e-pttavm ürün onay stok sayfasında güncelleme yapıldı
10- n11 api entegrasyon alt yapısında performans güncellemesi yapıldı
11- gittigidiyor api değişen altyapıya uygun ayarlar bölümü güncellemeleri yapıldı
12- gittigidiyor ürün gösterim sürelerine 360 gün eklendi
13- gittigidiyor direkt ürün ekleme özelliği ile ürünlerin listeleme servisine geçmeye gerek kalmadan direkt açılış seçeneği eklendi
 

 


 

Versiyon 5.5 Güncellemesi 09.05.2019

 

1- Slim tema eklendi ( tasarım > tema renk ayarları )
2- Mobilde kategoride resimleri tek yerine çift sıra ve daha geniş oluşturma seçeneği eklendi ve otomatik olarak aktif edildi ( eski görünüm için tasarım > mobil site yönetimi )
3- Sitenin yönetim panelin renk ayalarını değiştirme özelliği eklendi ( tasarım > tema renk ayarları )
4- Ürünleri listeden seçerek silme-pasif-aktif yapma ( ürünler > ürün yönetimi )
5- Fırsat ürünleri sayfası hazırlandı menüye eklemek için ( ayarlar > menü-sayfa > sabitleri ekleme > fırsat)
6- Fırsat ürünleri kısmına kategorileri filtresi ile ürün gösterme özelliği eklendi
7- Paytr taksit tablosu yeni versiyonla güncellendi
8- Ürün detay sayfasında performans güncellemesi yapıldı
9- Ana sayfa markalar eklentisinde harfe göre sıralama eklendi
10- Arama sayfası performans güncellemesi yapıldı
11- Arama otomatik doldurma kısmına stoksuz ürün filtresi eklendi
12- Ana sayfada performans güncellemesi yapıldı
13- Seo yönetiminde ana sayfaya özel h1 etiketi ekleme ( seo yönetimi > ana sayfa )
14- Üst menü tamamını büyük harfe çevirme ( tasarım > tema renk ayarları )
15- Üst menü harf boyutu düzenleme ( tasarım > tema renk ayarları )
16- Üst menü padding ( ara boşluk ) ayarı ( tasarım > tema renk ayarları )
17- E-fatura modülü güncellendi


API Güncellemeleri;
18 -Gittigidiyordaki ürün yükleme aşamasındaki ( itemId sine sahip bir ürün bulunmaktadır ) durumunda ürünü otomatik silip tekrar yükleme (Gittigidiyor API )
19 Gittigidiyor api ye alt başlık opsiyonu açma kapama seçeneği eklendi (Gittigidiyor API )
20- Gittigidiyor api ile kargo saati sistem saatine bağlandı (Gittigidiyor API )
21- n11-gg api de online fatura modülü entegre edildi
22- n11 api özellik seçim altyapısındaki önbellek mekanizması ve performansı geliştirildi
23- epttavm ürün güncelleme fonksiyonundaki resim gönderim alanı revize edildi
24- kargo api entegrasyonlarında performans arttırımı ve hata mesajları gösterimi eklendi
25- n11 api ile tüm markaları diğer marka olarak gönderme ( n11 > n11ayarlar )
 


 

Versiyon 5.4 Güncellemesi 04.10.2018

 

1- Mobil site menü kategori - altkategori şeklinde seçenekli revize edildi ( Tasarım > Mobil Site Yönetimi > Menü Dizaynı )
2- Ana sayfadaki 3 lü sekmeyi manuel olarak sekme isimlerini değiştirme ürün kodları ile düzenleme seçeneği eklendi ( Tasarım > Sayfa Modül > Kampanyalar – Çok Satanlar – Yeniler > Manuel )
3- Fırsat ürünlerini kampanya-en yeniler-en çok satanlardan çektirme özellikleri eklendi ( Tasarım > Sayfa Modül > Fırsat Ürünleri > Otomatik Ürün Çek )
4- Sepet raporları eklendi yarım kalan sepetleri görme ve temizleme özelliği eklendi ( İstatistik > Sepet Raporları )
5- Ürün raporları sayfası eklendi aktif-pasif,stokta biten ürünler eklendi ( İstatistik > Ürün Raporları )
Satış raporları yıllık-ödeme türü-illere göre ve ürün raporları olarak düzenlendi ( İstatistik > Satış Raporları )
6- Üye raporları ile en çok alışveriş yapan üyeler ve üyelerin tarihe göre işlem bölümleri düzenlendi
raporlar alanındaki filtreler düzenlendi ( İstatistik > Üye Raporları )
7- Genel istatistik yıllık,sayfa ve ürün istatistikleri olarak düzenlendi ( İstatistik > Genel İstatistik )
8- Onine istatistik alanı eklendi ( İstatistik > Online İstatistik )
9- Online ziyaretçi sayacında ip listesi aktif üye listeleri düzenlendi ip tıklanarak şehir / ülke gösterimi sağlandı
10- Online ziyaretçi sayacında bot filtresi eklendi sayaç harici bot girişi gösterim sağlandı
11- Üye yönetim paneline girişte oluşan anlık ziyaretçi gösterimi yeniden düzenlendi
(siparişler-bayii-üye-fiş alanlarına girince online ziyaretçi olarak anlık gösterim güncellendi )
12- Ürün sayfalarının içine tekil ziyaretçi sayacı eklendi
13- Siparişler alanına 3 yeni durum ve filtre eklendi teslim edildi,tedarik sürecinde,ödeme yapılan teslim
14- Yönetim paneli üye ve bayii bölümüne isim / ünvan kısmı eklendi
15- Yönetim paneli üye ve bayii bölümüne telefon numarası ile arama eklendi
16- Siparişler alanında kargo girişi kısmından takip numarası girişinde, kargo ayarlarındaki seçili kargo firması seçilmiş olarak menü açılacaktır
17- Kategori-altkategori performans güncellemesi yapıldı
18- Ürün yönetim panelinde performans güncellemesi yapıldı
19- İstatistik ve rapor sayfaları dizayn - çeşit ve performans olarak düzenlendi
20- Bayii fiyat gizleme modülünde bayii çıkış butonu eklendi
 


 

 

 

 

Versiyon 5.3 Güncellemesi                           06.08.2018


1- Yeni Power Tema Eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları )
2- Temalarda özel olarak hazırlanmış fontlar arasından font değiştirme özelliği eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları > Font Seçimi)
3- Sitenin en üst alanına sabit banner ekleyebilme özelliği eklendi ( Tasarım > Tema & Renk Ayarları > Sayfa Üst Alanı ( 1900 px X 30 px ) )
4- Tüm tema fontları boyut-dizayn-performans olarak yeniden düzenlendi
5- Sepet dizayn ve çalışma yapısında güncellemeler yapıldı
6- Ayarlar > Temel ayarlar > Gelişmiş ayarlar alanı kolay erişim için Ayarlar > Gelişmiş ayarlar olarak eklendi
7- Ürün detay ve sepet sayfasında varyantlı ürünlerin varyant isimleri üründen ayrılarak alt satıra eklenmesi sağlandı
8- Mobil sitede üst alanda android uygulama kullanan müşterilerimiz için uygulama indirme / gösterim alanı eklendi
9- Yönetim paneli ürün yönetim kısmındaki ürün arama bölümüne eski id numarları ve özel kodla arama özelliği eklendi
10- Stokta azalan ürünleri bildirme özelliği eklendi ( Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Ürün Stok Adeti Düşünce Bildir )
11- Tüm ürünler için açıklama kısmına ortak yazı ekleme alanı eklendi ( Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Tüm Ürünler için Ek Açıklama Girişi )
12- Stoğu biten ürünler için ön sipariş formu açan modül tüm paketlere ücretsiz eklendi ( Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Stoğu Biten Ürünler İçin Ön Sipariş Modülü )
13- Kapıda ödeme-havale – kargo gönderim mail şablonlarını düzenleme özelliği eklendi ( Ayarlar > Ödeme Ayarları > Ödeme Mailleri )
14- Kapı ödeme-havale ödeme ekranında mail şablonuna göre düzenleme getirildi
15- Kategorilerde eklenen ikonu silme ( Ürünler > Kategori Yönetimi > Icon Sil )
16- Kategoriler özel ödeme türü kısıtlaması ( Ürünler > Kategori Yönetimi > Kategori Dışında Tutulacak Ödeme Türleri )
17- Kargo api ile giden kargoları sms mesaj ve mail atan altyapı hazırlandı yurtiçi,mng,sürat,aras api entegrasyonlarına uygulandı
18- Kargo fişi düzenleme alanından siparişteki ürünlerin adetlerini / fiyatlarını düzeltebilme ve siparişe manuel olarak yeni ürün ekleyebilme özelliği eklendi. Kargo Fişi > Düzenleme
19- Siparişler ekranında ödeme türü değiştirebilme, gelen siparişe ait taksit-vade oranlarını , indirimleri ve seçimleri ana ekranda gösterme alanlar ve ödeme türüne göre renkler eklendi
20- Toplu ürün güncelleme alanı güncellendi.
21- Ürün detay ödeme seçenekleri alanı dizayn ve altyapıları güncellendi.
22- Sanal Pos altyapılarında TLS güncellemeleri yapıldı.
23- ParamPos performans ve altyapı güncellemeleri yapıldı.
 


 

 

 

Versiyon 5.2  Güncellemesi                                                                                    21.02.2018

 

Yeni Özellikler;

1- Ürün yönetim paneli ve arayüzü yenilendi, yeni düzenleme modları - filtreler eklendi

2- Ürün güncellemede varyasyonlu ürünlerin varyantlarını tek tuşla ana ürün fiyatına eşitleme özelliği eklendi.

3-Varyantın ana ürüne ait kaç nolu fotoyu ilk göstereceğini seçebilme eklendi

4-Bayii fiyatı girişlerini oran yerine tutar olarak girme alanı ürün ekleme/güncelleme sayfalarına eklendi

5-Stokta yok görseli yerine tükendi görseli hazırlandı

6-Mail gönderim alanları arkaplanda çalışacak şekilde yenilendi

7-Sepet gibi alanlardaki geçiş aşamalarındaki maillerin işlem bekletme süreleri ortadan kaldırıldı

8-Kategori bazlı kredi kartı taksit kısıtlaması ekleme ( site ve altkategori bazlılara ilave olarak eklendi )

9-Google xml feed alanında güncelleme yapıldı

 

Pos Güncellemeleri;

10-iyzico altyapı güncellemesi yapıldı

11-PayTR altyapı güncellemesi yapıldı

12-ParamPos (eski adı Turkpos) firması isim ve logo değişikliği panellere uygulandı

13-Paytr ve iyzico poslar için kart taksit limiti uygulama özelliği aktif hale getirildi

 

Dizayn Güncellemeleri;

14-Gold ve Entegre pakette üstte fotoğraf bazlı kategori gösteren menü yapısı eklendi ( Tasarım > Tema&Renk Ayarları > Üst Menü Dizaynı > Resimli Kategori Bazlı )

15-Magna tema üst alanda yükseklik ve dizayn düzenlemeleri yapıldı

16-Mobil kategoriler alanı ve alandaki fotoğraf boyutları güncellendi, düzenlemeler yapıldı

 

API Güncellemeleri;

17-Google reklam paketlerimizi kullanan müşterilerimize özel panel üzerinden reklama ait tıklama takip ve raporlama sistemi hazırlandı

18-e-Fatura modülü ve altyapısı hazırlandı ve modüller alanına eklendi

19-e-Fatura modülü dahilinde ürün ekleme-güncelleme sayfalarına kdv oranı girişi eklendi

20-e-Fatura altyapısı ile api altyapıları entegre edildi tek panelden tüm faturalar hazırlanabilir yapı kuruldu

21-Gittigidiyor api için kargo ücreti ve gönderim süresini gönderme özelliği eklendi

22-Toplu ürün güncellemelerinde işlem yapılırken apileri de de güncelleme eklendi

23-n11 api ile zorunlu ürün özellik seçim sayfasındaki n11 servisleri önbelleğe alınarak performans artışı sağlandı

24-epttavm,n11,gittigidiyor modüllerinde ortak stok düşürme özelliği eklendi ve düzenlemeler yapıldı

 


 
Versiyon 5.1  Güncellemesi                                                                                    18.12.2017
 
