Ücretsiz Deneyin
Sitemize Ne Zaman SEO Paketi Uygulamalıyız ?

Sitemize Ne Zaman SEO Paketi Uygulamalıyız ?

seo, ne zaman seo paketi uygulamalyız, seo çeşitleri nelerdir, backlink

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Sitemize Ne Zaman SEO Paketi Uygulamalıyız

   08.03.2017

    SEO arama motorlarında sitenizin rakiplerinize göre daha üst sıralarda yer almasını sağlayan ve e-ticarette üst düzey rekabette oldukça önemli ve ayrıntılı bir konudur.. Piyasada yer alan bir çok firma farklı şekillerde bu sonuca erişmek için hizmet sunmaktadır. Peki aylık, yıllık paketler veya belli çalışmaların alınması arasında ne gibi farklar var ? İşleme başlamadan önce neleri inceleyerek karar verilmeli ? Detaylar yazımızda..

 • SEO Çeşitleri Nelerdir ?

   
  Ana konumuzu çok fazla dağıtmama adına ayrı bir makalemizde detaylarına değineceğimiz SEO yu kısaca sınıftlandırmak gerekirse SEO iç ve dış SEO olmak üzere iki temel noktadan oluşmaktadır.
  1-İç SEO sitenizin mevcut yapısında, sayfalarınız bazında yapılması gereken işlemler bütünüdür.
  2-Dış SEO ise backlink olarak tabir edilen farklı site ve kanallardan sitenize alınan link ağından oluşmaktadır.
  Dış SEO çalışmaları genel olarak sitenin dışındaki backlinklerle sürdürülmektedir. Burada önemli olan hangi sitelerden ne şekilde linkler aldığınızdır. Sektörünüz veya siteniz ile alakalı sitelerden , sitenizin ve dilinizin uygun olduğu sitelerden linkler almak her zaman daha faydalı olacaktır.  Tabi ki aynı dilde olmayan yurtdışındaki büyük dizinlerde sitenizin yer almasıda oldukça önemli ve faydalıdır.
  Özellikle yurtdışındaki sitelerin footer gibi en alt alanlarından veya mesaj alanlarından hiç bir yazı makale bağlantısı, anahtar kelime içeriği olmadan direk alınan linkler faydadan çok zarar getirmektedir. Gelişen teknoloji ve arama motorlarının bu tip davranışları çözümlemesi ile bu şekilde sahiplenilmiş sahte linkler sıralamadaki yerinizi olumsuz etkilemekte hatta fazlalığı durumunda tüm emekleri terse doğru çevirip sitenizi kararlisteye alınmasına kadar varabilmektedir.
   

  SEO Paketleri Tercihi

   

  SEO Paketi Çeşitleri

   

  SEO Paketlerinin Aylık, Yıllık ve Paket mantığında çeşitleri bulunmaktadır. SEO geniş zamana yayılarak yapılması elbette faydalıdır ancak bunu ticari anlamda zorunluğa dönüştürülmesi ve bu süreçte 1 aylık bir paketin uygulanması gibi durumlar ayrı bir penceredir. Sitenin aylık olarak alabileceği linklerin doğru ve yeterli şekilde yüklenmesi ve sonucunu görmek her zaman en iyi sonuçlardan biridir. Linklerin google tarafından okunması ve tespiti ile yapılan işlem ortalama 2-3 ay içinde etkilerini göstermeye başlamaktadır.
   

  Başlangıçta Sorulması Gerekenler

   

