Ücretsiz Deneyin
Kolay ve Hızlı Sanal Pos Sahibi Olmak için PAYTR,ParamPos,iPara,iyzico

Kolay ve Hızlı Sanal Pos Sahibi Olmak için PAYTR,ParamPos,iPara,iyzico

sanalpos,iyzico,ipara,parampos,türkpos,kolay sanal pos sahibi olmak, sanal pos sistemlerinin karşılaştırmaları

Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin
Makalemizi Paylaşabilirsiniz
  • Kolay ve Hızlı Sanal Pos Sahibi Olmak için PayTR, ParamPos (TurkPos), iPara, iyzico Karşılaştırması

   11.03.2017

   PAYTR, ParamPos ( eski adıTürkPos ), iPara ve Iyzcio sanal pos işlemlerinizi kolaylaştıran ve prosedürlerle çok fazla uğraşmadan tüm bankaları tek çatı altında toplayarak kolayca sanal pos sahibi olmanızı sağlayan sistemlerdir. OdyoBilişim olarak dört firma içinde altyapı sunmaktayız. Böylece pos işleminiz onaylandığı anda sanal poslarınız aktif olur. En çok sorulan sorulardan biri bu firmalardan hangisini tercih etmeliyim sorusudur.  Sizler için bu sistemleri ve farklarını her firmaya eşit mesafede bakarak objektif şekilde sunduk. Yazımız tamamen firmalar tarafından sunulan hizmetlere ait bilgileri içermektedir, karar vermeniz açısından bilgilendirme niteliğindedir,her firmanın farklı alanlarda artıları bulunmakta ve her kullanıcının farklı alanlardaki bekletilerine göre değerlendirebileceği bir konuda önbilgilendirmedir..

    

 • Yazımızda bahsi geçen firmalar ve oranlar makale yazıldığı esnadaki ortalama değerlerdir. Yazı içinde geçen tüm bilgiler firmalardan elde edilmiş olan bilgilerdir ve ön bilgi mahiyetindedir, değişimleri tamamen firmaların bilgi ve sorumluluğundadır. OdyoBilişim olarak herhangi bir firma ile ticari bağımız bulunmamaktadır yazının amacı genel farkları hakkında bilgilendirmedir. Türkpos,ipara ve iyzico pos sistemleri e-ticaret paketlerimizde hazır entegre olarak yer almaktadır. Bu kısa açıklamanın ardından, giriş- orta seviyedeki tüm firmaların sanal pos ihtiyaçlarını tek çatıda toplayan bu sistemlerin değerlendirmesine geçelim.

   

   

   

  PAYTR, ParamPos (Eski adı TürkPos), iPara ve Iyzico

   

  Neden Kolay Ödeme Sistemi Kullanmalıyım ?

   

  PAYTR, ParamPos, iPara ve iyzico sanal pos sistemleri için OdyoBilişim olarak altyapı sağlayıcısıyız.. Böylece tercih ettiğiniz sanal pos firması ile ilgili işlemleri tamamladığınız anda tüm gereksinimler ve altyapı paketlerimizde ( premium ve üstü paketler ) hazır durumdadır. Kolay pos sistemlerinin ortak özellikleri ve avantajları şu şekilde sıralanabilir;

   

   - Tüm kartlara taksit yapmak için her banka için ayrı ayrı sanal pos almanız gerek kalmaz. 6 Banka kartına ve 13 bankaya taksit yapabilme imkanınız olur.

   - Bankaların oluşturduğu yıllık ücretler OdyoBilişim E-Ticaret altyapısı ile birlikte kullanılan PAYTR, iyzico,ParamPos ödeme sisteminde yoktur. iPara da ise özel fiyat verilmektedir.

   - Bankalardaki 40-45 günlük geri ödeme süreleri yerine aşağıda detayları yazdığımız şekilde firmaya göre değişen 1-22 gün arasında ödeme süreleri vardır. PAYTR ertesi gün ödeme yapmaktadır.

   - Bankalardan pos alırken gereken prosedür ve işlem uzunluğu çok daha pratik ve kısa şekilde çözümlenmektedir.

