Ücretsiz Deneyin
Mobil E-Ticaret Sitesi

 

Mobil E-Ticaret Sitesi

  WebNET EXTRA Paket İle Mobil Siteniz Ücretsiz ! 

 

Google 21 nisan 2015 ' te aldığı bir kararla web sitelerinin arama sıralamasındaki yerine karar vermekte kullandığı sistemin içine mobil uyumlu site kullanımını da ilave etmiştir ve mobil uyumlu olmayan sitelerin geride kalacağını bildirmiştir. Ekibimiz daha öncede gündeminde olan bu konuyu ön plana alarak Google kriterlerine 100% uyumlu bir mobil site hazırlamıştır.

 

Neden Mobil Sitem Olmalı ?

 

Bu sorunun iki temel yanıtı var;

 

1- Google arama sıralamasında rakiplerinizi geçerek daha üst sıralarda yer almanız

 

2- Sitenizi azımsanmıyacak oranda (son verilere göre toplam ziyaretçilerin %35 'iziyaret eden mobil cihaz kullanıcılarına, kullandıkları cihaza uygun boyutlarda bir sayfa sunarak sipariş sayı ve oranınızı arttırmaktır.

 

Mobil Uyumluluk Testi Nasıl Yapılır - Tercihler Nasıl Yapılmalı ?

 

Google kendi sayfasında siz bu imkanı sağlamaktadır. Burada iki önemli kriter vardır;

 

1- Mobil Site hızı bir çok mobil site satışı yapan firma tarafından ön planda iletilmemekte tek kriterin doğru yerleşin olduğu algısını yaratmaktadır ancak google için önemli , hatta en önemli kriterdir. Bu konuda responsive tema ile çözüm üreten firmalar, normal sayfanın tamamının yüklenip mobile özel ayarlanmasında yaşadıkları gecikmeler ve mobile özel olmayan kod ve görseller yüzünden geri kalmaktadır. Doğru dizayn edilmemiş bir tema masaüstü bilgisayara yüklediği tüm verileri mobil cihazada yükler ve sonuç yavaş ve yüksek veri transferi ile kullanıcıların kotalarını bitiren bir mobil sitedir. Bizim tercihimiz olan mobil site yapısı ise hem responsive temanın sunduğu imkanları sağlamakta, içinde yönlendirme içermemekte, hemde tamamen mobile özel bir yazılım olduğundan ana sitedeki yüklü dosyaları almadığından çok daha performanslı bir sonuç üretmektedir. Ayrıca bu sayede belli temalara zorunlu olmadan istediğiniz temayı masaüstü versiyonda kullanabilir mobil siteye etki etmezsiniz.

 

Mobil Sitemi Nasıl Test Ederim ? Aşağıdaki Testi Uygulamadan Paket Almayın !

 

Bu testlerde 80 puan ve üzeri sonuçlar alarak ürettiğimiz mobil site başarısını kanıtlamıştır.Aşağıdan istediğiniz mobil sayfaya bu testi uygulayabilirsiniz;

 

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

 

Odyobilişim demo mobil sayfası testi için aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

 

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fdemo.odyobilisim.com%2F

 

 

2- Kullanıcı Deneyimidir. Bu kısımda sitenizin görünüm yapısı, tıklama alanları, boyutlanması, eklentileri vb. bir çok kriter göz önüne alınarak sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının , kullanım kolaylığı ve doğruluğu test edilmektedir. Bu alanda ürettiğimiz Mobil E-Ticaret Paketlerimiz 100 puan ile tam not almaktadır. 

 

 

Sayfayı Paylaşın
Pinterest Linkedin


United States of America
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?