Yeni Özellikler;
1-Yeni Fair tema tüm paketlere ücretsiz eklendi
2-Sistem performans güncellemesi yapıldı
3-Yazılım kod aşamasında yenileme,düzenleme ve sabit veriler için cdn benzeri paralel işlem ile hızlı açılış sağlayan özel alan uygulaması yapıldı
4-SEO altyapısı güncellemeleri yapıldı
5-Site haritalarında güncellemeler yapıldı
6-404-500 sayfa altyapıları güncellendi
7-PayTR entegrasyon altyapısı güncellendi
8-Siparişler alanın filtrelerine ödeme türü eklendi ( Siparişler )
9-Siparişler silme butonlarına bekleme ekranları düzenlendi ( Siparişler )
10-Kargo fişi düzelt seçeneği eklendi, bu seçenek ile siparişte müşteri tarafından hatalı girilen bilgilerin manuel düzeltilebilme seçeneği eklendi (kargo fişi >düzelt)
11-Genel font düzenlemesi uygulandı
12-Mobil ve masaüstü versiyonları ücretsiz olarak çalışan yeni canlı destek sistemi smartsupp entegre edildi ( üye bayii yönetimi > canlı destek )
13-Mobil görünümde ürünlerin görsel alan boyutları ve çözünürlükleri yükseltildi
14-Üst ve yan menüye kategori isimlerinin yanına icon ekleyebilme özelliği eklendi (1000 adet icon imkanı)
15-Üst menü ikonları fontawesome ile uygulandı seo - performans açısından düzenlendi
16-Üst menüde resimli görünüm durumunda kategori resmi yüklü değilse alt kategorilerin linkleri tüm alanı kaplayacak şekilde revize edildi
17-Sepet ödeme ekranında işlem sırasında bekleme ekranları eklendi
18-Varyasyonlu Ürünlerde Stokta Kalmayan Varyantların Gösterim Şekline göster,tükendi olarak göster, gösterme seçenekleri eklendi ( Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar )
19-Stokta kalmayan ürünün detay sayfasında görsel üzerine stokta yok yazıları eklendi
 
Gold ve Entegre paketlerde;
20-Sepette tavsiye edilen ürünleri gösterme Kasa önü fırsatları ( Sepet aşamasında ilk alım ekranında altta çıkmaktadır ekleme için Ürünler > Kampanyalar > Sepet Kampanyaları )
21-Ürüne özel tavsiye ürün varsa ve üstteki giriş yoksa sepette mevcut ürünlerin tavsiye ürünlerini gösterme
22-Belirli sepet tutarına özel indirim örnek 500 tl geçince 10 TL indirim gibi ( Ürünler > Kampanyalar > Sepet Kampanyaları )
Not : bu özellik devreye girdiğinde ve geçerli olduğu anda sepette farklı çek girişi devre dışı kalacaktır.
 

 

 

 

Versiyon 5.0  Güncellemesi                                                                                    03.10.2017

 

Yeni Özellikler;

1- PAYTR & OdyoBilişim İş Ortaklığıyla ücretsiz sanal pos altyapısı entegre edildi, özel oranla başvuru için Ayarlar >Ödeme Ayarları >Başvuru butonuna tıklayınız ( Premium ve üstü )

2- N11- HepsiBurada – ePttAvm – GittiGidiyor Api Entegrasyonları için altyapı hazırlandı ve satışa sunuldu.

3- Ürünlere Min. Ve Max. Alım miktarları belirleme özelliği eklendi ( extra ve gold paket )

4- Toplu-adetli alıma özel fiyat verme özelliği eklendi ( extra ve gold paket )

5- Tek ekranda hızlı stok-fiyat düzenleme olanağı veren ürün listesi hazırlandı Ürünler >Ürün Listesi ( extra ve gold paket )

6- Ürün ekleme güncelleme sayfalarında Gtin ve MPN giriş alanları hazırlandı

7- Gtin ve MPN Google Xml çıktısına ve N11 Xml çıktısına eklendi

8- Fiyat Alarm modülü hazırlandı, ürün sayfalarında fiyat düşünce haber ver alanı eklendi

9- Stok Alarm modülü hazırlandı ürün sayfalarına eklendi

10- Favori Alarm modülü hazırlandı ürün sayfalarına eklendi

11- Müşterilerin Alarm listelerini görebilme özelliği eklendi. (üye bayii yönetimi >alarm listesi )

12- Uzun üstten açılır resimli menü eklendi tasarım > tema&renk ayarları > üst menü dizaynı > resimli açılır menü

13- Kategori ve altkategoriye özel kategoriler ekranında gözükecek fırsat ürünleri sliderı eklendi

14- Kategorilerin ve altkategorilerin üst alanına her kategoriye özel html giriş alanları hazılandı

15- Kategorilerin üst fotoları resimli üst menü alanlarında kullanıma geçirildi

16- Hediyeli ürün kampanyasında varyantlı bir ürünün tüm varyantlarını başka bir ürüne veya varyantlı başka bir ürünün tüm varyantlarına hediye edebilme eklendi.

Varyantlı ürünlerde ana ürün fiyatı üzerinden hesaplama yapmaktadır. Bu sebeple tüm varyantlar tek fiyat olmalıdır.

( ürünler > kampanyalar > hediyeli ürün kampanyası > Varyasyonlu ürünlerin tamamını eşleştirme )

17- Müşteri alışveriş sepetinde adet girişleri kısmı sadeleştirildi tek butonla tüm sepeti güncelleme eklendi

18- Sepet performansı altyapı değişimi ile arttırıldı

19- Yönetim paneli siparişler kısmına not yazma kısmı eklendi ( eklenen notlar müşteri tarafından görülmez )

20- Yönetim paneli siparişler bölümünden iade veya iptal edildiğinde stok içindeki ürünlerin stoklarının geri yükleme özelliği eklendi.

21- Kargo Apileri için kargo gönderi listesi siparişler sayfasındaki yenile işaretinin altındaki kargo işaretine eklendi buradan günlük kargo barkod çıktısı alınabilir.

22- Adetli ürün satışı modülünde sepettede adet katlarına göre seçim yapabilme özelliği eklendi

 


 

 
 
 
Versiyon 4.9  Güncellemesi                                                                                    16.08.2017
 
Yeni Özellikler;
1- Yönetim paneli mobil uyumlu hale getirildi. Mobil site modülü olan tüm sistemlere ücretsiz olarak uygulandı.
 
2- Yönetim paneli yönetici listesi ile yeni yönetici ekleme ve yetkilendirme özelliği eklendi. Liste içinden sınırlı yetkilerle yeni yöneticiler oluşturulabilmektedir. ( extra ve gold pakette ) üye bayii yönetimi > yönetici yetkilendirme
 
3- Üyelerin Sepetini Görüntüleme yönetim paneline eklendi. Anlık olarak sitede işlem yapan üyelerinizin sepetini bu alandan görebilirsiniz.( premium ve üstü paketler )
 
4- Online Üyeler Modülü yönetim paneline eklendi. Anlık olarak sitedeki mevcut üyelerinizi bu alandan görebilirsiniz.( premium ve üstü paketler )
 
5- Yorum puan sistemi eklendi. Kampanyalar > Puan Sistemi > Yorum Puanı
 
6- Siparişler bölümünde yeni altyapı ile siparişler sayfasının açılış ve çalışma performansı yükseltildi
 
7- Siparişler ekranında mail ile arama özelliği eklendi.
 
8- Tek sayfada 50 satıra kadar sipariş gösterimi üye ve admin sayfasına eklendi
 
9 -Sipariş ekranı dizayn düzenlemeleri gönderi durumlarının renklendirilmesi,icon setleri ile sadeleştirme uygulandı.
 
10- Site içindeki bekleme ekranları yenilendi koyu renk yerine açık tonlar uygulandı ve bekleme görselleri değiştirildi.
 
11- Gelişmiş ayarlar alanı hazırlandı bu alanda genel ek ayarlar toplandı ve yeni özellikler eklendi ( ayarlar >temel ayarlar >gelişmiş ayarlar)
 
Aşağıdaki Fonksiyonlar Ayarlar > Temel Ayarlar >Gelişmiş Ayarlar Bölümündedir
 
12- Otomatik olarak uygulanan yeni etiketini ürünlerde manuel olarak açma-kapatma eklendi
 
13- Ürün detay sayfasında varyasyon seçimlerini butonla ve hızlı yaptırma için seçenek eklendi. Dropdown veya buton olarak seçtirebilme. ( Buton 2 seçeneğe kadar )
 
14- Varyasyonlu ürünler için stoklar sekmesinin gösterim alanını aktif – pasif edebilme özelliği eklendi.
 
16- Tamımı büyük-küçük-otomatik ve manuel harf seçimi ürün ve kategoriler için eklendi.
 
17- Site genelinde kredi kartı ödemelerine taksit limitini tek noktandan düzenleme eklendi.
 
18- Kapıda ödeme seçeneği için alt limit ekleyebilme özelliği eklendi.
 
19- Kategori silme-güncelleme durumunda üst menüde otomatik değişimi sağlandı.
 
20- Bayii fiyat göster modülü geliştirildi; üyelere fiyat göster-bayiilere fiyat göster-üye-bayii fiyat göster 3 mod haline getirildi.
 
 

 

Versiyon 4.8  Güncellemesi                                                                                    17.05.2017

 

Yeni Özellikler;

1-Site url ( sayfa adresleri ) yapıları baştan dizayn edildi ve tüm kullanıcılarımızın yapıları güncellendi. Yeni url yapıları Google  taleplerine en uygun, en kısa hale getirildi. Kategoriler, sayfalar, ürünlerin tamamını kapsayacak şekilde tüm alt yapımız yenilendi.

2- SSL Sertifikası mevcut durumda üye girişi, ödeme sayfaları vb. alanlarda aktifken, yeni SEO ve browser güncellemelerine uygun şekilde tüm sayfalarda aktif hale getirildi.

Önemli : Web Master Tools kullanıyorsanız site adresinizi https://www.siteadresi.com şeklinde ekleyiniz.

3-Yeni Tema olarak Flat tema ücretsiz olarak tüm sistemlere eklendi, yönetim paneli temalar ve sayfayönetimi kısmında seçenekleri eklendi.

4-facebook bağlan altyapısı güncellendi

5-facebook bağlan ile bağlana tıklayan kullanıcının email adresine erişildiği takdirde diğer bilgilere gerek kalmadan ilave bilgi istemeden üye olarak kayıtlanacaktır. Sipariş için kalan bilgiler sepette veya hesabım sayfasında eklenebilecek..

6-facebook bağlan ile giriş yapan bir kullanıcı veya facebooktaki mail adresi ile üyeliği olan bir kullanıcı daha sonra facebook bağlana tıkladığında şifreye gerek olmadan otomatik giriş yapacaktır.

7-Iyzico ödeme sistemi kullanıcıları için, ürün sayfalarında kredi kartı taksit tabı uygulaması geliştirildi ve eklendi. Ürün sayfasındaki ödeme seçenekleri alanında, iyzico sistemine girdiğiniz vade oranlarını okuyarak otomatik olarak taksitli sonuçları yansıtacaktır.

8-SEO altyapısı için önemli değişimler uygulandı. hreflang,canoncial etikleri vb. bir çok alanda yenileme yapıldı. Aynı içerikli sayfa görünümü ve gereksiz sayfa gösterimlerinin önüne geçecek geliştirmeler yapıldı.

9-Yönetim panelindeki odyo destek alanında destek taleplerinizde resim-dosya ekleme özelliği eklendi, tüm taleplerinizi bu alandan göndermenizi önemle rica ederiz.

10-Ana sayfa sekmeler bölümünde performans düzenlemesi yapıldı.

11-Xml export ve import modülleri yeni uzantılara göre baştan dizayn edildi.

 

12-Sms modülü raporlar sayfası güncellendi.


Versiyon 4.7  Güncellemesi                                                                                    10.03.2017

 

Yeni Özellikler;

1- Mobil site altyapısı yeniden dizayn edildi mevcut kullanımda olan /m yapısı kaldırıldı. Yeni altyapıda site adresi ve mobil site adresi birer aynı olacaktır.

2- Ana sayfada herhangi bir alanda bir ürünün üzerine gelindiğinde sepete ekle ve hemen al seçenekleri efektle gelerek aktif olacak şekilde düzenlendi.

3- İkinci resim özelliği eklendi, ana sayfa veya kategorilerde ikinci resmi olan ürünlerin üzerine gelindiğinde bu resme geçiş hareketliliği sağlandı.

4- Browser açık durumda bulunan ancak çok uzun süre işlem yapmayan kullanıcılara belli periyotlarla kontrol eden yapı eklendi. Bu sayede sepet kaybı vb. durumların kontrolü sağlandı. Ayrıca yarım sepet uygulaması geliştirildi.

