Ücretsiz Deneyin
Yıllık Yenileme Ücreti Olmayan E-ticaret Sitesi Mümkün Müdür

Yıllık Yenileme Ücreti Olmayan E-ticaret Sitesi Mümkün Müdür

yenilemesi olmayan e-ticaret sitesi, yenilemesiz e-ticaret, e-ticaret paketleri

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Yıllık Yenileme Ücreti Olmayan E-ticaret Sitesi Mümkün Müdür

   26.08.2019

   E-Ticaret sitesi kurmayı düşünen ve bu sebeple e-ticaret paketlerini inceleyen bir çok kişinin aklına takılan bu sorunun yanıtı ve detayları yazımızda mevcut. Bu cevabın tam doğru anlaşılabilmesi adına bir e-ticaret sitesinin çalışması için fiziki olarak nelere ihtiyaç duyduğu, bu ihtiyaçlarının nasıl karşılanması gerektiği, yazılımın güncellenmesinin gerekliliği ve önemi gibi ayrıntıları da sunacağız.

 • Yıllık Yenilemesi Olmayan E-ticaret Sitesi Mümkün müdür ?


  E-Ticaret sitesi kurmayı düşünen ve bu sebeple e-ticaret paketlerini inceleyen bir çok kişinin aklına takılan bu sorunun yanıtı ve detayları yazımızda mevcut. Bu cevabın tam doğru anlaşılabilmesi adına bir e-ticaret sitesinin çalışması için fiziki olarak nelere ihtiyaç duyduğu, bu ihtiyaçlarının nasıl karşılanması gerektiği, yazılımın güncellenmesinin gerekliliği ve önemi gibi ayrıntıları da sunacağız.


  Bir E-Ticaret Sitesi Sadece Çalışabilmesi için Nelere İhtiyaç Duyar ?


  1 - Sunucu Hizmeti


  Hosting ( sunucu ) e-ticaret sitesinin çalışabilmesi için birinci gerekliliktir. Yıllık olarak her sitenin hosting maliyeti vardır bu ister paket içi ister dışı olsun mutlaka var olmak zorundadır. Burada en önemli detay bu hosting in paylaşımsız bir yapıda işin gereğine göre en az vds veya iş yüküne göre dedicated veya bağımsız bir cloud (bulut) bir sunucu üzerinde yer almasıdır. VDS veya dedicated bir sunucu içinde sadece sitenizi barındırırken çokça yanılgıya sebep olan piyasada uygun fiyatlarla bulunan hosting paketleri ise binlerce sitenin barındırıldığı dedicated sunuculardır. Burada dedicated-cloud kavramları fiziki bağımsız sunucu için kullanılmaktadır.


  Neden VDS veya Dedicated Sunucu ?


  Bu sorunun cevabı en basit tabiriyle bu tip sunucular sadece size ait bağımsız alanlardır bu hem güvenlik hem performans için e-ticaret sistemler için çok çok önemlidir. Hayatımızdan örnek vermek gerekirse vds veya dedicated sunucu taksi iken ve sadece siz bu araçla hareket ederken hosting paketi olarak tabir edilen paketler ise otobüstür ve içlerinde binlerce site ile hem performans hem güvenlik olarak düşük seviyede olmanıza sebep olur.
  Örneğin aynı hosting paketinde sizinle ilgisi olmamasına rağmen saldırı alan bir site yüzünden sizinde siteniz kapanabilir veya onun oluşturduğu olumsuz bir yapı aynı sunucu ve ip bantı üzerinde olduğunuzdan sizide olumsuz anlamda etkiler.


  Performans Olarak Sunucu


  Eticaret siteleri sıkça matematik işlemi yaparlar buda güçlü işlemci gerektirir sunucular birer bilgisayardır ve bağımsız ve güçlü bir sunucuda tüm işlemleriniz hızlıca olur ve siteniz kesintisiz çalışırken hosting paketi olarak tabir ettiğimiz paketlerde %10-20 cpu limitiniz vardır ve binlerce site bir işlemciye yüklendiğinden site açılışından çalışmasına bir çok alanda yavaşlama ve kesintiler olur


  Sunucu Desteklediği Yazılım Dili

   
  Profesyonel e-ticaret paketlerinin bir çoğu Microsoft ASP.NET dilindedir bunun bir çok detayı vardır ancak ayrı bir yazı konusudur. Özetle PHP genelde ücretsiz geliştirilen paketlerin kullandığı başarılı bir dildir ancak açık kaynak kodlu olması ve piyasadaki PHP dilini kullanan yazılımların çoğu ücretsiz ve bu dil üzerinden gelmesinin oluşturduğu güvenlik sorunları olmaktadır elbette tamamı kast edilmemektedir ancak büyük çoğunluk bu şekildedir.
  ASP.NET dilinde bir paketin çalışabilmesi için sunucunun Windows Server üzerinde çalışması gerekmektedir ki bu Windowsun ve üzerinde çalışan SQL – Plesk gibi yazılımlarında ücretleri eklendiğinde tekil bir kullanıcı için oldukça maliyetli olacaktır.


  Sunucu Diski


  Performans için önemlidir. SSD diskler günümüz koşullarında standart disklere oranla oldukça hızlı ve başarılıdır bu diskler sayesinde sitelerinizin açılış ve işlemlerinde performans artışı olmaktadır.
  E-Ticaret paketlerimizde bağımsız dedicated sunucu üzerinde yer alır sitelerimiz cpu – disk – trafik v.b. hiçbir limit yoktur. Türkiye lokasyon ve SSD disklidir sunucumuz.