   - Bankalardan sanalpos alabilmek için gerekli olan firma yaşı ve firma geçmişi, ciro gereksinimleri gibi etkenler kolay pos sistemlerinde minimuma indirgenmiştir. Yeni açılmış vergi kaydı bulunan bir şahıs şirketi veya bir firmanın bankadan sanal pos alabilmesi çok zorken kolay sanal pos sistemleri ile bu kolayca ve kısa sürde gerçekleştirilebilir.

   

  PAYTR, ParamPos,iPara ve iyzico , temel olarak aynı işleve sahip farklı özelliklere ve imkanlara sahip firmalardır. Aralarındaki farklar herkesin tercihlerine göre aralarından seçim yapmalarını sağlayacaktır. Farkları oluşturan konular, geri ödeme sürleri, komisyon oranları, ek ücretler, yıllık ücretleri, sanal posa sahip olma kolaylık ve süresi , talep edilen evraklar, dolar-euro ile yurtdışı ödeme alma desteği olarak sıralanabilir.. İlgili özelliği avantajlı gözüken firma yazı içinde kalın fontla belirtilmiştir. Aşağıda ilettiğimiz bilgiler firmalar özelinde farklılık gösterebilir en doğru ve güncel bilgiler için firmalarla aşağıdaki web site adresleri üzerinden irtibat kurmanızı tavsiye ederiz.

   

  iPara : www.ipara.com

  ParamPos : https://param.com.tr/Param-Pos.aspx

  iyizico : www.iyzico.com

  PAYTR : www.paytr.com

   

  Geri Ödeme Süreleri

   

  Geri ödeme süresi, sitenizde sanal pos vasıtasıyla bir ödeme aldığınızda, işlemin yapıldığı tarihten itibaren bu işlemin komisyon ve ek ücretler düşüldükten sonra hesabınıza gönderileceği süredir. Burada en düşük süre ertesi gün ödeme ile PAYTR firması tarafından sunulmaktadır. Paramposta yeni seçeneklerinde bunu eklemiştir. PAYTR ve parampostan sonra iPara 3 ve üzeri iş günü seçenekleri sunmaktadır.

  PAYTR : Ertesi Gün Ödeme

  iPara : 3-15-30 İş günü seçenekli

  ParamPos : 1-7-15-30 iş günü seçeneklli

  Iyzico : 22 iş günü 

   

  Yaklaşık Komisyon Oranları ( Tek Çekim )

   

  Sitenizde sanal pos ile işlem gerçekleştiğinde kesilecek komisyon tutarıdır. Burada ParamPos diğer firmalardan düşük oranları sunmaktadır,  ancak özel fiyat sunan firmalar firma geçmişinize göre daha uygun oranlar sunabilir, PayTR için özel başvuru linki üzerinden başvuru yapılabilir, iPara için paket üzerinden başvuru sağlanabilmektedir, verilen komisyon oranları yaklaşıktır ve tek çekim için geçerli oranlarıdır., taksit durumlarında değişmektedir detayları firmalardan öğrenilebilir Ayrıca firmalar elbette sitenizin cirosu - firmanızın geçmişi vb. opsiyonlarıda değerlendirerek farklı oranlar sunabilmektedir.

   

  PAYTR : Firmaya Özel Oran Vermektedir ( odyobilişim müşterilerine özel oranlar verilir linkten başvuruda ortalama %1.99 ) PayTR Özel Oranlarla Başvuru Linki

  iPara : Firmaya Özel Oran Vermektedir ( odyobilişim müşterilerine özel oranlar verilir valöre göre değişen %2.5 ortalama ) 

  ParamPos : Firmaya Özel Oran Vermektedir ( odyobilişim müşterilerine özel oranlar verilir )

  Iyzico : %2.39 + 25 kuruş işlem ücreti

   

  İşlem Başı Ek Ücretler

   

  PAYTR , Parampos , iPara firmalarında komisyon oranları haricinde ek bir işlem ücreti yoktur. iyizco firmasında her işlemde 25 kuruş işlem ücreti vardır.