5- Yarım kalan sipariş özelliği eklendi. Kullanıcı girişi yapılmış durumda iken sepete atılan her ürün kayıtlanarak sepetin browser kapansa dahil saklanması sağlandı. (detaylar sepet bölümünde)

6- Kategoriler için akıllı sıralama özelliği eklendi. Ürünlerinize sıra numarası vererek kategoriler içindeki sıralamasına karar vermenizi sağlamaktadır. Bu özelliği aktif etmek için Ürünler >Kategori Yönetimi > Seçili Sıralama Şekli kısmından akıllı sıralamayı seçtikten sonra Admin >Ürünler bölümünden Sıra kısmından ürün sıra numaralarının girişi yapılabilmektedir.

 

Dizayn- Altyapı Yenilemesi / Güncellemesi;

7- Markalar ve arama sonuç sayfalarının dizaynı ve çalışma altyapısı güncellendi.

8- Sepet sayfası dizaynı yenilendi.

9- Zero3d ve Stark temanın üst alan boyutu ve arama alanının yeri ve boyutu değiştirildi.

10- Mobil site için yönetim panelinizdeki Tasarım >  Sayfa Dizayn Modül Yerleşimi alanında bulunan orta yerleşim bölümünden içerik,fırsat kutuları, fırsat ürünleri(liste) ve kampanyalar alanlarının düzenle kısımlarına tıklayarak mobilde göster seçeneği ile bu alanlardan seçtiklerinizin mobil sitenizde aktif olarak gözükmesini sağlayabilirsiniz.

11- Site üst açılır menüde düzenlemeler yapıldı, efekt ve dizaynı güncellendi.

12- Kategoriler menüsünde düzenlemeler yapıldı, efekt ve dizaynı güncellendi.

13- Ürün detay sayfası yeniden dizayn edildi, performans- görünüm düzenlemeleri yapıldı.

14- Fontawesome font sistemi tüm dizaynlara entegre edildi, site dizaynın bir çok noktasında görseller yerine kullanıldı.

 

Sepet;

15- Yarım kalan sipariş özelliği ile müşteriniz sitenize ileriki herhangi bir zamanda ( zaman kısıtlaması yoktur ) tekrar açılıp giriş yaptığında sepetinde bulunan ancak ödeme yapmadığı ve yarım bıraktığı siparişi göstererek devam veya silme imkanı sağlandı.

16- Müşterinizin giriş bilgileri ile sisteme girerek sepetine ürün ekleyip çıkartabilir ve alışverişini kolaylaştırabilirsiniz.

17- Sepette kapıda ödeme ekranında kapıda ödeme havale – kapıda ödeme kredi kartı seçimi ekleme özelliği sisteme eklendi. Ödeme Ayarları > Kapıda Ödeme yer alan KK ile ödeme , havale ile ödeme seçeneklerini aktif hale getirildiğinde sepette kapıda ödeme seçildiğinde zorunlu alan olarak yer alacaklardır. Bu seçimin bilgisi kargo fişi müşteri notu olarak size ulaşacaktır.

18- Sepette ödeme seçenekleri ekranında tüm ödeme seçeneklerinin sekmelerine ödeme yap butonu eklendi.

 

Bayii-Üye;

19- Bayii sistemi kullanılımında bayii kodu girişi zorunlu olsun / olmasın seçeneği eklendi. Zorunlu olmadığı durumda bayii giriş ekranından bayii kodu alanı kaldırılacak, mail ve şifre ile giriş imkanı olacaktır. Mevcut bayileriniz de kodu girmeden mail-şifre olarak giriş yapabilecektir. ( Admin / Üye Yönetimi / Bayii Yönetimi / Bayii Kodu Zorunlu Değil )

20- Üye giriş ekranında telefon girişinde boşluk, başta sıfır girme girişi gibi alanların uyarısız otomatik düzenlenmesi sağlandı.

21- Üye giriş yapılan alanlarda mail formatında boşluk-büyük harf kontrolleri uyarısız otomatik hale getirildi.

 

Modüller;

22- Kuvveyttürk pos entegrasyonu yapıldı.

23- Dil Modülünde yeniliklere göre güncellemeler yapıldı.

24- Adetli satış modülünde kategoriler alanında sepete ekle özellikleri açıldı. Ürünün sepete ekleme adeti adetli satış modülünde girdiğiniz adet ve katları şeklinde olacaktır.

25- XML uzak resim okuma dizayn ve performansı için güncellemeler yapıldı.

26- Yeni XML firmaları eklendi, XML modül altyapısında güncellemeler yapıldı.

 

Düzenleme;

27- Reklam popup ekranında performans güncellemesi yapıldı.

28- Ürün ekleme / güncelleme sayfasında tavsiye ürün sayısı 4 ten 6 ya çıkartıldı.

29- Kargo fişi bölümünde özel stok kodu girilen ürünler için özel stok kodu gösterimi eklendi.

 

30- 324 alanda güncellemeler uygulandı.


 Versiyon 4.6  Güncellemesi                                                                                    18.01.2017

 

1- Siparişler ve kullanıcı sayfalarında mng,sürat,aras,ups,ptt,yurtiçi kargo ile takip entegrasyonları güncellendi düzenlemeden sonra girilen takip koduna sipariş veya kullanıcı sayfasından tıklandığında kargonun son durumunu gösteren takip sayfaları açılmaktadır.

2- Kargo bilgisi gir kısmından girilen kargo takip kodları mailde takip linki olarak gönderilmekte ve panelden de takip edilmektedir.

3- Ürün fiyatına sıfır girildiğinde ürünler sitede fiyat sor ibaresiyle yer alacaktır.

4- Stokta olmayan ürünleri göster seçeneği eklendi. Seçenek aktif edildiğinde stok sıfır olan ürünler site üzerinde gösterimi olacak ancak stokta yok ibaresi yer alacak, satın alınamayacaktır. Admin >Ürün Yönetimi

5- Siparişler bölümünde bayii siparişlerinizin yanında bayii şeklinde ibare eklendi.

6- Ürün girişlerinde başlık maximum karakter sayısı 50 karakterden 70 karaktere yükseltildi.

7- Yönetim paneline giriş için üye giriş alanından ayrı bir dizayn ve giriş alanı oluşturuldu.

8- Ürün ekleme- güncelleme alanlarında daha yüksek çözünürlüklü görsel yüklemeleri için 500px -750px+ seçimi eklendi. Admin >Ürün Yönetimi ( ekleme – güncelleme )

9- Ürün detay sayfası genişletildi, ürün tanıtım görsel alanı 1,5 kat büyütüldü, üzerine tıklandığında popup şeklinde ( lightbox ) fotoğrafların gösterimi düzenlendi.

10- Varyasyon alanları altyapıları güncellendi.

11- Sanal Pos altyapıları güncellendi.

12- Başarılı satışlardan sonra sistem tarafından mail olarak gönderilen satış sözleşmeleri için kayıt ve takip alanı oluşturuldu Siparişler > Sözleşmeler

13- Sepet geçiş alanlarında kontrollerde güncellemeler yapıldı.

14-  iyzico ödeme sistemi altyapısı güncellendi, yeni altyapı ile gelen özellikler ile kategorilerinizde seçtiğiniz taksit sınırının iyzico ödeme sayfasına yansıması sağlandı.

15- Kullanıcı hesabım sayfasının dizaynı yeniden düzenlendi, girişlerin daha kolay yapılması için düzenle butonları yerine tek sayfa üzerinden giriş yapılabilme özelliği eklendi.

16- Alışverişsiz tahsilat modülü için mobil ödeme sayfaları oluşturuldu.

17- SMS Modülü Hazırlandı satın alma ve detaylar yönetim panelinizdeki modüller kısmına eklendi.

18- Yabancı Dil – Yabancı Para Birimleri ile ödeme alma modülü hazırlandı satın alma ve detaylar yönetim panelinizdeki modüller kısmına eklendi.

19- Hediye çeki kodunu elle girebilme özelliği eklendi.

20- Hediye çekine özel ücretsiz kargo ekleme özelliği eklendi, çekte bu özellik aktif edildiğinde, bu çekle oluşturulan siparişte kargo ücreti kaldırılacaktır.

21- Alışverişin tamamını hediye çeki ile ödeme özelliği eklendi.. Sipariş tutarı hediye çekine eşit olduğu durumda sipariş hediye çeki ile ödenebilir durumda olacaktır..

22- Listede yer alan güncellemeler haricinde 36 alanda ek güncelleme ve geliştirme uygulandı.


Versiyon 4.5  Güncellemesi                                                                                    20.09.2016

 

* Extra Pakette Yapılan Geliştirmeler

1- Google Feed Xml eklendi ( Tüm ürünlerinizi XML formatında Google Merchant aktarım işlemini sağlayan dosyayı üretir ) (XML Çıktı > Google XML Feed)

2- Ürünlere özel nitelik-teknik özellik ekleme seçeneği eklendi. Bu özellik ile kategori alanlarında eklediğiniz özelliklere göre filtreler oluşacaktır. Örnek : RENK-KIRMIZI, İŞLEMCİ-İNTEL, BOYUT-5 İNÇ

3- Her ürüne özel bayi1-2-3 şeklinde fiyat verebilme özelliği eklendi. Yüzde olarak girdiğiniz indimler yanında o anki fiyata göre hesabı gözükecektir. Bayii alanından bayi1-2-3 seçiminize göre ilgili bayii bu fiyatları görecektir. Varyasyonlu ürünler için ana ürüne girdiğiniz indirimler geçerlidir.


* Tüm Paketlerde Yapılan Geliştirmeler

1- Yönetici Paneli tüm arayüzü yeniden dizayn edildi, üst menü eklenerek kolay erişim sağlandı.

2- Yeni eklenen alanlara eklenen Mavi Soru İşaretlerine tıkladığınızda veya üstüne geldiğinizde ilgili alanlara dair detaylı bilgiler çıkmaktadır.

3- Kategoriler bölümlerinin rengini gri-beyaz yapma opsiyonu eklendi (Tasarım >Sayfa dizayn >Kategoriler)

4- Varyasyon sistem altyapısı güncellendi.

5- Altkategoriler bölümüne Kategoriler bölümündeki gibi sıralama seçeneği eklendi. ( Ürünler >Kategori >AltKategoriler(SIRALAMA) )

6- Siparişler kısmına çoklu seçim ile silme özelliği eklendi. ( Siparişler > Seçim ( en sağda) )

7- Ürün sayfalarındaki sepete ekle seçeneğinin boyutları ve yerleşimi yeniden düzenlendi. Ürün detay sayfası altyapısı yeniden dizayn edildi.

8- Tüm ürünlerin fiyat alanında ortak bir resim gösterim alanı eklendi. ( Tasarım > Tema&Renk Ayarları > Ürün Detay )

9- Sepette “mevcut çeklerim” seçeneği eklendi, bu seçenek ile kullanıcının kullanabileceği tüm çekler bu alanda gözükmektedir. ( Dikkat ! Sisteme tüm kullanıcılar için tanımladığınız çekler varsa ve kullanım adetleri dolmadıysa bunlarda gözükmektedir )

10- Satın alınan tüm modüller yönetici panelindeki üst menüde modüller alanına eklendi.

11- Yönetici paneline site/sunucu ip adresi eklendi

12- Siparişler bölümünde siparişe ait adres bölümleri gizlenerek yer ve düzenleme sağlandı sol üstten tekrar açılabilmektedir.

13- Sipariş durumu değiştirme seçeneği eklendi bu seçenek ile mevcut bir siparişi Kargo Bekliyor, Sipariş Hazırlanıyor, Ödeme Bekliyor,İptal Edildi şeklinde değiştirebilirsiniz. ( Durum Değiş ) . Bu durumlara ait filtereleride üst menüye eklendi.

14- Arama sayfaları bayii ve normal modlara göre yeniden geliştirildi

15- Resim galeri eklendi ( Tasarım / Galeri )   

16- Türkiyede aktif çalışmalarını sonlandıran Paypal ödeme seçeneklerinden kapatıldı. Sanalpazar ve gittigidiyor ödeme link seçenekleri kapatıldı.

17- Kargo takip sayfalarında PTT seçeneği yeni adresine güncellendi.

18- Sepette ücretsiz kargo olan ürünleri toplam desi hesabından çıkartma özelliği eklendi ve sepette tüm ürünler ücretsiz kargo ise otomatik ücretsiz kargoya çevrilme özelliği eklendi

19- Kategorilerde yer alan markalar ve filtre seçeneklerine maksimum bir boy aşıldığından yandan kaydırma çubuğu eklendi ve  Markalar/ Filtreler otomatik harf sırası ile dizme özelliği eklendi.

20- Kategorilerde fiyat aralığı filtrelerine  0-5 TL ,5-10 TL ,10-15 TL eklendi

21- 132 mini güncelleme yapıldı.


