Ücretsiz Deneyin
KDV Güncellemesi

10.07.2023 KDV Güncellemesi


 

Değerli İş Ortağımız,

 

%8 kdv oranları %10'a, %18 kdv oranları %20 ye yükseltmiş efatura ve sitede + kdv alanları tarafımızdan güncellenmiştir.

 

Kesilecek yeni faturalar e-fatura veya birfatura sistemi kullanacak müşterilerimizde otomatik olarak güncellenmiştir.

 

Ürünleri eklerken + kdv olarak giren müşterilerimizin kdv oranları ve fiyatlarıda güncellenmiş durumdadır.

 

Ürünleri eklerken kdv dahil seçerek giren müşterileriz kendi artış oranlarını ürünlere tekil veya toplu olarak girebilirler.

 

Entegrasyon kullanan ( Trendyol, N11, Ptt Api Entegrasyonu ) ve ürünleri + kdv olarak giren müşterilerimiz fiyatların kdv farkının yansıtılması için ürünleri seç gönder şeklinde tekrar ilgili entegrasyona göndermelidir. Site tarafında kdv çarpımı ile değişen fiyatlar entegrasyon ile farklı sistemlerde olan ürünlere direkt yansımamaktadır.

 


07.07.2023 KDV Güncellemesi Ön Bilgilendirme

Değerli İş Ortağımız,

 

07.07.2023 tarihinde resmi gazetede yayınlanan 7346 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararına istinaden vergi oranlarında değişiklikler yapılmıştır.

 

10 Temmuz 2023 Pazartesi saat 00:01 itibariyle %0 ,%1, %8, %18 olan KDV oranları %0 ,%1, %10, %20 olarak değişecektir.

 

Sistemlerimize yansıyacak değişiklikler;

 

1- Sistemlerimizde ürün ekleme - güncelleme alanında + %18 kdv veya + %8 kdv oranları seçerek ürün eklediyseniz bu oranlar pazar gecesi yapacağımız güncellemeyle birlikte %8 yerine %10, %18 yerine %20 olacaktır. Örneğin 1000 TL + %18 kdv ile 1180 TL olan bir ürününüz varsa 1200 tl olacaktır.

 

2- Burada önemli nokta ürün + kdv seçili ise kdv oranı değişeceği için site tarafında fiyatında değişeceğidir, kdv dahil olarak seçip kullanan müşterilerimizde bir değişim olmayacaktır.

 

3- Birfatura Api veya Efatura modülümüzü kullanıyorsanız güncelleme sonrası standart oran seçim ayarları %8 yerine %10, %18 yerine %20 olacaktır.Siteye gelen siparişlerde bu güncellemeden sonra bu oranlara göre faturaya yansıyacaktır.

 

4- Ürünleriniz API üzerinden trendyol,n11,ptt v.b. mağazalarda varsa ve fiyatları + kdv olarak seçerek girdiyseniz ( eğer kdv dahil seçiliyse ve fiyatlar aynı kalacaksa bu işleme gerek yoktur ) güncelleme sonrası ürünleri seç gönder şeklinde tekrar göndermeniz gerekmektedir.

 

5- KDV dahil şekilde ürün giren müşterilerimiz yeni KDV oranlarına göre ürün fiyatlarını talep ederlerse manuel olarak veya toplu fiyat güncelleme seçenekleri ile güncelleyebilirler. Yapacağımız güncelleme KDV Dahil seçilerek girilmiş yani kdv oranı seçilmemiş ürünlerde hiç bir değişiklik yapmayacaktır.

 

Planlamamız Pazar gecesi altyapıda üstteki değişimlerin sağlanması üzerinedir. Güncelleme sonrası yönetim panei duyuru alanında bilgi verilecektir. İyi çalışmalar dileriz. 

whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?