Ücretsiz Deneyin
Google Alışveriş Reklamlar Merchant Center

 Google Merchant Alışveriş Reklamları

 


 

Tüm Paketlerde Vade Farklı 12 Aya Kadar Taksit İmkanı

 

Google Merchant reklamları ürünlerinizin Google Alışveriş alanında yer almasını sağlayan reklam çeşidir ve e-ticaret mağazaları için en önemli reklam tipidir.
Google alışveriş reklamları ücretli ve ücretsiz yapılar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Ücretli yapıda reklamların üst ve alt kısmında ilk sırada yer alan reklam barları yer alır ve bu alanlar Google Alışveriş Reklamlarında ücretlidir.
Orta alanda kalan kısımsa şu an için Google tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Burada önemli olan her iki alan içinde optimize ve günlük veri aktarımı sağlayacak bir yapı ve oluşacak herhangi bir sorun durumunda müdahale edip reklamlar sıralamadaki yerini kaybetmeden hızlı çözümler üretmektir.

Google bilindiği üzere botlarla tarama yapmaktadır, bu sebeple sitenizde veya ürünlerinizde geçen herhangi bir kelimeyi farklı algılayabilir ve reklamlarınızın yayınlanmasını engelleyebilir
Günümüzde bir çok platform artan taleplerden ötürü bu incelemeleri tamamen yazılımsal olarak sağladıklarından geri dönüşler çok uzun sürmekte veya doğru hamleler yapılmadığında sonuç alınmamaktadır.

Amacımız ücretli ve ücretsiz reklam türünde sadece e-ticaret paketi müşterilerimize özel olarak destek sunmaktır. Google reklamlarının yayınlanabilmesi için sürekli bir ürün aktarımı istemektedir eğer periyodik aktarım olmazsa reklamları kapatmaktıdır. Burada günlük olarak tüm ürünleriniz aktarılır, yeni ürünler eklenir, fiyat-stok güncelelmeleri yapılır, kapanan ürünler silinir.

Tıklama adetleri olan tüm paketler ücretsiz reklamları kapsar ve buna ek olarak size ücretli reklam alanlarından tıklama sağlayan reklamlardır. Burada verilen tıklama sayıları ortalamadır, sektörünüz, rekabetiniz gibi unsurlara göre değişkenlik gösterebilir.

Reklam Hizmeti adlı paketimiz ise ücretsiz reklamların üstte bahsettiğimiz gibi günlük ürünlerinizin aktarımı, kontrolü, düzenlenmesi hizmetlerini kapsayan aylık paketlerdir. Ücretsiz reklam modelindeki sıralama kriteri sitenizin anahtar kelime geçmişi, rekabeti gibi unsurlara dayanmaktadır. Tıklama sayısı olan paketlerse bu pakete ilave olarak Google ücretli reklamları kapsamaktadır.
Bu Paketler Sadece E-Ticaret Paketi Müşterilerimize Özeldir

* E-Ticaret sitesi sahipleri için en iyi reklam kanalı olan Google Merchant Center ( alışveriş reklamları ) yerinizi almanız için hazırlanmış anahtar teslim paketlerdir. Bütçenize göre 100-250-500-1000 Tıklama veya üstü paketler seçilebilir.

* Tıklama sayıları verilen tutara oranla maximum değerledir, rekabetin daha yüksek olduğu ürün gruplarında google daha yüksek tıklama ücreti talep edeceğinden sayı daha aşağı düşebilir.

 

* Google Merchant Center ve adwords panellerinin kurulum ve yönetimi paket süresince tarafımızdan ücretsiz sağlanmaktadır. 

 

* E-Ticaret sitenizdeki Google Reklam Kurallarına uyan tüm ürünler ücretsiz olarak yüklenmektedir adet limitlemesi bulunmamaktadır.

 

* Ürünlerinizin günlük stok - fiyat değişimleri / güncelelmeleri ve yeni eklenen ürünlerin alışveriş reklam hesabına günlük yüklenmesi ücretsizdir. Örneğin stoğu biten bir ürüne tıklayıp müşterinizin biten bir ürüne gelmesini önlemeyi sağladığı gibi, yeni eklediğiniz bir ürünün otomatik olarak reklamda yer almasını sağlar.

 

* Alınan kontör miktarına göre reklamların 7-30 gün süresince yayınlanacak şekilde organizasyonu tarafımızdan sağlanır.

 

* Mail adresinize haftalık olarak Google tarafından tıklama sonuç raporları otomatik olarak gönderilir.

 

* Alışveriş reklamlarının yayına alınması ve onaylanması için gerekli şartların kontrolü Google tarafından ortalama 3 - 7 iş günü sürmektedir bu süre sonunda reklamlar red alır ve yayınlanmasına dair Google'dan olumsuz sonuç alınması durumunda pakete ait alınan tüm ücretin iadesi yapılır.

 

* Reklam sonuçlarındaki sıralama sektöre rekabete ve diğer reklam teklfilerine göre oluşmaktadır, bu sebeple bütçe dahilinde tüm ürünlerde ortak teklif ve anlık düzenleme yapılmaktadır, genel reklam listesinde ürün reklamınız yer alır, ancak reklamın ilk sırada / sayfada çıkmasına dair bir garanti verilememektedir. 

 

* Paket alım sonrası Google 'ın reklamı red etmesi dışında iptal veya iade işlemi mümkün değildir.

 

* Google ürün yükleme kuralları gereği bazı kategorilerde GTIN ve MPN ( Universal Barkod ) girişi zorunludur. Bu kategoriere ait girişlerin site sahibi tarafından panel üzerindeki ilgili noktalardan yapılması gereklidir. ( örneğin cep telefonu, televizyon v.b. kategoriler ) 

 


 

Günlük veya Haftalık Raporlama ile Reklamınızın Durumunu Takip Edebilirsiniz

 

 


 

Reklam Sonuçları Google 'da Yer Alır

 


 

 

whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?