Ücretsiz Deneyin
Facebook Mağazası (facebook store) Nedir? Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Facebook Mağazası (facebook store) Nedir? Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

facebook store, facebook mağazası, facebooktan satış, facebook ve e-ticaret

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Facebook Üzerinden Satış için Facebook Mağazası Kurulumu ve E-Ticaret Paketlerimize Entegrasyonu

   17.04.2017

   Türkiye'nin yaklaşık %50 sinin kullandığı sosyal medya platformu olan facebook üzerinden satış yapmanızı sağlayan yapı olan facebook mağazası ile milyonlarca kişiye ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Odyobilişim e-ticaret paketlerimizde yer alan bu özellikle kolayca facebook üzerinden satışta başlayabilirsiniz.

 • Facebook Mağazası ( facebook store) Nedir ?

   

  Türkiye'nin yaklaşık %50 sinin kullandığı sosyal medya platformu olan facebook üzerinden satış yapmanızı sağlayan yapı olan facebook mağazası ile milyonlarca kişiye ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Odyobilişim e-ticaret paketlerimizde yer alan bu özellikle kolayca facebook üzerinden satışta başlayabilirsiniz.

   

  Facebook'tan Nasıl Satış Yapılır ?

   

  Öncelikle bir facebook hesabınız olmalı ve bu hesap üzerinde entegrasyon bölümünde anlattığımız şekilde bir sekme oluşturmanız gereklidir. Bu sekmeye Odyobilişim e-ticaret paketlerinde yer alan facebook store modülünü anlattığımız şekilde entegre ettiğinizde ilgili sekmede seçili ürünleriniz yer alacaktır. Bir kullanıcı buradan ürünlerinizi inceler ve satın almak isterse e-ticaret sitenize bağlanır ve alışverişe başlar. 

   

  Facebook Mağazanın E-Ticaret Sitenize Entegrasyonu Nasıl Sağlanır ?

   

  Öncelikle bir facebook hesabınız olmalı ve bu hesapta telefon doğrulaması yapılmış olmalıdır. Telefon doğrulaması yapılmadıysa ilerleyen aşamalarda bu işlemi facebook sizden isteyecektir. Bu hesabınıza giriş yaptıktan sonra;

  https://developers.facebook.com sitesine bağlanarak Şekil 1 de işaretleniş olan alanda yer alan add a new app seçeneğine tıklayınız.

   

  Şekil 1 - Add a New App

   

   

  Şekil 2 - 1 numaralı alana uygulamamız için bir isim giriniz, bu isim küçük harflerle yazacağınız uygulama adı olacaktır. 2 numaralı alana mail adresi girdikten sonra create app id ( uygulama oluştur ) seçeneğine tıklayınız.

   

  Şekil 3 - Doğrulama kodunu girerek submit (gönder) tıklayınız.

   

  Şekil 4 - 1 numaralı alanda yer alan show (göster) butonuna tıklayınız, 2 numaralı alandaki App ID ve 3 numaralı alandan App Secret kodlarını kopyalayınız.

   

  Şekil 5 - Yönetici panelinizdeki Şirket Bilgilerine giriniz, alt kısımda yer alan sosyal medya ayarlarında üstte göreceğiniz facebook bağlan app ıd ve app secret alanlarına bir önceki ekranda almış olduğumuz kodları yapıştırıp facebook bağlan özelliği aktif seçeneğini aktif hale getiririz.

   

   

  Şekil 6 - 1 numaralı kutudaki settings ( ayarlar ) tıkladıktan sonra 2 ve 3 numaralı alana isim giriniz, 4 numaralı alana http://www.siteadiniz.com (siteadınız yazısı yerine web site adresiniz ) şeklinde web site adresinizi yazınız, 5 numaralı alana mail adresinizi giriniz, 6 numaralı alandan business seçiniz ve 7 numaralı kutudaki +add platform (platform ekle ) kısmına tıklayınız.

   

   

  Şekil 7 - Açılan ekranda facebook web games tıklayınız.

   

   

  Şekil 8 - Facebook Web Games Url kısmına site adınızı https://www.siteadiniz.com/ şeklinde giriniz ve save changes ( kaydet ) butonuna basınız.

   

   

  Şekil 9 - App Review bölümüne girerek işaretli alana tıklayarak durumunu yes yapınız.

   

   

  Şekil 10 - Açılan pencereyi onayladıktan sonra işlememizi tamamlamış oluyoruz. Artık sitenizde facebook hızlı üyelik sistemi aktif olacaktır.

   

  Facebook Store işlemleri için öncelikle yukarıdaki işlemleri tamamlamış ve bir facebook sayfanız olması gerekmektedir. Facebook sayfanız yoksa ;

  https://www.facebook.com/pages/create.php?ref_type=sitefooter

  Bu linke üzerinden açılacak sayfada Şirket, Kuruluş veya Enstitü seçeneklerinden birini tercih ederek oluşturabilirsiniz.


  Şekil 11 - Yukarıdaki anlatılan işlemleri tamamladıktan sonra tekrar +add platform (platform ekle ) kısmına tıklayınız.

   


  Şekil 12 - Açılan ekranda Page Tab ( Sayfa Sekmesi ) tıklayınız.  Şekil 13 - Secure Page Tab Url kısmına https://www.siteadiniz.com/Facebook/ şeklinde siteadınız yerine site adresinizi yazınız. Page Tab Name facebook sayfanızda sanal mağazanızın görüntüleneceği isimdir. Sanal Mağaza vb. isteğinize uygun şekilde girerek save changes ( kaydet ) basınız.

   


  Şekil 14 -http://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=UYGULAMA_KODUNUZ&redirect_uri=http://www.facebook.com
  Uygulama Kodunuz yazan kısma uygulama kodunuzu girerek browserda açınız, sizden uygulamanın çalışmasını istediğiniz sayfayı isteyecektir bunu seçerek add page tab tıklayanız. Sayfanız sitenizin ana sayfasındaki ürünleri, fiyatları ve sliderınızı otomatik olarak alarak sayfanızı oluşturacaktır. Örnek Şekil 14.

   


  Şekil 15 - Örnek OdyoBilişim Facebook Store için buraya tıklayınız


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  7425
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  facebook store

  facebook mağazası

  facebooktan satış

  facebook ve e-ticaret  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America