  SEO çalışmalarına başlamadan önce şeffaflık aramanız sizi çözüme bir adım daha yaklaştırır. Buradaki temel sorular;
  Hangi sitelerden backlinkler alınacak ? Tam veya yaklaşık kaç backlink alılacak ? Bunlar form- site- sosyal medya gibi bir dağılımı var mı ? Yurtiçi - Yurdışı oranı ve çeşitleri nedir ? Linklerin dofollow , nofollow oranı nedir ? daha önce yapılan referans çalışmalar ve sonuçları ? rakip karşılaştırması - anahtar kelime analizi var mı ?
  Sorulan soruların ardından yapacağınız değerlendirmede linklerin kalitesini, sektörünüzle ilgisini temel olarak değerlendirmeniz mümkünken, bunların dağılım ve çeşidini her zaman göz önüne almak gerekir. Örneğin sadece formlardan, sitelerden veya sosyal medyadan alınan tek tip linklerden ziyade homojen ve doğru dağılım önemlidir.
  Backlinkler direk link şeklinde değil size özel seo kriterlerine göre yazılan, daha önce tekrar edilmemiş bir makalenin içinden anahtar kelimelerinize uygun şekilde alınmış linkler olmalıdır. Bunlar dofollow yani takip edilebilir olması gerektiği kadar bir kısmınında nofollow yani takip edilemeyen olması gerekir .Bu işlemin arama motorları gözündeki doğallığını sağlar. Tamamı dofollow olduğu durumda bunun özel yapılmış bir işlem olduğunun algısı oluşur ve sonuçları ve verimi düşer.
  Rakiplerinizin ve ilettiğiniz anahtar kelimelerin rekabeti ve dolayısıyla bu analizlerin doğru yapılması önemlidir. Direk anahtar kelimeler yerine daha spesifik kelimeler seçmek her zaman daha faydalıdır. Spesifik anahar kelime örneğin e-ticaret paketleri satan bir firmanın anahtar kelime olarak eticaret gibi genel bir anahtar kelime yerine e-ticaret paketleri şeklinde işine daha uygun ve oturan bir anahtar kelime seçmesi ve bu anlamda yönlendirilmesi gerekir.
   

  Aylık - Yıllık veya Uygulamalık Paket Tercihi

   

  Piyasanın çoğunda yer alan aylık - yıllık paketlerin pek çoğu kapsam olarak aylık veya bir kaç seferde uygulanabilecek düzeydedir.. Burada tabiki gerçek anlamda aylık veya yıllık tamamen sitenize özel uygulayan firmaları gözardı edilmemelidir. Ancak bu tip çalışmalarda da fiyat - sonuç oranı ortaya çıkmaktadır. Onbinlerce lira mertebelerinden başlayan bu çalışmalar elbette pozitif sonuç getirecek ancak giriş-orta seviye firmalar için bu maliyetleri karşılamak oldukça güçveya imkansız  olacaktır.
  OdyoBilişim olarak SEO paketlerinde tamamen şeffaf fiyatlar ve açık şekilde yapılan çalışmalar ve detayları yer almaktadır. Yazı boyunca iletitğimiz tüm hususları özenle ve dikkatle tercih ederek uyguladığımız yüzlerce başarılı referansımız yer almaktadır. Aylık veya yıllık zorlamalar olmadan paket bazında işlem sağlamaktayız. Uygulanan paketler bir çok firmada minimum 3-6 aylık periyotlar olarak uygulanmakta ve fiyatı da bu oranda artmaktadır.
   

  Ne Zaman SEO Paketi Uygulamalıyız ?

   

  Başlangıç sorumuza dönersek , sitemize ilk çalışma için önemli olan kriter alan adının yaşıdır. Minimum 2 ay geçmişi olan bir alan adı olmalıdır bu süre minimumdur, yeni alınmış bir alan adına seo çalışması yapmak google ı kandırmaya çalışmak olacaktır ki bu da çok büyük bir kara liste riskidir .. Burada alan adı - site karışıklığı olmaması adına vurgulamak için esas konu her zaman alan adıdır. Siteniz veya içeriğiniz değilse de alan adığınızın yaşı ve google gözündeki değeri seo için önemlidir.
  Peki paketlerimizden birini alıp kullandığınızda ne zaman tekrar veya yenilemek gerekir ? bu sorunun hiçbir SEO çalışmasında net kesin bir yanıtı yoktur yapılan çalışmanın oluşturduğu verim takip edilerek bu rakama ulaşılır.. Ancak yaptığımız çalışmalarda eklenen linklerin en az 180 gün ( 6 ay ) ömrü vardır.. Bu süreden sonrada tutunmaya ve fayda vermeye mutlaka devam ederler ancak ilk günkü faydaları yavaş yavaş azalmaya başlar, belli periyotlarla site durumu değerlendirilir ve ortalama 6 ay - 1 yıllık süre içinde tekrarlanan çalışmalar her zaman sizi üste taşımaya veya iyi durumda olan konumuzu korumaya yardımcıdır.
   
   
   

   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  2350
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  seo

  ne zaman seo paketi uygulamalyız

  seo çeşitleri nelerdir

  backlink  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America