Ücretsiz Deneyin
Google Alışveriş Reklamlar Merchant Nedir ?

Google Alışveriş Reklamlar Merchant Nedir ?

merchant, google, reklam, alışveriş reklamı, ürün reklamı

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Google Alışveriş Reklamları Nedir

   15.11.2021

   Google alışveriş ( merchant ) reklamları ile en uygun fiyatlarla müşterinize ulaşabilir, ürünlerinizi Google da sergileyebilirsiniz. Alışveriş reklamları ürün satışlarında metin reklamlara oranla daha etkili ve hesaplı bir çözümdür. 

 • Google Alışveriş ( Merchant ) Reklamları Nedir ?

   

  Google 'da ürünlerinizi sergileyebileceğiniz ve ürünlerin tıklama başı maliyeti olarak en hesaplı olarak görebileceğiniz ürün reklamıdır. Metin reklamlar kısıtlı alanda ve az sayıda sergilenebildiklerinden Google tıklama maliyetleri merchant reklamlarına göre daha yüksektir. Ayrıca ürünler görsel olarak yer aldığından müşterilerinizin ürünün fotoğrafını görmesi, tıkladığında direkt ilgili ürünün sayfasına gitmesi, fiyatını görmesi var olan diğer ürülerle fiyat kıyaslaması yapabilmesi gibi bir çok avantaj sunmaktadır. Dolayısıyla e-ticaret siteleri için en önemli reklam aracı google merchant reklamlarıdır.

   

  Google Alışveriş ( Merchant ) Reklamları Hangi Alanda Yer Alır ?

   

  Fotoğraftada görüldüğü şekilde Alışveriş sekmesinde yer alır ve yaptığınız aramalarda uygun şekilde ürün ad ve açıklamalarından seçerek uygun ürünler gösterilir. Potansiyel müşteriniz alışveriş alanında fiyata göre, markaya göre bir çok şekilde filtre ve sıralama yapabilir ve sizlere kolayca ulaşablir.

   

   

  Google Reklamları Nasıl Yayınlanır ?

   

  Google reklamları için merchant center ve adwords hesaplarının olması gerekir, merchant center hesabına ürünler yüklendikten sonra adwords hesabı ile bağlantı yapılır ve reklam buradan açılır. Bu aşamada feed oluşturulması, ürünlerin doğru şekilde iletilmesi, kriterlere ve rekabete uygun teklif verilmesi, yayın yapılacak yerlerin - kitlenin doğru seçimi, merchant hesabındaki ek özelliklerin aktif kullanımı, adwords tarafındaki ayarların geçerli ve doğru olması gibi bir çok kriter devreye girer, bu konuda doğru adımlar atılmadığında reklam verilememesi veya verildiğinde maliyetide o oranda yüksek olması gibi sonuçlar çıkacaktır. Örneğin ürünler günlük olarak güncellenmediği takdirde fiyat-stok hatalarından veya kapanan ürünlere gelecek tıklamalar ile oluşan boş trafik maliyeti gibi pek çok ekstra kriter oluşacaktır.

   

  E-Ticaret Paketi Müşterilerimize Özel Google Reklamı Nedir ?

   

  E-Ticaret paketi müşterilerimiz için anahtar teslim bir sistemimiz mevcuttur. Amacımız her müşterimizin merchant center alanında yer alması ve sitelerine ek müşteri ve trafik kazanımı ile ticari gelişimlerini desteklemektir. Burada ek sabit maliyetler oluşturmadan paket mantığı ve net fiyatlar dahilinde sunduğumuz hizmetler;

   

  1- Sitenizdeki tüm ürünler merchant center aktarımı ve günlük olarak stok-fiyat-içerik güncellemesi otomatik olarak sağlanmaktadır.

  2- Adwords hesabı - merchant hesabı açmak ve takip etmek gibi bir uğraşınız olmadan tamamı profesyonel hesaplar içinde yönetilmektedir.

  3- Tıklama teklifleri mevcut bütçeniz ve rekabet göz önüne alınarak uygun şekilde merchant hesabınıza uygulanması ve takibi sağlanır.

  4- Merchant için yapılması gereken ek ayarlar ve özelleştirmeler profesyonel yönetim hesaplarında uygulanır.

  5- Haftalık olarak google merchant tıklama raporu mailinize gelir, Google tarafından iletilecek mailiniz ile gösterim - tıklama sayılarınızı raporunuzda görebilmektesiniz.

   

  Aşağıdaki linkten sadece e-ticaret paketi müşterimize özel fiyatlarla reklam paketlerini inceleyerek karar verebilirsiniz.

   

   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  1596
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  merchant

  google

  reklam

  alışveriş reklamı

  ürün reklamı  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America