Versiyon 4.4  Güncellemesi                                                                                    15.06.2016

* Premium ve Extra Pakette Yapılan Geliştirmeler

1- TürkPos Ödeme Sistemi kullanıma sunuldu.  
2- Alışverişsiz Tahsilat Modülünde Ödeme Linki Oluşturma Özelliğine TürkPos Eklendi ( Extra Paket veya Alışverişsiz Tahsilat Modülü Alınmış Premium Pakette mevcuttur )
3- Yönetici Panelindeki Sipariş sayfasında TürkPos ödemelerinde iade yapma imkanı eklendi.


* Tüm Paketlerde Yapılan Geliştirmeler

4- Tüm ödeme tiplerinde dinamik olarak çalışan Önbilgilendirme ve Mesafeli Sözleşme Form Sistemi Eklendi. Önemli !

Örnek dinamik formlar aşağıdadır, sitenize göre düzenleyerek yönetici panelinizdeki > menü - sayfa yönetimi > Sözleşmeler bölümüne ekleyiniz.

https://www.odyobilisim.com/Sozlesmeler.aspx
5- Tüm ödeme sistemlerinde sözleşme ve sipariş onaylatma ekranı eklendi.

6- Başarılı ödemelerde otomatik olarak sözleşmeleri size ve alıcıya mail gönderen modül sistemi eklendi.

7- Sepetteki 2. aşamada üye - gizlilik form onayı eklendi

8- Üstteki tüm çalışmaların mobil versiyonları hazırlandı. ( Mobil site kullanıcılarına )
9- Yönetici panelindeki Sayfa yönetimi bölümüne önbilgilendirme formu düzenleme özelliği eklendi.
10- 20+ mini güncelleme uygulandı.

 


Versiyon 4.3  Güncellemesi                                                                                    20.04.2016

4 yıl önce ürettiğimiz ve artık hem görsel hemde performans anlamında ihtiyaçları karşılamayan ve kullanıcılarımız tarafından da artık tercih edilmeyen sky, home, wave, su ve standart temaları sistemlerimizden kaldırılmıştır. Aşağıda detayları anlatılan yenilenmiş yapıları ile magna, zero3d, soft ve stark temalar ile sistemlerimiz güncellenmiştir.

1- Sürükle Bırak Ana Sayfa Dizaynı                                                Dizayn Geliştirme

Yeni Sürükle bırak sistemi ile her temada ana sayfanıza gelecek tüm modüllerin yerlerine ve içeriklerine tek noktadan erişim ve sürükle bırak ile yer değiştirme özelliği eklendi. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn )

Bu Alan İçinde Eklenen Yeni Modül ve Yeni Ayarlar Aşağıdadır

2- Mevcut sayfaları menü şeklinde ana sayfada gösterebilme özelliği eklendi. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn / Sayfalar )

3- Ana sayfaya 1 adet olan minislider ekleme özelliği 4 adet olarak yükseltildi. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn / MiniSlider )

4- Fırsat Ürünleri alanı eklendi ( 4 adet ). Bu alana ister slider şeklinde isterseniz normal görünüm olarak istediğiniz ürünleri kodlarını girerek gösterimi sağlayabilirsiniz. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn / Fırsat Ürünleri )

5- Kampanyalar-Çok Satanlar-En Yeniler alanlarının sıraları değiştirilebilir hale getirildi. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn / Kampanyalar- Çok Satanlar- En Yeniler )

6- Yeni Reklam Modülü Ekle seçeneği ile ana sayfanın sağ ve sol tarafına görsel veya html olarak fırsat kutuları ekleyebilme özelliği ilave edildi. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn )

7- LoginPanel, Markalar, Doviz Kurları, İstatistik modülleri eklendi. Bu modülleri ana sayfadaki sağ veya sol bloklarda istenilen sırayla eklenebilir. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn )

8- Fırsat Kutuları ve Fırsat kısımlarına effect verebilme eklendi. Fade yada zoom effect özelliği kullanılabilmektedir. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn )

9- Tüm Temalarda 10 farklı yerleşim planından istediğinizi seçerek kullanabilme özelliği ile her temanın yerleşimine dinamik olarak karar verebilme. ( Admin / Ana Sayfa Dizayn )

 

10- Slider Özelliği                                                                             Dizayn Geliştirme

Tüm Sliderlar pasifse sliderı kapatma, sliderı büyük (tam genişlik) ve normal boyutlarının arasında tüm temalarda geçiş yapabilme, slider üzerine gelince geri ve ileri slidera geçiş için yönlendirme okları eklendi. ( Admin / Slider Ayarları )

 

11- LazyLoad Sistemi ile Hızlı Site Açılışı                                        Performans - SEO

Sadece gözüken alandaki resimlerin yüklenmesini , sayfa aşağı indikçe resimlerin yüklenmesini sağlayarak Site Performansını önemli ölçüde arttıran lazyload sistemi tüm paketlerimize eklendi. ( Bu özellik hem performans, hem siteye bağlanan müşterinizin bilgisayarının yükünün hafiflemesi hemde SEO anlamında tüm paketlere önemli katkı sağlayacaktır. Yeni eklenen ve genel modüllerinde performansını olumlu yönde arttıracaktır.)

 

12- Sepete Alt Limiti Ekleme                                                                      Teknik Geliştirme

Yazacağınız minimum tutar altında kalan siparişlerin oluşturması durumunda müşterinize bilgi veren ve siparişi durduran sistem eklendi. ( Admin / Ödeme Seçenekleri / Sepet Alt Limit )  (Mobil Siteyede Eklendi)

 

13- İyzico Ödeme Sistemi Güncellendi ( Premium - Extra Paket )          Ödeme Sistemi

İyzico Ödeme Sistemi yeni versiyona güncellendi, eski versiyon kullanıcılarımız bilgilendirerek gerekli geçiş işlemleri sağlandı. ( Admin / Ödeme Seçenekleri ) (Mobil Siteyede Eklendi)

 

14- Kargo Fişi Resimli Gösterim                                                      Teknik Geliştirme

Sipariş işlemlerinde sipariş detay ile açılan kargo fişinde sağ üst alana "resimli" seçeneği eklendi, bu seçenek ile sipariş listesindeki ürünlerin resimleri görüntülenecektir. ( Admin / Sipariş İşlemleri / Sipariş Detay )

 

15-Kargo ayalarında 44 desi üzerinde kalan siparişlerin hesaplaması için yeni bir özellik eklendi, bu özelliğe göre "44 üzeri Her 1 Desi için Varsa Ek Ücret+" alanına yazılacak ücret 44 desiden sonraki her 1 desi için buraya gireceğiniz tutarı kargo ücretine ilave eder.

Örnek: 60 desi bir alışveriş için , 44 desi fiyatınız 10 tl , 44 üzeri her 1 desi ücreti alanına 1 tl girerseniz 60-44 = 16 desi için 16 x 1 tl = 16 tl ilave ücretle; 10 tl (44 desi) + 16 tl ( ilave 16 desi ) = 26 tl kargo ücreti olacaktır.

16-Ödeme Seçenekleri alanın dizaynı yenilendi. ( Admin / Ödeme Seçenekleri)

17- Üye girişinde sağ üstte gözüken üye mail adresi yerine üye adı gözükecektir.Sağ üstteki yardım alanı kaldırıldı sadece footer kısmında mevcuttur.

18- Sepetteki sözleşme alanı 1. alandan 2. alana taşındı ve sözleşme butonu daha görülür şekilde dizayn edildi.

19-Masaüstü bilgisayarlarda 1280 px ve üzeri ekranlarda geniş görünüm altında kalan ekranlarda ise ekrana göre daraltılmış görünüm eklendi.

20-Footer (en alt) alanına görsel ekleme özelliği eklendi ( Admin / TemaYönetimi /Footer)

21-Kategori ve altkategori üzerine navigasyon (gezinme) çubuğu eklendi.

22-Kategori ve altkategori üst bar alanları, açılan menülerin stil ve düzenleri yenilendi

23-Kategorilerde ve altkategorilerde bir sayfada gözükecek ürün sayısını düzenleme seçeneği eklendi ( Admin / Kategori Yönetimi)

24-Kategoriler açıldığındaki ilk sıralama seçimini yapacak alan eklendi( Admin / Kategori Yönetimi )

25-Kategorilerde üst resim ve yazı yoksa üst alan otomatik olarak kapanması ekledi.

26-Kategori seçildiğinde seçilen kategorinin eğer altkategorileri varsa açılarak ,üst kategorileride kolay dönüş için tüm kategorileri göster başlığına toplandı ve navigasyon barına eklendi, eğer altkategorisi yoksa açık kalacak şekilde düzenlendi

27-Üründetay sayfasının üst navigasyon barı dizaynı yenilendi

28-Kategorileri aç-kapat- kategoriler başlığı yerine farklı şeyler yazabilme özellikleri eklendi. ( Admin / AnaSayfa /Kategoriler)

29-Kategoriler menüsünde açılan altkategorileri çiftli sıra yerine tekli yapabilme - sağa açılan menüyü komple kapatabilme eklendi. ( Admin / AnaSayfa /Kategoriler)

30-Yeni kategori eklerken veya güncellerken üst başlık girme zorunluluğu kaldırıldı. Üst başlık girilmeyince ilgili kategorideki bu alan otomatik olarak kapanacaktır.

31-Internet Explorer 10-11 versiyonları için ürün yükleme ve genel giriş alanlarında güncelleme yapıldı. ( Güncel Chrome-Firefox-Opera tavsiye edilir )

 

32- Üsttekilere ilave 28 adet ek mini düzeltme-güncelleme yapıldı.


 

Versiyon 4.2  Güncellemesi                                                                                    25.01.2016

 

1- Yeni MAGNA Tema Tüm Paketlerde

Magna Tema ile yeni nesil tema tüm paketlere eklenmiştir. Magna Tema ile istediğiniz renk veya renk tonlarını dinamik olarak menü ve başlıklara uygulayabilir, font renkleri seçimleri yapabilirsiniz. Tamamı css bazlı hazırlanan daha hızlı, daha modern yeni nesil tema sistemidir. ( Admin / Tema Seçenekleri )

 

2- Dinamik Üst Açılır Menü (Magna ve Zero3D Temada )

Sitenizin ana menü bölümünü tamamen sayfa veya kategorilerle oluşturmanızı sağlayan dinamik yapı hazırlanmıştır.  Alt menü ve ana menü olarak iki menüyü birlikte açarak ayrı ayrı içeriklerle kullanma imkanı sunulmuştur.Magna ve Zero3D temalarda geçerlidir. ( Admin / Menü-Sayfa Yönetimi )

 

3- Ürün Detayda LightBox gösterim ve Değişiklikler

Ürün detay sayfası tekrar düzenlenerek, bu bölümde yer alan ürün görseli büyütülmüştür. Büyüteç üzerine gelindiğinde yanda değil görsel içinde gösterim şekline çevrilmiştir. Görsele tıklandığında popup şeklinde açılarak aralarında geçiş sağlayan lightbox sistemi entegre edilmiştir.

 

4- Hızlı İncele Butonları

Ürünlerin üzerine gelindiğinde ana sayfa veya kategorilerde ürün incele buton gösterimi yer almaktadır. Hızlı incele ye tıklandığında ürün açıklama , görsel ve sepete atma seçeneklerinin yer aldığı hafifletilmiş bir ürün detay sayfası pop-up şeklinde açılırak kullanıcınızın kolayca bulunduğu sayfalarda gezinmesine gerek kalmadan detaylara erişmesi sağlanmıştır.

 

5- Menü Bar Altına Banner İmaj Alanı Eklendi

Ana menü bölümün altına banner ile tanıtım yapma alanı eklendi . Örneğin ödeme seçenekleri, ücretsiz kargo kampanya, ürün kampanya görselleri vb. ( Admin / Tema Seçenekleri / Slider Üstü Reklam )

 

6- Raporlama Bölüme Sipariş Raporlama

Mevcut sistem üzerindeki siparişlerin raporunu, ürün adı, id no, satılan adet, fiyat ve toplam olarak vermektedir. İlave olarak alt alana yeni bir bölüm ilave edilmiş ve bu bölümdeki veriler mevcut siparişlere ait olup, fiyatlar sipariş verilen andaki fiyatlardır. ( Admin / Satış Raporları )

 

7- SEO Geliştirmeleri

Dizayn ve içerik anlamında yapılan çalışmaların hız ve SEO yansımaları dışında, mobil site haritası, mobil-ana site seo güçlendirmesi ve ürün sayfaları ve genel bölümlerde geliştirmeler yapılmıştır.