   

  Yıllık Pos Ücretleri

   

  OdyoBilişim altyapısında kullanılan PAYTRParamPos ve Iyzico firmalarının yıllık sanal pos kullanım ücreti yoktur. iPara firmasının yıllık sanal pos ücreti ciroya göre vardır, yüksek cirolarda olmadığı belirtlimektedir,  OdyoBilişim'e özel fiyat almak için firma ile irtibata geçebilirsiniz.

   

  Yurtdışı Kartlarla ve Dövizlerle Ödeme Alma

   

  Bu destek PAYTR ve iyzico 'da bulunmaktadır. dolar-euro-sterlin para birimleri ile ve global kartlarla ödeme alma imkanı sunmaktadır. Bu konuda Odyobilişim Yabancı Dil Modülü ile birlikte kullanım desteğimiz bulunmaktadır. Yani yurtdışına sanal pos ile satış yapmak isterseniz Odyobilişim Yabancı Dil ve Döviz Modülü ile birlikte PAYTR veya iyzico sanal pos kullandığınızda firmanız yurtdışında da sanal pos ile ödeme alarak ürünlerinizin yurtdışına satışını yapabilirsiniz.

   

  Ortalama SanalPos Açılış Süreleri

   

  En hızlı sistem evrakları online olarak talep ederek kontrol ettiğinden, PayTR ve iyizico firmalarıdır, yaklaşık 24 -48 saat süre içinde ( bu süre ortalamadır firmaya göre değişebilir) sanal posunuzu aktif etmektedirler. iPara, Parampos kargo ile fiziksel olarak talepte bulunduğundan kargo gönderim varış süreleri dikkate alınarak iyzicodan daha uzun sürmektedir. Ancak genel olarak ortalama 3- 7 gün kadar sürede işlemler sonuçlanmaktadır. 

   

  Komisyon Ücreti Faturaları

   

  Parampos ve PAYTR e-fatura sistemi ile online olarak teslim etmektedir. iPara posta ile gönderim yapmaktadır. iyzico kargo gönderimi yapmaktadır.

   

  Sanal Pos Başvuru Sürecinde Evrak Talebi

   

  Firmaların istediği evraklar ve bu evrakları ne şekilde talep ettiği ( online / kargo ) bilgisidir.

   

  ParamPos ve iPara evrakların fiziksel olarak imzalanması-kaşelenmesi ve kargolanmasını talep etmektedir.Evraklar değişkenlik gösterebilir, firmalardan bilgi almanız gerekmektedir. iyzico ve PayTR ise evrakları online olarak yüklenmesini talep etmektedir bu konuda diğer iki firmaya göre hızlı ve kolaydır.

   

  iyzico ;

  1- İmza Sirküleri
  2- Vergi Levhası
  3- Firma Temsilcisi TC- Kimlik Fotokopisi
  4- Banka Hesap Dekontu
   
  PAYTR ;

  1- İmza Sirküleri
  2- Vergi Levhası
  3- Firma Temsilcisi TC- Kimlik Fotokopisi
  4- Banka Hesap Dekontu

   

  iPara;
  1- Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi (Şahıs firmaları için zorunlu değildir)
  2- İmza Sirküleri Fotokopisi 
  3- Vergi Levhası Fotokopisi
  4- Şirket Ortaklarının Kimlik Fotokopileri
  5- Adınıza/şirketinize kayıtlı herhangi bir güncel fatura (Elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarından herhangi birisi)
   
  ParamPos;
  1- İmza Sirküleri
  2- Vergi Levhası
  3- Firma Temsilcisi TC- Kimlik Fotokopisi
  4- Findeks Raporu
  5- Hesap Dekontu
   
  * Tüm verilen bilgiler ilgili firmalardan alınan ve yazının yayınlandığı tarihteki genel bilgilerdir. Detaylar ve güncel bilgiler için mutlaka ilgili firmalardan bilgi alınmalıdır.

   

   


  Odyo Bilişim Ekibi
  Blog Yazılarımız için Bizi Takip Edin

  Makalemizi Paylaşabilirsiniz

  18744
  Tekil Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edilmiştir.

  Etiketler

  sanalpos

  iyzico

  ipara

  parampos

  türkpos

  kolay sanal pos sahibi olmak

  sanal pos sistemlerinin karşılaştırmaları  KATEGORİLER

  İlk Yorumu Siz Yazın


  United States of America