  2 – SSL Güvenlik Sertifikası


  Sitenize giren ziyaretçilerin bilgilerinin güvenli şekilde alınabilmesi için çift yönlü çalışan bir sertifikadır. Bu sertifika her yıl yenilenmesi gerekir ve ücretli olarak satılmaktadır. Üye girişi ve sanal pos ödeme sayfaları gibi bir çok alanda zorunlu olarak kullanılmalıdır.
  E-Ticaret paketlerimizde SSL sertifikası paket dahilinde sunulmaktadır.


  3 – Sitelerin Yedeklenmesi


  Sitenizi hosting ve ssl ile kurup çalıştırdıktan sonra olası teknik bir arıza da verilerinizi kaybetmemek oldukça önemlidir bu yüzden sitelerinizin yedeklenmesi gerekir. Başta ilettiğimiz hosting paketlerinde bu durum ya ek maliyetlidir veya paket içersinde mevut değildir.


  4 – Yazılımın Güncellenmesi


  E-ticaret paketleri özünde bir program yani bir yazılımdır. İçerisindeki mevcut binlerce farklı detayda her geçen gün gelişen ve yenilenmesi gereken teknolojiler sebebi ile yazılımların hem gelişmesi hemde güncellenmesi gerekir. Örneğin sanal pos altyapılarında , api entegrasyonlarında , sitelerin normal düzen ve görsel yapılarında her yıl bir çok gelişim ve güncelleme gerekli olacaktır.
  E-Ticaret paketlerimizde tüm yazılım güncellemeleri düzenli ve ücretsiz yapılmaktadır.


  5 – Trafik Ücreti – Disk Aşım Ücretleri


  Hosting paketlerinin belirli kısıtlamaları vardır. Disk boyutu ve trafik ücreti gibi örneğin siteniz belirtilen disk boyutunu aşar veya trafik limitini geçerseniz bu ücretleri ödemeniz gerekir.
  E-Ticaret paketlerimizde sunduğumuz hizmet dahilinde ne disk ne trafik limit aşım bedeli yoktur.

   

  Yıllık Yenileme Ücreti Olmayan E-ticaret Sitesi Mümkün müdür ?


  En baştaki sorumuzun yanıtını şimdi üsttekiler üzerinden geçerek yanıtlayalım. Bir sitenin yıllık olarak hosting, güvenlik sertifikası, yedeklemesi , güncellenmesi, herhangi bir sorunda teknik destek alınabilecek bir personel ihtiyacı vardır ve bunlar her yıl ödenmesi gereken sabit maliyetlerdir.


  Bu soruya cevap olarak “paketi alın istediğiniz yerde barındırın yıllık ücret yok” olarak sunanların neleri atladığını bu yazımızda aktarmaya çalıştık. E-Ticaret sitesi sadece bir defa alınan ve devamında hiçbir gelişim olmadan , yıllık hiçbir maliyeti olmadan kullanılabilecek bir uygulama değildir.Bunu gereklilikleriyle başarmak yıllık maliyetin çok üstünde rakamlarla sonuçlanır. Odyobilişim bu hizmetleri maliyet seviyesinde sunarak ayrıca yazılım güvenliği içinde kodlarını farklı alanlarda paylaşmayarak sizlere en uygun fiyatlara hizmet sunmaktadır.


  OdyoBilişim E-Ticaret Paketleri Size ne Sunuyor, Diğer Firmalardan Fark Ne ?


  • Yıllık Ücretlerde Lisans Fiyatları Ekleyen Firmalar Alım Fiyatlarına denk veya üstünde fiyatlar sunmaktadır biz ise seçilen paketlere göre bu hizmetlerin maliyeti seviyesinde bir fiyat sunarak ve bunu e-ticaret paketleri sayfamızda şeffaf şekilde gösterecek kadar güvenerek sizlere sunmaktayız


  • Sizleri teknik detaylar ve sorunlarla boğuşmak yerine işinize odaklanmanızı sağlayan ekibimiz ile hem yazılımı sürekli geliştirmekte hemde eklelen özellikleri ücretsiz sunmaya devam etmekteyiz. E-Ticaret Siteleri Güncellemeler sayfamızı inceleyebilirsiniz.


  • Bağımsız dedicated sunucumuzda hem Türkiye lokasyon hem SSD disklerimizle yerli güçlü bir yapı kurarak en iyi performansı en uygun fiyatlara sunmaktayız


  • Yazılımlarımız %100 yerli olup tüm kodları güvenli şekilde saklandığından kesintisiz hizmeti sürekli gelişimle birlikte vermekteyiz


  • SSL – IP gibi gerekli tüm hizmetleri yıllık olarak paketlerinizde yenilemekte ve takip etmekteyiz


  • Tüm siteler ve sunucumuz hem günlük tek tek hemde full yedekle olası sorunlara karşı güvenli şekilde korunmaktadır


  Özetle 599 TL + kdv gibi bir yenileme rakamıyla tüm bu hizmetleri yıllık maliyeti düzeyinde sunarak sizlere en uygun fiyatlarla e-ticaret paketi yenilemesini ve en güçlü e-ticaret deneyimini sunmaya devam edeceğiz.

   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  5046
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  yenilemesi olmayan e-ticaret sitesi

  yenilemesiz e-ticaret

  e-ticaret paketleri  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America