 

8- Admin Paneli Değişimleri

Sayfa yönetimi adı menü-sayfa yönetimi olarak değiştirilmiştir. İçerik alanları ve sekmeleri yeniden düzenlenmiştir. Menü ayarları ve sayfalar bölümü yeni sayfa oluşturma ve dinamik olarak menü oluşturma imkanları sunarken, Sabit üst sayfalar bölümü ana menüdeki sabit sayfaların yönetimini sunmaktadır. Site içi sözleşmeler ise sözleşmeler sekmesine taşınmıştır.

 

9- Ürün gösterim alanlarının iç alanları sola yaslı modu yerine ortalandı

10- İncele, yeni, seçenekli ürün görselleri tüm temalarda değiştirildi.

11- Kategori ürün , ürün adı alanları tamamı büyük harf yerine başlangıç harfi büyük sonrası küçük olacak şeklinde otomatik düzenleme özelliği eklendi.

12- Arama kutusunda düzenleme ve içine şeffaf ürün arama yazısı eklendi.

13- Ürün gösterim alanlarının üzerine gelindiğinde gri görüntüsü kaldırılarak box-shadow efekti ile daha modern bir görünüm sağlandı.

14- ÜrünDetayda video kapalı ise video sekmesi, ürün özellikleri boşsa ürün özellikleri sekmesi otomatik kapanması sağlandı.

15- 128 adet düzeneleme ve değişim uygulanmıştır.  


 

Versiyon 4.1  Güncellemesi                                                                                    25.11.2015

 

* Premium Pakette Yapılan Geliştirmeler

1- Çoklu Kargo Sistemi ( Premium Pakette )

Çoklu kargo sistemi seçili olan premium paket sahiplerinin sitelerindeki  sepet bölümündeki sekme sayısı 3 yerine 4 olmakta ve burada kendi isteklerine göre dinamik olarak ayarlayabildikleri kargo seçeneklerini müşterilerine sunmaktadırlar. İle göre teslimat , kargoya göre ücretlendirme seçenekleri ile müşterilerinize daha fazla opsiyon sunabileceksiniz.

2- İyzico Ödeme Sistemi ( Premium Pakette )

Multinet sistemine benzer mantıkta çalışan İyzico firması ile altyapı anlaşması sağlamış ve premium paketlerimize entegre etmiş durumdayız, bu sistem ile müşterilerinizden Türkiye 'deki 6 banka kartına ilgili firma üzerinden ödeme alabilmektesiniz. Detayları için www.iyzico.com 'dan ilgili firmayı ve yıllık ücreti olmayan pos sistemini inceleyebilirsiniz.

3- 14 Bankaya Ait Sanal Pos Altyapısı ( Premium Pakette )

Türkiye'de yer alan 14 banka ya ait altyapı çalışmaları sağlanmıştır. Aşağıda isimleri yer alan bankalardan herhangi biri ile anlaşarak bize ulaşmanız durumunda entegrasyonunuz ücretsiz olarak yapılacaktır.

YapıKredi, Garanti, BankAsya, İş Bankası , Akbank, FinansBank, HalkBank, Teb Bank,Ziraat Bank, A- Bank, CardPlus, Anadolu Bank, ING Bank, Şeker Bank.

 

Tüm Paketlerde Ortak Yapılan Geliştirmeler ( Pro - Business - Premium )

 

Site İşlemleri

 

4- Sepet Sisteminde Sekmeli Görünüme Geçildi. Ödeme seçenekleri sekmeler ile daha kolay ve toplu bir görünüme güncellendi.

5- Üründetayda tek çekim veya havale indirimi durumunda % olarak gösterim eklendi.

6- Üst menüdeki iletişim ve hakkımızda bölümleri en sağa alındı.

7- Kopya ürünlerin üründetay bölümünde ana kategorinin gösterimi yerine, kopya olduğu  kategorinin yolu eklendi.

8- Site içi arama motorunda düzenlemeler yapıldı.

 

Ürün İşlemleri

9- Yönetici Paneli > Ürün güncellemede normal eklenmiş bir ürünü varyasyonluya çevirme özelliği eklendi.

10- Yönetici Paneli > Ürün İşlemleri bölümünde ekleyeceğiniz veya güncelleyeceğiniz ürünlere özel kod ekleme özelliği (stok kodu). Bu kod ürün detay sayfasında yer alan ürün koduna ilave olarak stok kodu olarak görüntülenecektir.

 

Kargo Ayarları

11- Kargo seçeneklerine UPS eklendi.

12- Yönetici Paneli > Kargo Ayarları > "Sepette tek ürün varsa desi hesabı yapma" seçeneği seçili olmadığında ürün detayda kargo ücret gösterimi kapatıldı.

 

Sipariş İşlemleri

13- Yönetici paneli > Sipariş İşlemleri bölümünde sipariş tarih aralığı seçilince, seçilen tarih aralığına göre tüm siparişler, kargo bekleyen, ödeme bekleyen ve tamamlanmış seçenekleri gösterilecek şekilde güncellendi.

14- Yönetici Paneli >Sipariş İşlemleri > bölümünde siparişlerin gösteriminde fiyatların gösterildiği alanda varsa vadefarkı eklenip, indirimler veya hediye çekleri düşülüp sonuçları brüt yerine nete çevrilmiştir.

15- Sipariş İşlemleri alanına Sipariş Alanı bölümü eklenmiştir. Bu alan mobil site sahibi olan kullanıcılarda gözükecek olup , siparişin yapıldığı yerin mobil site mi yoksa web sitesi mi olduğu bilgisini göstermektedir.

 

Görsel - Tema - Dizayn İşlemleri

16- Yönetici Paneli > Tema Seçenekleri >Ürün Görsel Boyutları seçeneğine Büyük Görsel seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek seçildiğinde ana sayfa ve kategorilerin tamamında ürün görsel boyutlarınız değişecektir. Giyim sektörüne tavsiye edilir.

17- Ana sayfadaki favicon gösterimi tekrar düzenlendi. Menü dizaynındaki sekmeler ve görünümleri tekrar düzenlendi.

 

İade  İşlemleri

18- Kullanıcı hesabım sayfasına iade talebi eklendi, bu seçenek müşterinizin sipariş verdiği andan sizin kargo bilgisi gireceğiniz ana kadar gösterimdedir. Müşteriniz bu alana tıkladığında size iade talep ettiğine dair bir bilgi maili gelir , herhangi bir iade işlemi yapılmaz.

19- Yönetici Paneli >Sipariş İşlemleri > bölüme iade bildir seçeneği eklendi. Bu seçenek tıklandığında müşterinize siparişi için yapmış olduğunuz tam veya kısmi iadeyi bildirmeniz ve sipariş tutarından düşülmüş halinin gösteriminiz sağlanmaktadır.

 

Mobil Site v2.3

20 - *Çoklu Kargo Sistemi,  *14 Bankaya Ait Pos Sistemi, *İyzico Altyapısı , Sekmeli Sepet Sistemi , Görsel Dizayn ve Düzenleme ve geliştirmeleri uygulanmıştır.

* İşaretli Özellikler Premium Paket + Mobil Site Kullanımında Aktiftir.

21- Mobilde oluşturulacak siparişlerin kargo fişine ve sipariş alanına mobil siteden olduğuna dair bilgi eklenecektir.

 

Düzenleme  İşlemleri

22- Yukarıda yazılanlar haricinde teknik anlamında 38 Tane ek düzenleme ve güncelleme yapılmıştır.

 


 

Versiyon 4.0  Güncellemesi                                     07.09.2015 ( Uygulaması 07.09.2015)

Görsel - Tema - Dizayn Değişimleri

1- Footer (en alt alan) kısmına sayfalar bölümü eklendi, 6 sayfa gösterimi sağlamaktadır

2- Footer kısmındaki 3d-kart görsellerinin renkli seçenekleri eklendi , soft veya renkli olarak seçebilme opsiyonu panele eklendi ( Admin / Temalar / Footer İkonları )

3- Tüm temaların fontları google fontlarından yeni fontlarla değiştirildi

4- Ana sayfadaki üst kısma hesabım bölümü eklendi açılır menü şeklinde sipariş takibi, bilgi güncelleme vb. seçenekler buradan sağlanabilir şekilde dizayn edildi

5- Sepet kısmının üstüne gelindiğinde içeriğini gösteren otomatik açılır menü eklendi

6- Stark temadaki tüm ürünler kısmı üzerine gelindiğinde otomatik açılır şekilde dizayn edildi

7- Üst ekranda admin girişinde açılır menü eklendi

 

Ürün İşlemleri

8- Bir ürünün farklı kategorilerde gösterimi özelliği eklendi ( Admin / Ürün İşlemleri / ürünü kopyala)

9- Ürünleri ekleme ve güncelleme seçenekleri yeni sekmede açılır şekilde dizayn edildi

10- Ürün ekleme ve güncelleme işlemlerinde bekleme ekranı eklendi

11- Benzer ürün ekleme özelliği eklendi ( Admin / Ürün İşlemleri / Benzer Ürün Ekle)

12- Ürün ekleme / güncelleme genel ekranında sayfa yenilenmeden işlemleri yapabilme özelliği eklendi

13- Ürün eklemede ürün özellikleri girişi zorunlu alan olmaktan çıkartıldı

14- Uzun resimleri dikey ortalama seçeneği eklendi, seçenek aktif edildiğinde özellikle giyim sektöründeki dikey çekilmiş fotoğrafların bozulmadan oturacak şekilde ayarlamasını sistem sağlanmaktadır. ( Admin / Ürün İşlemleri/Ekleme-Güncelleme / Uzun Resimleri Dikey Ortala )

 

Kargo İşlemleri

15- Toplu kargo fiyatı güncellemede ücretsiz kargolu ürünlerin, kargo ücretlerini değiştirmeme özelliği ( Admin / Kargo Ayarları / Ücretsiz Kargo Olan Ürünleri Güncelleme )

 

XML Çıktı İşlemleri

16- Xml çıktı işlemlerinde performans arttırımı kodlaması ve progress bar ( yüzde ile işlem durumu gösterme ) ekranı eklendi ( Premium Paket )

 

Menü - Sayfa - Sözleşme İşlemleri

17- Sky-Wave-Home-Standart-Su temaların menü çubuğundaki içerikler ortalandı

18- Menüdeki tüm ürünler kısmını açma ve kapatma özelliği eklendi ( Admin / Sayfa Yönetimi / Üst Sayfalar / Tüm Kategorileri Aç / Kapat )

19- İptal&iade teslimat şartları linki footera eklendi yardım.aspx e  bağlandı

20- iade iptal = yardim  ,teslimat şartları, gizlilik ve güvenlik , üyelik sözleşmesi, bayii sözleşmesi ( premium pakette) eklendi ( Admin / Sayfa Yönetimi / Üst Sayfalar )

21- Siteniz açıldığında gösterilmesini istediğiniz bir reklamı gösteren popup reklamı eklendi ( Admin / Kampanyalar ) ( Business- Premium Paket )

 

Kategori - Marka İşlemleri

22- Kategorilere ekstra hızlandırma getiren yeni bir kodlama yapısı eklendi, bu yapı ile ister 100 ister 10000 ürün açılış hızı yaklaşık aynı olacaktır.

23- Kategorilerin bir sayfasındayken, bir ürüne girildiğinde geri tuşuna basıldığında 1. sayfaya değil bu ürünün olduğu son sayfaya dönmesini sağlayan sistem hazırlandı.

24- Kategorilerde yatay ve dikey gösterim özellikleri eklendi.

25- Kategorilerin üstündeki yazı ortalaması ve gölgesi ve fontu düzenlendi, üstteki kategori yazısı kaldırıldı, arka kısımlar transparan yapıldı.

26- Kategori ve altkategori giriş alanları 20 karakter yerine 25 karaktere yükseltildi ( Admin / Menü Ayarları )

27- Markaları gösteren bölüm eğer ilgili kategoride marka yoksa otomatik olarak kaldırma özelliği eklendi

 

Performans - SEO Düzenleme

28- İstatistik tutan bölüm ve yapı tüm sitede performans arttıracak şekilde revize edildi

29- Minislider ve slider açılış ve görünüm hızlarını güçlendiren bir yapı eklendi

30- Kategorilere ekstra hızlandırma getiren yeni bir kodlama yapısı eklendi, bu yapı ile kategori listelerinde ister 100 ister 10000 ürün açılış hızı yaklaşık aynı olacaktır.

