Ücretsiz Deneyin
Organik Ziyaretçi Nedir ? Ziyaretçi ( Hit ) Paketleri

Organik Ziyaretçi Nedir ? Ziyaretçi ( Hit ) Paketleri

organit hit, yerli trafik, seo

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Organik Ziyaretçi Nedir Ziyaretçi ( Hit ) Paketlerinin Fayda ve Zararları

   31.08.2017

   Google arama motoru üzerinden anahtar kelimeleriniz üzerinden gelen veya gönderilen gerçek ziyaretçiler organik hittir. Sitede yapılan her şeyin temeli ve sebebi sitenize ziyaretçi getirmektir. Google ve diğer arama motorları için sitenizin iç ve dış SEO yapısı kadar önemli olan konu ne kadar ziyaretçi akışına sahip olduğudur. Arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyen en önemli kriterlerden biridir.

 • Organik Hit Neden Gerekir ?


  Sitede yapılan her şeyin temeli ve sebebi sitenize ziyaretçi getirmektir. Google ve diğer arama motorları için sitenizin iç ve dış SEO yapısı kadar önemli olan konu ne kadar ziyaretçi akışına sahip olduğudur. Arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyen en önemli kriterlerden biridir.


  Elbette istenilen sitenizin doğal olarak gerçek ziyaretçi akışı kazanması ve arama sonuçlarında yükselmesidir. Ama bu birbirini tetikleyen iç içe geçmiş bir yapıdır. Google ziyaretçi akışınızın yükselmesi ile sonuçlarda sizin arama sonuçlarındaki sıranızı yükseltirken , ziyaretçilerin size ulaşması için sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda olması gerekir.


  Nasıl Organik Hit Alınabilir ?


  Yukarıdaki birbirine bağlı durumu doğal çözmek ve doğala eş değer şekilde çözmek üzerine iki yol vardır. Doğal çözüm gerçekçi bir bakış açısıyla yeni açılmış bir site için veya sektöründe çok rakibi olan çok özel ve farklı bir potansiyeli olmayan bir site için oldukça zordur.


  Organik ziyaretçi gönderime eş bir ziyaretçi ( hit ) paketi aldığınızda sitenizi ilgili anahtar kelimeleriniz üzerinden erişen, gezinen , gerçek ziyaretçilere sahip olursunuz.


  Bir çok farklı etkenin birleşmesi ile sonuçlanan sıralama değerleri içindeki önemi yüksek olan ziyaretçi trafiğinizi arttırma için doğal hit paketleri satın alınabilir.


  Hit Paketleri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


  Organik hit konusu diğer SEO konuları gibi önemli iç kriterlere sahiptir. Bu tip paketlerin yanlış seçimi yarardan çok zarar getirebilir. Aşağıda madde madde özetlediğimiz konular dikkate alınmadığı takdirde yarardan çok zarar oluşturmaktadır. Odyobilişim hit paketleri aşağıdaki doğru kriterleri kapsayan paketleri size sunmaktadır buradan inceleyebilirsiniz.


  1- Sitenize gönderilecek ziyaretçiler bulunduğunuz ülkeden olması önemlidir.


  Yurtdışından gönderilen ziyaretçilerin faydası düşük-yok aralığındadır. Nedeni açıktır, Google da gelişen algoritmaları ile tıpkı bizimde görebileceğimiz gibi Türkiye ‘de bulunan ve Türkçe içeriğe sahip bir siteye yurtdışından bir anda gelecek ek ziyaretçiler gerçekçi olmayacaktır, bu tip paketler sitenizin spam düşmesine kadar varan zararlar verebilir.


  2- Bir günde gelen binlerce ziyaretçi gerçekçi değildir.


  Bir çok pakette günde 1000 ziyaretçi ortalaması ile gönderilen rakamlar görülmektedir. Sitenizin günlük 10-100 ziyaretçisi varken bir anda gelen binlerce ziyaretçi hiçbir zaman gerçekçi olmayacağı için yarar yerine zarara sebep olur. Burada doğru olan adım öncelikle site analizin yapılması, günlük ortalama ziyaretçi sayınızın ve hangi anahtar kelimelerden gelindiğinin tespiti, bu anahtar kelimelerdeki sıralamanızın bulunması ve buna uygun şekilde ve adette ziyaretçi trafiği oluşturulmasıdır.


  3- Ana sayfanızı açıp 15-30 sn durup çıkan ziyaretçiler faydalı değildir.


  Sitenizin sadece ana sayfasını açıp kısa süre bekleyip çıkan ziyaretçiler önemli bir kriter olan giriş / çıkış süresini düşürerek olumsuz sonuç oluştururlar. Sitede kalış süresi sitenizin genel süresi üzerinde olmalı ( ortalama 3 dk ve üzeri ) ve siteye giren ziyaretçiler farklı sayfaları da gezmeli yani site içinde tıklamalı. Eğer bu tip bir gezinme yoksa bunların gerçek olmadığı bir süre sonra anlaşılır ve bu da ayrı bir zarara yol açar.


  4- Arama motorlarından veya backlinkleriniz üzerinden gelen ziyaretçi önemlidir.


  Gelen ziyaretçiler sitenizi direk açması ile arama motorlarından anahtar kelimeleriniz üzerinden gelmesi oldukça farklıdır. Örneğin anahtar kelimeniz üzerinden gelinmesi bu kelimedeki hit sayınızı arttırarak sitenize anlamlı bir sonuç verirken direkt olarak açılması bu anlamda bir yükseliş sağlamaz. Backlink yani sitenize dışarıdan verilen linkler üzerinden gelinmesi de yine anahtar kelimelerinizin tetiklenmesi için önemlidir.


  5- Zamana yayılmayan çalışmalar fayda getirmez.


  1 – 2 günde binlerce ziyaretçi almak doğru bir yaklaşım değildir. Her zaman birinci konu doğallıktır. Bizim gördüğümüz bir çok şeyi artık Google ve arama motolarıda görmektedir. Çalışmalar haftaya, aya yayılmalıdır ve belli hit seviyesine gelindikten sonra da periyodik olarak devam ettirilmedir.

   

  6- Kontrolsüz ve takipsiz bir çalışma sadece sorun yaşatır.

   

  Google sitemizi sürekli gelişmiş algoritmaları ile incelemeye devam ederken, hergün kendini tekrar eden bir çalışma yapmak doğal görünümü bozacaktır. Örneğin anahtar kelimeniz 3. sayfadayken gelen organik ziyaretçi sayısı ile 1. sayfaya yükseldiğinizde gelen ziyaretçi sayınız aynı olmamalıdır, şayet böyle olursa google burada bir gariplik olduğunu algılayıp yaptırım uygulayacaktır. Doğru olan çalışmanın sürekli takip edilmesi, sitenizin mevcut durumdaki değişimlere göre gerekli değişimlerin yapılmasıdır.

   

  Siteniz anahtar kelimelerde yükseldikçe hit paketleri üzerinden gelen ziyaretçiler yerine gerçek ziyaretçilerde gelmeye başlayacak ve çarklar yerine oturacaktır. Bu durumlarda da sitenizin takibi yapılarak denge her zaman doğru şekilde kurulmalıdır. Unutulmamalıdır ki kontrolsüz yapılan hiçbir SEO işlemi fayda getirmez. Gerçek fayda kontrol ve doğallık üzerinden geçmektedir.


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  4479
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  organit hit

  yerli trafik

  seo  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America