Ücretsiz Deneyin
e-Fatura / e-Arşiv Fatura Nedir ? e-Fatura Modülü Nedir ?

e-Fatura / e-Arşiv Fatura Nedir ? e-Fatura Modülü Nedir ?

e-fatura,e-arşiv

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • e-Fatura e-Arşiv Fatura Nedir e-Fatura Modülü Nedir

   30.01.2018

   e-Fatura ve e-Arşiv fatura nedir? e-Fatura modülü ile daha hızlı ve kolay tüm entegre platformları kapsayan yapı ile fatura gönderimi nasıl gerçekleşir ? e-Fatura altyapısının avantaj ve dezavantajları nelerdir ? e-Fatura / e-Arşiv fatura gönderimi ve saklamanın maliyeti ne kadardır ? Sisteme geçiş için neler yapılması gerekir ?

 • e-Fatura / e-Arşiv Fatura Nedir ? e-Fatura Modülü Nedir ?


  e-Fatura ve e-Arşiv fatura nedir? e-Fatura modülü ile daha hızlı ve kolay tüm entegre platformları kapsayan yapı ile fatura gönderimi nasıl gerçekleşir ? e-Fatura altyapısının avantaj ve dezavantajları nelerdir ? e-Fatura / e-Arşiv fatura gönderimi ve saklamanın maliyeti ne kadardır ? Sisteme geçiş için neler yapılması gerekir ?


  e-Fatura / e-Arşiv Fatura Nedir ?


  e-Fatura , e-fatura mükellefi olan iki firma arasında elektronik ortamda fatura gönderimini sağlar.


  e-Arşiv Fatura ise , e-fatura sistemine dahil olmayan bir firma veya kişiye fatura gönderimini sağlamaktadır.


  Yapı olarak hemen hemen aynı olan e-fatura ve e-arşiv faturadan e-fatura elektronik ortamda teslim edilirken , e-arşiv fatura elektronik ve gerekli olduğu durumda çıktı alınarak alıcısına teslim edilebilir.


  e-Faturaya Kimler Geçebilir ?


  e-Fatura sistemine kayıt işlemleri zorunlu olan haller ve zorunlu olmayan haller mevcuttur. Anonim şirket, Limited Şirket veya Gerçek/Şahıs Şirketi statüsünde bulunan ve e-Faturaya geçmek isteyen mükellefler bu uygulamadan yararlanabilir.


  Internet üzerinden satış yapan firmaların 2015 yılı gelir tablosu brüt tutarı 5 milyon TL ve üzeri ise 2017 yılından itibaren e-fatura sistemine geçmek zorundaydılar. Gelir dairesi vergi başkanlığı her sene bu konuda güncelleme yapmakta ve tutarlar değişmektedir.


  Bunların haricinde sistemin kolaylık ve fiyat avantajlarından faydalanmak isteyen özellikle Internet satışı yapan firmalar herhangi bir zorunluluk olmadan da sisteme geçiş yapabilirler.


  e-Fatura Kaydı Nasıl Yapılır ?


  e-Fatura kaydı için adımlar bulunmaktadır. OdyoBilişim E-Ticaret Sistemi müşterilerimiz bu adımlara ihtiyaç duymadan anahtar teslim şeklinde e-Fatura kayıt işlemleri sağlanmaktadır.

   

  1.Adım, Şahıs şirketleri için e-imza veya mali mühür, tüzel kişiler için ( LTD veya A.Ş. ) mali mühür şartı vardır. Her ikisi içinde şayet firmanızda yoksa bizden destek alabilirsniz.


  2.Adım , yetkili personel tarafınıza ulaşarak gerekli evraklar ve işlemleri sizinle birlikte gerçekleştirmektedir.


  3.Adım, GİB kaydı ve kayıt işlemleriniz tamamlandıktan ve evraklarınız ulaştıktan sonra kaydınız tamamlanır ve yaklaşık 24-48 saatlik süre içinde e-fatura sisteminiz aktif olur.


  e-Fatura altyapısını kullanarak kolay ve hızlı fatura kesebilmeniz sisteminize ve API lerle bağlı diğer sistemlerinize gelen tüm faturaları ( örneğin N11,ePttAvm, Gittigidiyor ) tek bir alanda toplayan e-Fatura Modülümüz ile tek tuşla fatura kesip gönderebilirsiniz.


  Uygun fiyat ve yıllık ücreti olmayan e-fatura kontörlerinden ihtiyacınız kadar alarak kullanabilirsiniz.


  OdyoBilişim e-Faturanın Avantajları Nelerdir ?


  • e-Fatura ile zamandan tasarruf edersiniz, siparişlerinize ait faturaları muhasebe programına aktarmak veya manuel tek tek girmek ile uğraşmak yerine e-fatura modülümüz hazırlar ve kolayca devlet ve müşterinize gönderebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak GittiGidiyor, ePttAvm ve N11 API ile pazaryerleri faturalarınızı da tek çatı altında hazırlayabilirsiniz.


  • Birçok firmada olan efaturaya geçişte ödenen kurulum ücretleri yoktur. Sadece entegrasyon modülünün tek seferlik bir ücreti yer almaktadır. Bu ücret diğer firmalarda 4000-12000 TL arasındadır. e-Fatura modülü için buraya tıklayınız.


  • Tüm faturalarınız fatura kontör ücretleri dahilinde dijital ortamda 10 yıl boyunca ek bir ücret olmadan saklanır.


  • Diğer firmalarda 1 yıl olan fatura kontör kullanım süresi OdyoBilişim e-fatura kontörlerinde 5 Yıl ‘dır.. Bu sayede toplu kontör alarak fiyattan kar edebilir ve uzun vadeli kullanabilirsiniz.


  Aylık veya yıllık ek ücretler OdyoBilişim e-fatura sisteminde yoktur. Bu sayede sadece kontör alarak başka hiçbir masarfınız olmadan sistemi kullanabilirsiniz.


  • Sistem dahilinde manuel fatura kesebilmenizi sağlayan ön muhasebe programı da ücretsiz olarak gelmektedir. Küçük ve orta ölçekli firmaların muhasebe yazılım maliyetleri de bu sistem dahilinde düşmektedir.


  Fatura masraflarınız e-fatura ile düşecek ve adetli alımlarda hem hızlı hemde ekonomik bir yapı kullanılmış olacaktır.e-Fatura kontör fiyatları ve paketleri için buraya tıklayınız.

   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  5141
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  e-fatura

  e-arşiv  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America