 

Sipariş - Ödeme İşlemleri

31- Siparişler bölümün üstü alanına sipariş durumuna göre filtreleme yapan butonlar eklendi

32- Sipariş sayfasında siparişi veren müşterinizin mail adresine mail atma seçeneği eklendi

33- Müşterilerinize gönderilen ödeme maillerine kargo takibi için hesabım sayfası linki eklendi

34- Ödeme ekranındaki seçeneklerin tıklama alanları belirginleştirilip büyütüldü

35- Kredi kartı ödeme sayfasında taksit olan kartların görselleri ve yazısı eklendi

 

Yorum - Sosyal Medya - Üyelik İşlemleri

36- Yorum sayfalarına görsel kodlama seçeneği eklendi, kod girmeden spam gönderimlerin önüne geçildi

37- Pinterest, instagram, youtube, linkedin linkleri footer kısmına tüm temalarda eklendi

38- Üyeliksiz alışveriş seçeneğiniz aktif ise yeni üyelik seçildiğinde artık aktivasyonlu üyelik sayfası tamamen devredışı kalarak üyeliksiz alışveriş sayfasına yönlendirilecek

 

Yönetici Paneli Geliştirmeleri

39- Yönetici panelindeki tema seçim kısmına yönlendirmeler ilave edildi

40- Yönetici paneline mini istatistik barı eklendi, ürün , sipariş ve üye sayılarını ana sayfada gösterme ve paketinizin hizmet yenileme tarihi eklendi

41- Yönetici paneline hesabım hizmetlerim bölümü eklendi, bu bölümden mevcut paket ve hizmetlerinize, süre ve yenileme ücretlerine ulaşabilirsiniz.

42- Üye panelinden kitlenen şifreleri açabilme özelliği eklendi, sistem şifresi kitlenen üyelerinizi tarafınıza mail atılacaktır ( Admin / Üye Yönetimi )

43- Üye giriş ekranındaki hatalı giriş uyarıları açılır mesaj kutusu şekline çevrildi

44- Panele duyurular bölümü eklendi burada yeni güncelleme ve hizmetlere yer verilecektir

45- Üstte yazılanlara ilave olarak 132 mini düzenleme ve güncelleme yapıldı.

 


 
 
Versiyon 3.9  Güncellemesi                                     03.06.2015 ( Uygulaması 03.06.2015)
Tüm Paketlerde
Görsel - Tema - Dizayn Değişimleri
1- Soft - Gray tema ile sistemlerin tamamına 8. Tema ücretsiz olarak eklenmiştir.
(Admin/Tema Seçenekleri)
2- Otomatik boyutlandırma özelliği ile tüm temalarda çalışır şekilde bilgisayar ortamında farklı ekran çözünürlüklerine göre sitenizin genişliğini otomatik olarak ayarlayan responsive sistem eklendi.
3- Geniş ekranlarda ( 1360 px ve üzeri ) ana sayfadaki HTML giriş alanını farklı ve daha geniş girişini yapabileceğiniz alan eklendi
(Admin/Ana Sayfa/ 1360px ve üzeri  )
4- Ana sayfa kampanyalar bölümünde sergilenebilecek maksimum ürün sayısı seçenekleri mevcut 12 yerine 20 adete çıkartıldı.
(Admin/Ana Sayfa/Tüm Panellere Gelecek Ürün Sayısı)
5- Kategorilerde ürün gösterim sayısı 16 yerine 20 adete çıkartıldı.
6- İndirim - kargo ikonları yeniden düzenlendi.
 
Yeni Sepet Sepet Sistemi
7- Yeni sepet uygulaması ile birlikte sepete hiç bir üyelik  gerektirmeden direk ulaşma ve burada yeralan üye teslimat bilgilerini girerek siparişi tamamlama özelliği eklendi. Bu alandan giriş yapan kullanıcılar girmiş oldukları bilgi ve mail adresi üzerinden sisteme üye yapılmaktadır.
8- Yeni sepet sistemi 2 yerine 3 aşamalı hale getirildi;
 1-Alışveriş Sepeti  2- Üye-Teslimat Bilgileri 3-Ödeme Seçenekleri
9- Sepette ürün arttırım ve azaltma işleminden sonra güncelle butonu eklendi.
10- Güvenliği olmayan eski browserların ve kapalı javascriptlerin tespiti ile kullanıcı bu konuda uyarılarak güncelleme bilgilerinin gösterildiği sayfalar eklendi.
 
Kargo Fişi ve Kapıda Ödeme Sistemi Değişimleri
11- Kapıda kargo hizmet bedelini sipariş tutarına dahil edebilemenizi sağlayan opsiyon eklendi. Bu özellik aktif olduğunda kargo fişlerinde de bu tutar ilave olarak gösterilecektir.
 (Admin/Ödeme Seçenekleri / Kapıda Kargo Farkını Siparişe Dahil Et )
12- Ürün kargo fişlerine ürün kodu eklemesi yapıldı.
 

 
 
 
Versiyon 3.7-3.8  Güncellemesi                   01.04.2015 ( Uygulaması 01.04.2015)
 
Tüm Paketlerde
1-Ürün detay sayfası üstündeki sepete tıklanınca açılan kısımda ürün adları ve adetleri eklendi.
2-Site içi arama motorunda ürünlerinize göre otomatik arama ve tamamlama özelliği eklendi.
3-Kategorilerde sağdaki fırsatlar kaldırılarak genişletildi 12 yerine 16 lı hale getirildi (4lü sıra)
4-Üye listenizi Excel olarak çıktı verme eklendi.
5-Sipariş listenizi Excel olarak çıktı verme eklendi.
6-Sipariş kısmında kargo takip kodu ekranında bilgileri mail atıp atmama için seçenek eklendi.
7-Ürünlerinizde +kdv olarak giriş yaptığınızda tüm sayfalarda + kdv olarak gösterme eklendi.
8-Tüm siteyi ürün alımına kapatan sistem eklendi. Bu sistem aktif edildiğinde tüm fiyatlar ve Sepet
fonksiyonları kapatılarak e-ticaret siteniz tanıtım sitesi olarak kullanabilir. (Admin/Şirket Bilgileri)
9-İncele, yeni ürün, seçenekli ürün, hediyeli ürün görselleri gösterme / göstermeme seçeneği.
(Admin/Tema Seçenekleri)
10-Ana sayfadaki ürünler bölümünün altında HTML giriş alanı oluşturuldu. (Admin/Ana Sayfa)
11-Site kapalı modülü eklendi ; 3 seçenek sunulmaktadır, Yapım aşaması, Bakımda, Yenileniyoruz seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Bu modda sadece site yöneticisi tüm siteyi görüp işlem yapabilir, hiç bir üye yada ziyaretçi sitenizi göremez, ilgili sayfaya yönlenir. (Admin/Şirket Bilgileri)
12-Tema arkaplan seçeneğine no-repeat özelliği ekendi. (Admin/Tema Seçenekleri)
13-Slider geçiş süresini ayarlayabilme özelliği eklendi. (Admin/Slider Ayarları)
14-Sepetteki sipariş notu yazan bölümün değiştirilebilme seçeneği eklendi. (Admin/Şirket Bilgileri)
15-Ana sayfadaki kampanyalarımız bölümü açma kapama özelliği eklendi. (Admin/Ana Sayfa)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Business ve Premium Pakette
16-FacebookStore Özelliği eklendi.
17-Kampanyalı ürün düzenleme x üründen alana y ürün bedava yada indirimli şeklinde girebilme.
18-Ürün detay sayfalarında kampanyalı ürünlere özel gösterim ve sepete ekleme modu.
19-Hediye çeki ekleme düzenleme
20-Puan kazanma sistemi ile ; ürünlerden, alışveriş tutarından, üyelikten puan kazanma ve kazanılan puanları gireceğiniz kriterlere göre çeke çevirip kullanabilme.
21-Puan sisteminde yapılan alışverişlerin geçerliliği ve doğruluğunun kontrolünü yaptıktan sonra onay vermenize olanak sağlayan sistem.
22-Hediyeli ürünlerde hediyeli ürün simgesi gösterimi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Premium Pakette
23-B2B sistem tüm üyelerinizi bayii olarak atayabilme, her bayiye özel indirim oranı verebilme.
24-Bayiilere kategori bazlı indirim oranları verebilme.
25-Bayii özel giriş ve başvuru sayfaları. Başvuru sayfasını aktif / pasif yapabilme.
26-Bayii özel sayfasında indirim oranlarını görebileceği alan eklendi.
27-Kategorilerin üst alanında o kategoriye özel verilen indirim oranını gösterme.
28-N11 XML çıktı sistemi ile ürünlerinizi N11 mağazanıza aktarabilme.
29-N11 XML için kategori ve altkategorinizi N11 kategorilerine göre eşleyebilme.
30-N11 XML için kategori ve altkategorilere özel % fark fiyatı ekleyebilme.
31-SanalPazar XML çıktı sistemi ile ürünlerinizi SanalPazar mağazanıza aktarabilme.
32-SanalPazar XML için kategori ve altkategorilere özel % fark fiyatı ekleyebilme.
33-N11 ve SanalPazar XML dosyası için ip kısıtlama bölümü eklendi
 

 
 
Versiyon 3.6 Güncellemesi                           01.03.2015 ( Uygulaması 01.03.2015)
Performans Düzenlemeleri
1- Site performansı için tüm yazılımsal altyapı baştan dizayn edildi ve yenilendi.
2- Sistem içinde görüntü kaybı olmadan anlık olarak resim sıkıştırma özelliğine sahip modül eklendi.
3- Tüm tema içerikleri özel yöntemler ile yeniden düzenlendi.
 
SEO İşlemleri
4- Yeni SEO Yönetimi kısmından , ana sayfa, hakkımızda, iletişim, referanslarımız, sayfa1, sayfa2 ve sayfa3 sayfalarına özel SEO ayarları yapabilme imkanı eklendi.
5- Sayfalarda ve ürün işlemlerinde yer alan description ( açıklama ) kısımlarına girilebilen karakter sayısı 125 karakterden 160 karaktere çıkartıldı.
 
Görsel Değişimler
6-  Ana sayfadaki kampanyalar, en çok satanlar, en yeniler bölümlerinin görsel ve yapısal düzenlemesi değiştirildi, üst alanları tema rengi ile oluşturuldu, ikonlar eklendi, yazılımsal olarak altyapısı yenilendi
7-  Yönetici panelin dizaynı baştan düzenlendi, tüm ikonlar değiştirildi, açıklamalar yenilendi.
8-  Yönetici panelinde üst alana dijiltal saat eklendi.
 
Yeni Özellikler !  ( Sınırsız Sayfa Ekleme / Yorum Modülü  / Anket Modülü )
9- Menü çubuğunun altına yeni sayfalar ekleyebileceğiniz, sayfalar bölüm çubuğu eklendi, içiçe dinamik sayfalar oluşturup bu alanda yada sitede link vererek oluşturulan bölüm yönetici panelinize eklendi. (Ayrıca bu alana eklemeden de sayfa oluşturup diğer sayfalardan linklenebilir bir yapıdır)
10- Yönetici panelindeki hakkımızda ve referanslar bölümleri yerine , dinamik sayfalar oluşturulan ve bu sayfalarda dahil tüm sayfaları düzenleyebileceğiniz Sayfa Yönetimi bölümü eklendi.
11-  Yeni yönetici panelinde ; SEO Ayarları, Satış Raporları, Sosyal Medya, Yorum Yönetimi, Anket Modülü, Toplu Mail bölümleri eklendi.
12- Sitenize ekleyeceğiniz sayfalara veya ürünlere yorum yapılabilme özelliği eklendi.
13- Sitenizin ana sayfasında anket oluşturma ve yönetme özelliği eklendi.
 
Üye ve Sipariş İşlemleri
14- Üye yönetiminde üyenizi  ad ve soyad ile arama özelliği eklendi.
15- Sipariş bölümünde tarih aralığında arama ve her sipariş satırında siparişe ait tutarı gösteren kısım eklendi.
16- Have ve kapıda ödeme seçeneklerinde son aşamada tıklandığında , uyarı popup çıkarak bu aşamadan sonra siparişin tamamlanacağı bilgisi eklendi.
 
Toplu Mail Gönderimi
17- Toplu mail atma kısmı üye yönetim kısmından ayrılarak yönetim paneline yerleştirildi. Yeni toplu mail atma kısmına gruplama özelliği eklendi. Böylece istenilen bir gruba veya giriş kısmından gireceğiniz maillere özel mail atma imkanı sağlandı.
18- Toplu mail gönderilen üyenin mailinde otomatik olarak listeden kendini çıkarabileceği bölüm eklendi.
 
