Ücretsiz Deneyin
Sitenize Google Maps Harita ve Adres Ekleme

Sitenize Google Maps Harita ve Adres Ekleme

google maps, google haritası

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Sitenize Google Maps Harita ve Adres Ekleme

   03.05.2017

   Adresinizi ziyaretçilerinize tarif etmek yerine web sitenizde google maps yardımıyla konumuzu ziyaretçilerinize sunmak için yapılması gerekenler görsel anlatımlı olarak yazımızda..

 • Google Maps Konumunuz Sitenize Nasıl Eklenir ?

   

  Sadece 4 adımda Google Maps haritası ve konumunuzu sitenize eklemeyi açıklayacağız.


  https://www.google.com/maps Google Maps web sitesine girerek arama kısmından adresinizi girerek konumunuz tespit ediniz.

   

  Şekil 1 - Mevcut Konumu Paylaşma


  1. Adım - Eğer google haritalarda kayıtlı bir konumunuz varsa sol tarafta şekil 1 deki gibi paylaş butonu yer alır ve buraya tıklayıp 3. Adıma geçebilirsiniz.

   

  Şekil 2 - Mevcut olmayan bir konumu bulup işaretleme

   

  Şekil 3- Konumu Paylaşma


  2. Adım - Eğer haritada konumunuz yoksa harita üzerine bulunduğunuz yere şekil 2 deki gibi tıklayınız ve şekil 3 deki gibi sol taraftaki açılır menüden “paylaşın ve haritaya yerleştirin” tıklayın

   

  google maps

  Şekil 4- Google Iframe Kodu Alma


  3. Adım - Şekil 4 teki Açılan ekranda haritaya yerleştir kısmını seçtikten sonra eğer e-ticaret paketlerimizi kullanıyorsanız kırmızı işaretli olan “özel boyut” kısmını seçip 4. Adıma geçiniz, eğer farklı bir alanda kullanacaksanız örneğin bir web siteniz varsa haritayı ekleyeceğiniz alan boyutuna göre küçük,orta,büyük veya özel boyuttan seçim yaparak kırmızı işaretli alandaki iframe kodunu alarak kullanabilirsiniz.

   

  google maps

  Şekil 5 - Haritayı Boyutlandırma


  4. Adım - Şekil 5 te işaretli alanlara e-ticaret sitemizdeki iletişim alanının ölçüleri olan 425 px X 350 px seçiniz ve işaretli olan <iframe ile başlayan kodu buradan kopyalayınız. Kopyaladığınız kodu Yönetim panelinizdeki ayarlar > temel ayarlar kısmında yer alan google maps alanına yapıştırınız. İletişim alanında haritanız ve konumunuz yer alacaktır..


  E-Ticaret sistemlerimizde ayrıca Google Maps Kodu Yerine Imaj Yükleme seçeneği mevcuttur. Buradan 450 px X 450px genişliğinde imaj yükleyebilirsiniz. Bu imaj yüklendiğinde iletişim sayfanızda gösterilen google maps kısmı kapanacak yerine imaj gösterilecektir. Mevcut imajı , imaj sil butonuna basıp silebilirsiniz.


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  13718
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  google maps

  google haritası  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America