Ücretsiz Deneyin
Facebook Bağlan ( facebook connect ) ile Üyelik Sistemi E-Ticaret

Facebook Bağlan ( facebook connect ) ile Üyelik Sistemi E-Ticaret

facebook e-ticaret, facebook bağlan, facebook ile üyelik, hızlı üyelik, resimli anlatım

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Facebook Bağlan ( facebook connect ) Üyelik Sistemi Entegrasyon Ayarları Resimli Anlatım

   17.04.2017

   Facebook ile bağlan ( facebook connect ) özelliği ile hemen herkesin sahip olduğu facebook hesabı üzerinden gerekli üyelik bilgilerini alarak hızlıca e-ticaret sisteminize üye yapmak için gerekli entegrasyon işlemleri neledir ? Facebook bağlan özelliği ile daha hızlı üyelik , tek tuşla üye olabilme imkanı gibi bir çok kolaylığı müşterilerinize sunabilirsiniz.

 • Facebook Bağlan Nedir ?

   

  Facebook ile bağlan ( facebook connect ) özelliği ile hemen herkesin sahip olduğu facebook hesabı üzerinden sistem için gerekli üyelik bilgilerini alarak hızlıca e-ticaret sisteminize üye yapmak için kullanılan bir özelliktir. Facebook bağlan özelliği ile daha hızlı üyelik , tek tuşla üye olabilme imkanı gibi bir çok kolaylığı müşterilerinize sunabilirsiniz.

   

  Facebook Bağlan Özelliğinin E-Ticaret Sitenize Entegrasyonu Nasıl Sağlanır ?

   

  Öncelikle bir facebook hesabınız olmalı ve bu hesapta telefon doğrulaması yapılmış olmalıdır. Telefon doğrulaması yapılmadıysa ilerleyen aşamalarda bu işlemi facebook sizden isteyecektir. Bu hesabınıza giriş yaptıktan sonra;

  https://developers.facebook.com sitesine bağlanarak Şekil 1 de işaretleniş olan alanda yer alan add a new app seçeneğine tıklayınız.

  Şekil 1 - Add a New App

   

   

  Şekil 2 - 1 numaralı alana uygulamamız için bir isim giriniz, bu isim küçük harflerle yazacağınız uygulama adı olacaktır. 2 numaralı alana mail adresi girdikten sonra create app id ( uygulama oluştur ) seçeneğine tıklayınız.

   

  Şekil 3 - Doğrulama kodunu girerek submit (gönder) tıklayınız.

   

  Şekil 4 - 1 numaralı alanda yer alan show (göster) butonuna tıklayınız, 2 numaralı alandaki App ID ve 3 numaralı alandan App Secret kodlarını kopyalayınız.

   

  Şekil 5 - Yönetici panelinizdeki Şirket Bilgilerine giriniz, alt kısımda yer alan sosyal medya ayarlarında üstte göreceğiniz facebook bağlan app ıd ve app secret alanlarına bir önceki ekranda almış olduğumuz kodları yapıştırıp facebook bağlan özelliği aktif seçeneğini aktif hale getiririz.

   

   

  Şekil 6 - 1 numaralı kutudaki settings ( ayarlar ) tıkladıktan sonra 2 ve 3 numaralı alana isim giriniz, 4 numaralı alana http://www.siteadiniz.com (siteadınız yazısı yerine web site adresiniz ) şeklinde web site adresinizi yazınız, 5 numaralı alana mail adresinizi giriniz, 6 numaralı alandan business seçiniz ve 7 numaralı kutudaki +add platform (platform ekle ) kısmına tıklayınız.

   

   

  Şekil 7 - Açılan ekranda facebook web games tıklayınız.

   

   

  Şekil 8 - Facebook Web Games Url kısmına site adınızı https://www.siteadiniz.com/ şeklinde giriniz ve save changes ( kaydet ) butonuna basınız.

   

   

  Şekil 9 - App Review bölümüne girerek işaretli alana tıklayarak durumunu yes yapınız.

   

   

  Şekil 10 - Açılan pencereyi onayladıktan sonra işlememizi tamamlamış oluyoruz. Artık sitenizde facebook hızlı üyelik sistemi aktif olacaktır.

   

   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  4770
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  facebook e-ticaret

  facebook bağlan

  facebook ile üyelik

  hızlı üyelik

  resimli anlatım  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America