Düzeltme ve Geliştirmeler
19- Markalar kısmındaki resim yükleme alanına özel boyutlandırma ve sıkıştırma eklendi.
20- Hatalı şifre girişlerinde sistem uyarısı eklendi . ( 5 ten geriye sayan , x kadar daha hatalı girerseniz kitlenecektir şeklinde ve bu aşamada hatalı girilen mail adresine şifreyi sistem gönderir )
21- Facebook bağlan özelliği yenilendi ; yeni sistemde müşteriniz facebook bağlana bastığında facebooktan gelen bilgileri içinde eksik olanları almak için yeni bir ek sayfa oluşturuldu, böylece facebook bağlan ile sitenize üye olanlarda oluşan hatalı mail adresi sorununun önüne geçildi.
22- Markalara tıklandığında sadece o markaya ait kategoriler gözükür hale getirildi.
 
 

 
Versiyon 3.5 Güncellemesi                           19.12.2014 ( Uygulaması 08.01.2015)
 
Yeni Starkt Tema Eklendi
1- Kategorileri üst menüde toplayıp gizleyerek , ürünlerinizi daha fazla ön plana çıkarmayı hedefleyen, ürün görsellerini büyüten, 5 rengi ile birlikte yeni temamız Starkt sisteme eklenmiştir. (Kırmızı, mavi, yeşil, turuncu, pembe) ( Admin / Tema Seçenekleri )
 
Kırmızı Zero Tema Eklendi - Yeşil Düzenlendi
2- Zero temanın kırmızı rengi eklendi. Yeşil temanın renk tonları değiştirldi. ( Admin / Tema Seçenekleri )
 
Admin Tema Menüsü Yenilendi
3- Yönetici panelinizdeki tema ayarları yapılan alan dizayn olarak değiştirilerek sadeleştirildi. Arka plan sabitleme, tekrarlama, arka plan rengi seçme özellikleri eklendi. ( Admin / Tema Seçenekleri )
 
Admin Ana Sayfa Ayarlar Menüsü
4- Yönetici panelinizdeki ana sayfa ayarlar kısmının sol tarafına seçeneklere kolay erişebileceğiniz menü eklendi. ( Admin / Ana Sayfa )
5- Sitenizin slider altı kısmına HTML veri girişi yapabilmenizi sağlayan alan eklendi, bu bölümden erişip içerisine veri girişi yaparak düzenleyebilirsiniz. ( Admin / Ana Sayfa )
6-  Markalarınızı veya kampanya ürünlerinizin görsel ve linklerini otomatik olarak ekleyerek işleme alan kayan slider eklendi, bu bölümden erişip düzenleyebilirsiniz. ( Default olarak kapalıdır )
( Admin / Ana Sayfa )
 
Sepet Üst Alanı Değişimi ( Otomatik )
7- Sepetin üst kısmında yer alan arama alanı sepete girildiğinde kaldırılarak sayfanın alanı genişletildi ve müşterilerinizin daha kolay içeriği görebilmesi sağlandı.
 
Sistem Ön Bellek Ayarları ( Otomatik )
8- Site genelinde tüm görsellerin yenileme sürecinde browserların önbelleğe alarak eski hallerini göstermesine engel olmak adına ön bellek kısımları yeniden düzenlendi. Örneğin yeni bir ürün eklendiğinde halen eski görselin gözükmesini bu düzenleme bir çok browserda engellemiştir.
 
Görsel Düzenlemeler
9- Kargo ve teslimat görselleri yeniden düzenlendi, bir çok icon da yenileme yapıldı. ( Otomatik )
10- Slider alt barını açma kapatma ( mini görsellerin bulunduğu kısım ) ve slidera değişik effectler verebilme özellikleri eklendi ( Admin / Slider Ayarları )
11- Tüm temalar için yeni browserlar ve mobile uyumluluğu arttırmak adına 53 adet düzenleme sağlandı. Görsel değişimler yapıldı. ( Otomatik )
 
Kargo Desi Hassasiyeti
12- Tam sayı olarak girilen kargo değerleri artık virgül ile ayrılarak decimal olarak girilebilmektedir. Örneğin 0 ve 1 desi arasında kalan ürünlerinizi 0,2 gibi girerek hesaplama şeklini değiştirebilirsiniz. (Admin / Kargo Ayarları )
 
Ücretsiz Nakliye yerine Teslimat
13- Zero ve yeni Starkt Temada ücretsiz nakliye ibarelerinin tamamı ücretsiz teslimat olarak değiştirildi bu sayede daha geniş bir anlam katılarak kargo kullanmayan farklı sektörlerinde bu seçenek ile işlem yapabilmesi sağlandı.  ( Admin / Kargo Ayarları)
14- Ücretsiz nakliye / teslimat ürünlerinin ürün detay sayfasında gözükmesini istediğiniz yazıyı ilave etme özelliği eklendi ( Admin / Kargo Ayarları / Ücretsiz Nakliye Yazısı )
 
Toplu Ürün Güncelleme
15- Toplu ürün güncellemede herhangi bir  kategori - alt kategori veya markadaki tüm ürünlerin hepsi ücretsiz kargo yapılabilmesi veya yazacağınız kargo ücretine sahip olabilmesi sağlandı
( Admin / Ürün İşlemleri / Toplu Ürün Güncelleme ) 
 

 
 
Versiyon 3.4 Güncellemesi                           01.11.2014
 
Sipariş / Sepet Aşamasındaki Değişimler
1-Sepette onay butonundan sonra sipariş sonlanması ve sepetin boşaltılması kaldırıldı. Başarılı ödeme alınana kadar mevcut ürünler ve sipariş korunacak, müşteri site içerisinde veya sepet aşamalarında tekrar dönüş yaparak sepeti boşalmadan ürün ekleme / çıkarma yapabilecek, bilgilerini tekrar güncelleyebilecek. Bu sayede müşterilerinizin hata yapmasının ve tekrar sepet oluşturma zorluğunun önüne geçerek sipariş sayı ve kalitenizi arttırmaktır.
 
Yeni Raporlama Menüsü
2- Yeni Raporlama modülünüz ile kategori ve markalara göre filtre ederek stok / satış / tutar bilgilerinizi inceleyebilir, satışlarınızı tutar yada sipariş adetine göre aylara, şehirlere ve ödeme tipine göre grafiksel olarak inceleyebilirsiniz. En çok satılan veya sipariş verilen / verilmeyen ürünlerinizi bu liste aracılığıyla tespitinizi sağlayabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerine ait ürünlere ait satış adet / tutarları güncelleme sonrasındaki satışları kapsayacaktır. Listede bulunan grafik raporlarında ise mevcut geçmiş tüm siparişleride kapsamaktadır.
(Admin / Satış Raporları )
 
Ürün / Kategori Sistemindeki Değişimler
3- Yeni ürün / kategori giriş yapısında onayınızla birlikte aynı isimde ürün veya kategori girişine izin verebilirsiniz. Bu özellik ihtiyaç durumu olmadıkça seo açısından kullanımı tavsiye edilmez. Ürün veya kategori menülerinin üzerinde bulunan kısımdan aktif pasif hale getirilebilir.
(Admin / Urun Ayarları )
 
4- Ürün fiyat girişinde bulunan kuruş kısmı 10-90 arası seçilebilen menü yerine 00-99 girişlerine izin veren giriş kutusuna çevrilerek tüm küsüratlara izin verilmiştir.
 
5- Ürünlerin toplu olarak gözüktüğü sayfa üzerinde kargo fiyatı ve kargo desi tek tek ürünlere girmeden ana sayfa üzerinden güncellenebilir şekle getirildi.
 
6- Kategori uzantıları yeni ekleyeceğiniz kategorilerde seo altyapısını güçlendirmek için kısaltılmıştır. Daha önce kategoriadi--Kategorisi.aspx şeklinde olan isimlendirme kategoriadi--.aspx olarak güncellenmiştir. Eski kategorilerinizi güncellediğinizde veya yeni kategori eklediğinizde ismi bu şekilde değişecektir. Mevcut kategorilerinizi güncellemeye ihtiyaç yoktur, yapı eski isimleride tanımlamaktadır.
 
7- Kategoriye altkategori ekleme zorunluluğu kaldırılmıştır. Seo için zorunlu bırakılan bu durum işlem kolaylığı adına kaldırılmış ancak kategori=>altkategori girişi seo açısından mutlak tarafımızdan tavsiye edilmektedir.
 
8- Ürün ekleme ve güncelleme sayfasında ürün durumu bölüme yok seçeneği eklenmiştir.
 
Nakliye / Kargo Aşamasındaki Değişimler
9- Nakliye modülüne ücretsiz nakliye yazısı seçeneği eklenmiştir. Standart olarak "Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo" ibaresi yer almaktadır. Admin / Kargo ayarları bölümünden güncellenmektedir. Bu modül seçildiğinde (nakliye modülü ) , kargo ücreti 0 (sıfır) olarak girilen yani ücretsiz nakliye olan ürünlerin, ürün detay sayfasında yer alacaktır.
 
10- Kapıda ödeme seçildiğinde müşteri ödeme sonuç sayfasında detaylı ücret gösterimi sağlandı.
 
Genel  Değişimler
11- Giriş hatalarına karşı bir çok sayfada yeni kontroller eklenerek giriş hataları yapılmasının önüne geçilmiştir.
 
12- Varyasyonlu ürün görseli yeniden düzenlendi.
 
13- 42 adet mini güncelleme sağlandı.
 

14- Microsoft Ajax güncellemesi sağlandı. 

 


Versiyon 3.3 Güncellemesi                  29.09.2014                      

 

Kullanımı için Ayarlama Gerektiren Yenilikler ;
1-İstatistik sayfası ve sistemi değiştirildi. ürün , kategori sayılarını gösteren alan ilave edildi. Aylık kullanım istatistikleri veri tabanına alındı, aylara göre site istatistiklerini takip edebileceğiniz panel eklendi. 7 güne kadar site ziyaret detayları izlenebilir şekilde dizayn edildi. Tamamen pasif hale getirerek site performansınızı arttırma imkanı da sunulmuştur.(default olarak pasif durumdadır )
(Admin / İstatistikler )
2-Döviz kurlarını otomatik güncelleme özelliği eklendi.
( T.C.M.B den günlük olarak almaktadır default olarak pasif durumdadır )
(Admin / ÖdemeSeçenekleri / Oto Güncelle seçilmelidir)
3-Ücretsiz kargo ve ücretsiz nakliye görselleri tarafınızdan değiştirilebilir hale getirilmiştir.
(Admin / Kargo Ayarları)
4-Kargo saati olarak 00:00 girildiğinde aynı gün kargo ibaresi yerine 1 iş günü kargo ibaresi çıkacaktır.
(Admin / Kargo Ayarları / Aynı gün kargo için saat kısmından ayarlanmaktadır )
5-Sipariş oluşturulduğunda ödeme işlemine geçilmese de sistemin mail ile bilgi verme özelliği eklendi.
(aktif-pasif yapılabilir default olarak pasiftir )
(Admin / Ödeme Seçenekleri / Sipariş Oluşturulunca Bilgi Ver aktif hale getirilmelidir )
 
Otomatik Olarak Aktif Olan Yenilikler;
6-Ürün detay sayfasında stoğu sıfırlanan ürünler için geçici olarak temin edilememektedir ibaresi eklendi. ( daha önce ana sayfaya direk yönlendirme sağlanıyordu)  ( Otomatik olarak sağlanmaktadır )
7-Varyasyonlu ürünlere giriş yapıldığında sepete at butonu eklendi , butona tıklandığında özellik seçimi yapılması gerektiğinde dair bilgi mesajı vermektedir. ( Otomatik olarak sağlanmaktadır )
8-Kategoriler sayfalarında daha hızlı açılmasını sağlayan tekrar sayfayı yüklemeden açılma özellikleri eklendi. ( Otomatik olarak sağlanmaktadır )
9-Ürünlerin resimleri yerine herhangi bir noktası tıklandığında ürün sayfalarının açılmasını sağlayan yapı oluşturuldu, üzerine gelinen seçili ürün arkası gölgelendirme işlemleri yapıldı. ( Otomatik olarak sağlanmaktadır )
10-Ödeme hatası olan kredi kartı siparişlerinde müşteriye gönderilen mail değiştirildi, aynı siparişi tekrar oluşturabilmesi için  bana özel sayfasındaki tekrar ödeme butonuna link verilmiştir. ( Otomatik olarak sağlanmaktadır )
11-Facebook sosyal plugin güncellemesi yapıldı.
12-Bana özel sayfasından mail değişikliği yapıldığında aktivasyon işlemine gerek kalmadan değişiklik yapılması sağlanmıştır.

