Ücretsiz Deneyin
Kargo Api Entegrasyonu Nedir ? Neden Gereklidir ?

Kargo Api Entegrasyonu Nedir ? Neden Gereklidir ?

kargo api entegrasyonu,aras kargo,mng kargo,sürat kargo, yurtiçi kargo

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Kargo Api Entegrasyonları

   30.08.2017

   Bu entegrasyon ile birlikte kargo firmasına sitenize gelen siparişlere ait tüm bilgiler aktarılır, hızlı , kolay ve oluşabilecek hataları minimuma indiren,maliyetlerinizi düşüren bir gönderi sistemi kurulmuş olur.

 • Kredili Kargo Nedir ? Herkes Kullanabilir Mi ? 

  Aras veya UPS kargo ile kredili kargo fiyat avantajlarından yararlanarak e-ticaret paketi olsun olmasın herkes faydalanabilir. Kargo anlaşması gerektirmez ! N11, Gittigidiyor, Trendyol ve HepsiBurada entegrasyonları ile bu alanlardan gelen siparişleride seç gönder şeklinde kargoya gönderebilirsiniz. Kapıda ödeme ve alıcı ödeme yoktur tüm kargoar gönderici ödemedir. Kargo fişinizi hazırlar, gönderilen kargoların takip kodlarını çekip müşterilerinize gönderir.Detaylar için tıklayınız.

   

   

  Kargo API Nasıl Çalışır ?


  API ile birlikte sitenizde başarılı bir şekilde oluşturulmuş siparişlere ait bilgileri tek tek veya toplu olarak kargo firmasına gönderebilirsiniz.
  Siparişin içinde gelen müşteriye ait bilgileri adı soyadı adresi telefonu gibi kargo gönderimi için gerekli olan tüm bilgileri siteniz kargo firmasına iletir. Kapıda ödeme gibi seçeneklerde de siparişe ait alınması gereken tutar bilgileri bunlara dahil edilir ve gönderilir.


  Gönderilen bilgiler doğrultusunda kargo firması ve sistem arasında bir barkod oluşturulur. Sitenizde size bu barkodları tek tek veya toplu olarak sunar.
  Örneğin her iki taraf içinde 1234 kodlu barkod bir siparişi gösterir ve hazırladığınız bu ürünün üzerine ilgili barkodu yapıştırdığınızda kargo firması barkod ile giriş yaptığında gönderilen bilgiler ile eşleştirme olmuş olur ve elle giriş ortadan kalktığından hata oranı düşer.


  Elbette müşteriniz giriş yaparken eksik veya hatalı adres bilgisi girmiş olabilir bu gibi bir durumda kargo firmanız bunu düzenleme imkanına sahiptir.
  Gönderilen kargolara ait oluşan kargo takip numaraları siteniz tarafından otomatik olarak çekilir ve ilgili siparişlere girişleri yapılır. Böylece siparişlerin hem siz hemde müşterileriniz için takibi otomatikleşir ve kolaylaşır.Herhangi bir siparişi göndermeme veya atlama riskiniz düşer.

   

   

  Kargo API Neden Gerekli ?


  Gönderi ve takip konusundaki kolaylık ile bu işlemler için gerekli personel maliyetlerinizi veya zaman kayıplarınızın önemli ölçüde önüne geçmenizi sağlar.Otomasyon yapısından ötürü elle yapılacak gönderimlerde oluşabilecek hata risklerini düşürür.


  E-Ticaret paketlerimizde aras kargo, mng kargo, yurtiçi kargo, sürat kargo api entegrasyonları yer almaktadır. Tek ödeme ile satın alınan modüller için ek bir yıllık maliyet olmamaktadır. İlerideki olası değişim / güncellemeleri modül dahilinde ücretsiz olarak sunulacaktır.
   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  7584
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  kargo api entegrasyonu

  aras kargo

  mng kargo

  sürat kargo

  yurtiçi kargo  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America