13-16 mini düzeltme ve güncelleme sağlandı

 


 

Versiyon 3.2 Güncellemesi                           18.08.2014

9 Taksit İmkanı                 : Artık 6 taksit yerine müşterilerinize 9 aya kadar taksit yapabileceksiniz. ( 6-9 taksit vade oranları komisyon farkı girilerek sağlanmıştır ayarlarınızı kontrol ediniz )
(Admin / Ödeme İşlemleri / Kredi Kartı sayfasından ayarlanabilir )
FaceBookBağlan              : Türkiye'de ve dünyada hemen herkesin kullandığı facebook sistemi ile entegre olarak Facebook bağlan özelliği ile artık müşteriniz tek tıkla sipariş sayfasına geçebilir üyelikli yada üyeliksiz işlem yapmasına gerek kalmadan sipariş oluşturabilir. Ekteki dökümanda kurulum bilgileri yer almaktadır.
(Admin / Şirket Bilgileri / Sosyal Medya Ayarları sayfasından ayarlanabilir )
5 Kategori Sistemi          : İkili kategori sistemine ilave olarak 3 adet alt kategori daha tanımlayabilir ürünlerinizi bu kategoriler içinde tanımlayabilirsiniz.
(Admin / Menu Ayarları / 3 + Kategori sayfasından ayarlanabilir )
Üst Menü Link                 : Üst menüde yer alan ve 3 sayfa oluşturabildiğiniz bölümden artık link çıkışı ile farklı ürün / sayfa yada siteye yönlendirme sağlayabileceksiniz.
(Admin / Sayfa Yönetimi sayfasından ayarlanabilir )
Yeni Ürün İbaresi           : 1 ay ve öncesi ürünlerinize sistem tarafından otomatik olarak yeni ürün görseli ilave edilecektir.
(Otomatik olarak devrededir)
KDV Gösterimi                 : Açma ve kapaması tamamen sizin elinizde olan ürünlerinizin giriş duruma göre + KDV , KDV DAHİL ibarelerini ürün detay sayfasında müşterilerinize gösterebilme imkanı.
(Admin / Ödeme İşlemleri sayfasından ayarlanabilir )
Stok Gösterimi                : Stoklu ürünlerinizde kalan miktarı göstererek müşterilerinize bilgi verebilirsiniz.
(Admin / Ödeme İşlemleri sayfasından ayarlanabilir )

 

 

 

Versiyon 3.1 Güncellemesi                           03.07.2014

site performansı için 23 güncelleme

yeni tl sembolü eklendi

slider ve slider altı için loading modu

 

 


 

Versiyon 3.0 Güncellemesi                          16.06.2014 

hatalı ödemeleri/ödeme bekleyen siparişleri tekrar ödeme yapabilme eklendi ( kullanıcılar için)

ürün düzenlemede ürün arama özelliği eklendi

toplu ürün güncelleme fiyat arttır azalt, stok arttır azalt seçenekleri eklendi

toplu ürün güncellemede tl / dolar / euro olarak ürünler belirtildi

 

fiyat politikaları kdv dahil hariç / dahil kdv oranı eklendi

yabancı döviz kuruyla dolar & euro giriş yapabilme eklendi

dolar euro giriş yapılan ürünleri ister otomatik ister manuel kur ile otomatik tl çeviri sağlama 

( otomatik çeviri için ödeme seçenekleri tcmb güncelle / manuel için aynı bölümde değerleri girip manuel güncelleyi seçiniz )

 

admin panele sayfalar seçeneği eklendi bu kısımdan 3 sayfa oluşturup ana menüye eklenebilir

admin paneldeki sayfalar kısmında referanslarınız sayfasını ve yardım (sözleşme ) sayfanızı düzenleme özelliği eklendi

 

admin panelde hızlandırılmış kısayol tuşları eklendi

admin panel görsel dizaynı değiştirildi

arama sayfasında ürün kodu ile ürün arama özelliği eklendi

 

üyeliksiz alişveriş için giriş yapan kullanıcı daha önce kayıtlı ise yeni girdiği bilgiler ile güncellenerek alışverişe geçebilmesi sağlandı

üyelik ekranında hatalı fazla tıklamaları engellemek için bekleyiniz ekranları eklendi

kampanyadaki ürünlerin sırasını değiştirme özelliği eklendi ( admin / kampanya ekranı )

slider çözünürlüğü 785px x 325px yükseltildi ( admin / slider ayarları )

fatura bilgilerini alma için sepette ve kullanıcı ekranında giriş kısımlar oluşturuldu 

müşteri panelinde fatura bilgilerini görüp düzenleyebilir

( fatura bilgileri alınmasını ve gözükmesini istemiyorsanız üye bilgileri ekranındaki t.c. kimlik aktif seçimini pasif yapınız )

sözleşmeyi okudum anladım işaretletmesi eklendi

 


 

Versiyon 2.9 Güncellemesi                          13.05.2014 

alt üst ve arkaplanı özelleştirilebilir yeni zero3d tema modülü eklendi

slider konumunu sağ , sol , orta yada büyük olarak tüm temalarda ayarlayabilme özelliği

tema sayfası güncellenerek tema adları üzerinden opsiyonlarına erişebilme eklendi

eposta yada kullanıcı adıyla giriş yapabilme

arama kısmına kategoriye göre arama seçeneği eklendi

Arama sayfasında detaylı arama yapma ve filtreleme

menüden üzerinden blog site çıkışı

hesap numarası gösteren ek otomatik sayfa

iletişim kısmında ek açıklama bölümü

harita yerine imaj yükleyebilme özelliği

footera kredi kartı ödemede 3dsecure ssl sertifika görselleri

logo boyutunu temaya göre otomatik olarak ayarlama

 


 

Versiyon 2.8 Güncellemesi                          03.04.2014 

kredi kartı için 6 taksit ve her taksite özel vade farkı ekleyebilme

multinet kredi kartı ödeme sayfası entegrasyonu sağlandı

alt kategorilere göre taksit ayarlayabilme (örneğin cep telefonu tek çekim gibi)

havale paypal ipara için indirim oranı ekleyebilme ( admin / ödeme seçenekleri )

ürün detaylarında ödeme seçeneklerini ve indirimli fiyatları / taksitli fiyatları gösterme

ürün detaylarında havale indirimi varsa direkt fiyat altında gösterme

kategori içindeki ürün filtrelerine marka ve fiyat aralığı seçebilme eklendi

sepet görünümü sadeleştirildi, düzenlendi

ödeme ekranlarında bekleme ibareleri ve tıklamayı engelleyiciler eklendi, hızlandırıldı

kategoriler menüsünün sıralamasını sürükle bırak sistemi ile değiştirme özelliği eklendi ( admin / menu ayarları )

kargo fişinde indirimleri toplamda gösterme eklendi

12 mini güncelleme ve düzeltme

 


 

Versiyon 2.7 Güncellemesi                          27.02.2014 

 
 
YENİ EKLENEN ÖZELLİK ( VERSİYON 2.7 )
 
KULLANIM ALANI
1
 
ÜRÜNLERİNİZE RENK BOYUT VB. VARYASONLAR EKLEYEBİLMEK İÇİN VARYASYON PANELİ
ÜRÜN
2
ÜYELİKSİZ ALIŞVERİŞ ÖZELLİĞİ ( AKTİF YADA PASİF YAPABİLME ÖZELLİKLİ )
ÜYELİK
3
 
ÜRÜNLERİNİZE TAVSİYE ÜRÜNLER EKLEME
ÜRÜN
4
 
SİTENİZİN İSTENİLEN TARİH ARALIĞINDAKİ İSTATİSTİKLERİNİ VEREN İSTATİSTİK PANELİ
İSTATİSTİK
5
ANA SLİDER YANINA EKLENEN MİNİ SLİDER İLE DAHA FAZLA KAMPANYA GÖSTERİMİ
SLİDER
6
KARGO ÜCRETİNİ ALIŞVERİŞ TUTARINA DAHİL ETME YADA AYRI OLARAK HESAPLATABİLME
KARGO
7
OTOMATİK SİTE HARİTASI İLE TÜM GİRDİĞİNİZ ÜRÜN VE KATEGORİLER  GOOGLE'DA
SİTEHARİTASI
8
GOOGLE ANALYSTICS KODU GİREREK SİTE HAREKETLERİNİZİ GOOGLE DA TAKİP
İSTATİSTİK
9
5 ADET X 4 RENKLİ TEMALAR EKLENDİ VE VAROLAN TEMALARDA DÜZELTMELER
TEMALAR
10
ŞİRKET TELEFONU VE CEP TELEFONU EKLEME
İLETİŞİM
11
MAİL TEST BUTONU İLE MAİL AYARLARINIZI TEST EDEBİLME
İLETİŞİM
12
KARGO BİLGİSİ GİRİLEN MÜŞTERİYE OTOMATİK MAİL ATMA ÖZELLİĞİ
İLETİŞİM
13
SİTENİZE AİT FAVORİ İCONUNUZU DEĞİŞTİREBİLME
GÖRSEL
14
ÜYELİK EKRANINDA T.C. KİMLİK SORMAYI AKTİF YADA PASİF YAPABİLME
ÜYELİK
15
AYNI GÜN KARGOLAR İÇİN EN SON ALIM SAATİNİ DİNAMİK OLARAK GİREBİLME
KARGO
16
REFERANSLAR SAYFANIZI DİNAMİK KULLANABİLME YADA MENÜDEN ÇIKARTABİLME
REFERANSLAR
17
ÜYE SAYFASINDA ÜYE SAYISINI / SİPARİŞ SAYFASINDA SİPARİŞ TUTARINI GÖSTERME
ÜYELİK
18
SİLİNMİŞ ANCAK GOOGLE GÖZÜKEN SAYFALARINIZ İÇİN ANA SAYFA YÖNLENDİRMELERİ YAPILDI
WEB SAYFALARI
19
SEPET YAPISI GÜNCELLENDİ İÇERSİNDEKİ DEĞİŞİKLERİ ANINDA YANSITIR DURUMA GETİRİLDİ
SEPET
 
 
DÜZELTMELER ( VERSİYON 2.7 )
 
KULLANIM ALANI
1
ANA SAYFADAKİ FIRSATLARIN DAHA NET GÖRÜNÜMLERİ İÇİN BOYUTLARI DEĞİŞTİRİLDİ
ANA SAYFA
2
GÖNDERİLEN MAİLLERDE MAİL ADRESİNİZ YERİNE FİRMA ADINIZ GÖZÜKECEK ŞEKİLDE DÜZENLENDİ
ŞİRKET BİLGİLERİ
3
ÜRÜN DETAYLARINDAKİ TEKNİK ÖZELLİKLER İBARESİ ÜRÜN ÖZELLİKLERİ OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ
ANA SAYFA
4
ÖDEME SAYFALARINDAKİ MÜŞTERİLERİN SAYFA YENİLEMESİ DURUMU DÜZENLENDİ
ÖDEME İŞLEMLERİ
5
KARGO FİŞLERİNE ARA TOPLAMLAR İLAVE EDİLDİ
KARGO AYARLARI
6
SAYFA ALT KISMINDA GÖSTERİLEN ÖDEME SEÇENEKLERİNDE SADECE SEÇTİKLERİNİZ GÖSTERİLECEK
ÖDEME İŞLEMLERİ
7
DİNAMİK OLMAYAN SAYFALARIN TİTLE VE DESCRİPTİON BİLGİLERİ ANA SAYFAYA BAĞLANDI
ANA SAYFA
8
GİTTİGİDİYOR SANALPAZAR GÖRSELLERİ MAĞAZAMIZDAN SATIN ALIN OLARAK GÜNCELLENDİ
ÖDEME İŞLEMLERİ
9
ÜYE SAYFASI OTOMATİK OLARAK SON KAYITLANAN MÜŞTERİYE GÖRE SIRALANACAK
ÜYELİK İŞLEMLERİ
10
16 ADET MİNİ GÜNCELLEME VE UPDATELER
GENEL

 

 

Paketlerimizin hazırlanışı aşamasında 2013 yılında 1 yıl içinde 1.0 - 2.7 Güncelleme ve Düzenlemeleri yapılmıştır.

 

 

 

Sayfayı Paylaşın
Pinterest Linkedin


    30/11/2021
  Gö*sü ****r
Sürekli yaptığınız güncellemeler ile her zaman bizlere destek sağlıyorsunuz, bizim isteklerimizi de piyasa şartlarını da önemsiyorsunuz, sizleri tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum
    18/12/2017
  Ut*u Ç***r
Muhteşemsiniz ellerinize saglik.. başarıların devamını dilerim
    15/05/2015
  Nus*e* *ah*n
Harika olmus tam istediğim gibi cok tesekkurler. Cok mutlu oldum suan :)
United States of America
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?